Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Dethleffs C'GO 495 QSK vs Adria Altea 472 PK

Dethleffs s Adria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#16 Fikander

Fikander

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów
  • SkądKraków
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Właśnie się zastanawiam...
  • Holownik:Honda CR-V 2.0 155 KM

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:01

Z tym układem "dzieciaki z tyłu" to faktycznie jest dużo sensowniejsze. Na kempingu siedzimy zwykle do późna gaworząc ze znajomymi i kręcenie się przy łózkach dzieciaków nie jest dobry pomysł. W Adrii poza małą lodówką trochę bez sensu zamontowali Trumę. Raz że przy wejściu a dwa że dziecko zeskakując z łózka może wpadać na grzejnik?!

#17 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3739 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Adria Aviva 472 PK
  • Holownik:Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:02

W tych układach ... moim zdaniem Adria ma zdecydowanie lepszą łazienką miałem taki układ w Hobby i był super

natomiast Adria ma małą lodówkę 

Ja mam taki sam układ w Aviva, w zasadzie to niemal bliźniacze modele. I taki układ, z takim łóżkiem i taką łazienką mi najbardziej odpowiada.

Dethleffs duża lodówka? Moim zadniem fajny układ, że dzieci śpią z tyłu a można sobie spokojnie wchodzić i wychodzić wieczorem w nocy - dość ważne jak się jeździ w okresach zimniejszych :)

Mamy problem jesienią jak na dworze zimno i wychodząc do przyczepy ciągle dzieciom zawiewa :(

Coś za coś. Ja mam wrażenie, że w takim Dethleffsie z tyłu jest jak w jakimś bunkrze :/ A jak postawisz drabinkę to dziecko z dołu nie ma jak wyjść. Totalna głupota dla mnie. Dlatego wszystkie fotki promocyjne tego modelu tego nie pokazują, a wygląda to tak:

Dethleffs-C5C27Go-495-QSK-2015_thumbnail

#18 Fikander

Fikander

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:06

Knausa za 70.000 biorę w ciemno :) Za Dethleffs C'GO 495 QSK z fabrycznym ATC i instalacja pod klimę dealer proponuje 67000 brutto.

#19 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3739 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:06

Z tym układem "dzieciaki z tyłu" to faktycznie jest dużo sensowniejsze. Na kempingu siedzimy zwykle do późna gaworząc ze znajomymi i kręcenie się przy łózkach dzieciaków nie jest dobry pomysł. W Adrii poza małą lodówką trochę bez sensu zamontowali Trumę. Raz że przy wejściu a dwa że dziecko zeskakując z łózka może wpadać na grzejnik?!

No to dla Ciebie bardziej sensownym rozwiązaniem będzie układ z łóżkami wzdłuż. Plusem takiego rozwiązania jest wrażenie, że przyczepa jest większa w środku.

Dlaczego skreśliłeś Aviva 522 PT w takim razie? Ja wiem, że tam design trochę inny jest ale szafki górne można zamienić na klasyczne za niewielkie w sumie pieniądze, duża i osobna łazienka z umywalką, duża lodówka automatyczna, no i tania i lekka, ale bardzo funckjonalna zarówno bakista jak i mnóstwo miejsca do przechowywania. Minus dla niektórych to może być design wnętrza, ale coś za coś. 

#20 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4466 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:16

Oj ten układ z fotki Jacka to jakiś dramat. łóżko dolne zabudowane w 80% i zasłonięte drabinką plus blisko do pieca. Nową przyczepę kupuje się przeważnie na lat 5 lub dłużej. Rynek jest tak szeroki, że nie brałbym tego układu pod uwagę.  Faktycznie poszedłbym w układ knausa 500, który jest chyba najmniejszą przyczepą w tym układzie i szerokości 230cm. Na pewno będzie tam w środku ciasno.

odnośnie samego pieca - po ustawieniu nawiewów na maxa piec jest ciepły ale oparzyć się o niego trudno. Najważniejsze to aby po wyłączeniu pieca nawiew pochodził jeszcze z 10 minut. Jak wyłączymy razem to po kilkunastu sekundach piec może oparzyć.

KNAUS SPORT 500 KD jest sporo droższy, z kilkoma dodatkami to już pod stówę podchodzi.

Maarec w sumie racja, poniżej linki do przyczep które mnie interesują:

Dethleffs C'GO 495 QSK: https://www.dethleff.../model/495-qsk/

Adria Altea 472 PK: http://www.adria-mob...caravans/altea/

w podanym linku Adria ma dużą lodówkę. Nie jest to wersja od podłogi do sufitu ale jest szeroka i równie pojemna jak slim tower.

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ logo-adres.png           Polisa na wyjazd ? przyczepę, campera, a może dom czy samochód ? zapraszam na PW

#21 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3739 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:26

Knausa za 70.000 biorę w ciemno :) Za Dethleffs C'GO 495 QSK z fabrycznym ATC i instalacja pod klimę dealer proponuje 67000 brutto.

Proś o oferty w takim razie. Może u któregoś da się za tyle wyrwać :)

Cena tego Dethlefsa z dostawą? Warto dopytać, w Elcampie do Adrii mi cenę za dostawę doliczył na samym końcu, a wcześniej nie było o tym mowy. Ale jak z dostawą i ATC to chyba całkiem sensowna oferta. Pytanie czy jeszcze jakieś pakiety/dodatki? Bo bierz poprawkę, że Dethlefs jest standardowo bardzo słabo wyposażony. Jak patrzę na wyposażenie Dethlefsa, to w standardzie jest biedniej wyposażony niż najtańsza Aviva.

Więc z rzeczy dodatkowych w Dethlefsie które warto wziąć na pewno:

• bojler na ciepłą wodę (wyposażenie standardowe w Altea)
  • prysznic z kotarą (wyposażenie standardowe w Altea)
  • rozprowadzanie ciepła (wyposażenie standardowe w Altea)
  • koło zapasowe + sanki pod podłogą
  • Heki 2
  • moskitiera na drzwi (wyposażenie standardowe w Altea)
  • okno w toalecie (wyposażenie standardowe w Altea)
  • instalacja antenowa  (wyposażenie standardowe w Altea)
  • uchwyt TV

Ta Altea jak cenowo wychodzi? Rozumiem, że masz ofertę z Elcampu? 

w podanym linku Adria ma dużą lodówkę. Nie jest to wersja od podłogi do sufitu ale jest szeroka i równie pojemna jak slim tower.

Nie nie, lodówa w Altea 472 PK ma 90 litrów raptem. U mnie w Aviva 472 PK mam lodówkę o pojemności 140 L. Tak więc to naprawdę robi różnicę.

Użytkownik jacek00 edytował ten post 06 wrzesień 2017 - 10:24

#22 Fikander

Fikander

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:35

To fajne wnętrze na stronie Adrii to wersja 542 PK, żeby zobaczyć Altea 472 PK trzeba poszperać w necie ;)

Jacku, jeszcze nie mam oferty z Elcampu bo wszyscy na targach. Poprzednio jak pytałem o mniejsza Adrie to proponowali transport gratis.

#23 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4466 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:37

Ok. Znowu wyjdzie, że się czepiam, ale trzeba dawać konkretne linki do konkretnych przyczep. Najprościej z mobile.de. Tam jest dużo fotek realnych przyczep. A tu mamy odnośnik do strony Adrii, gdzie pomieszali w galerii fotki z kilku przyczep.

Każda lodówka poniżej 140 to dla mnie w nowym sprzęcie dramat. 140 też idzie zapełnić jadąc na długi wyjazd. Ja przeważnie wystawiając przyczepę na wyjazd przed dom zatrzymuje się na tarasie i przepakowujemy lodówkę domową do przyczepowej i na odwrót po powrocie. Nie lubię się ograniczać i kombinować co się przyda a co nie. Później zostawione rzeczy w domu się marnują a na takie coś nie możemy sobie w 21 wieku pozwolić. Dodam, że nie zabieram więcej jak 4 piwa do lodówki. W kraju biedronki są wszędzie, za granicą picie PL piwa to obciach :)

A czy autor tematu widział te przyczepy na żywo ? nie wiemy do końca o lokalizacji, może warto uzupełnić profil.

To fajne wnętrze na stronie Adrii to wersja 542 PK, żeby zobaczyć Altea 472 PK trzeba poszperać w necie ;)

Jacku, jeszcze nie mam oferty z Elcampu bo wszyscy na targach. Poprzednio jak pytałem o mniejsza Adrie to proponowali transport gratis.

ja dostałem od nich bdb ofertę na 552 Pk, ale za późno o 72H. Dodatkowo jechała wtedy na targi i po nich miała być jeszcze tańsza.

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ logo-adres.png           Polisa na wyjazd ? przyczepę, campera, a może dom czy samochód ? zapraszam na PW

#24 Kamil_K

Kamil_K

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1019 postów
  • SkądWrocław
  • Model:Adria Altea 542PK
  • Holownik:Pickup 4x4

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:53

Dużą lodówkę musieliśmy odpuścić kupując naszą Adrię (z rynku wtórnego) i bardzo tego żałuję przy 2ce dzieci to "must be" a dodam, że my w większości obiady i przekąski jemy "na mieście" a i tak ze śniadaniami i kolacjami się nie mieścimy :(

Jeśli chodzi o przyczpę to na razie z żoną mamy umowę, że ta zostaje z nami na dłużej a później sie zobaczy, więc włąśnie reaktywuję dużą przenośną lodówkę żeby było gdzie napoje trzymać :)

Użytkownik Kamil_K edytował ten post 06 wrzesień 2017 - 10:54

#25 Fikander

Fikander

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 wrzesień 2017 - 11:30

Autor nic nie widział bo u nas nic nie ma. Byliśmy w Elcampie z wizyta ale tam nic nie ma..., ani jednej przyczepki. Stoi tylko kilka kamperów i uśmiechnięta Pani. Natomiast robiliśmy ostry rekonesans w tym roku podczas pobytu na kempingu i wiem że 5m przyczepy będzie w sam raz ;) Jestem z Krakowa.

Duża lodówka musi być bo lubimy gotować na kempingu chociaż co drugi obiadek staramy się spożywać w lokalnych restauracjach. Ale przy czterech osobach duża lodówka to podstawa.

#26 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3739 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2017 - 11:48

Autor nic nie widział bo u nas nic nie ma. Byliśmy w Elcampie z wizyta ale tam nic nie ma..., ani jednej przyczepki. Stoi tylko kilka kamperów i uśmiechnięta Pani. Natomiast robiliśmy ostry rekonesans w tym roku podczas pobytu na kempingu i wiem że 5m przyczepy będzie w sam raz ;) Jestem z Krakowa.

Duża lodówka musi być bo lubimy gotować na kempingu chociaż co drugi obiadek staramy się spożywać w lokalnych restauracjach. Ale przy czterech osobach duża lodówka to podstawa.

No to skreśl automatycznie Altee 472 PK. Mała lodówka dyskwalifikuje ten sprzęt wg mnie. 

Co z tym Dethlefsem powiedz. Oferta którą dostałeś obejmuje jakiekolwiek dodatki, które wymieniłem w poście 21?

#27 Fikander

Fikander

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 wrzesień 2017 - 11:53

Nie mam jeszcze pełnej specyfikacji przyczepy, na razie wiem tylko tyle:

DŁUGOŚĆ wewnętrzna: 585 cm
SZEROKOŚĆ: 230 cm
DMC: 1300 kg

SYPIALNIA: łóżko małżeńskie + kanapa + łóżko piętrowe
KUCHNIA: szafki kuchenne, zlewozmywak jednokomorowy, lodówka 142 l, 12V/230v/gaz, 3 palnikowa kuchenka gazowa.
ŁAZIENKA: WC, umywalka
OGRZEWANIE: gazowe typu TRUMA model S3004 z nadmuchem i rozprowadzeniem po całej przyczepie.
WYPOSAŻENIE: stabilizator jazdy, moskitiery, rolety, firanki, zasłonki, stopień wejściowy, panoramiczne okna dachowe HEKI

Dodatkowe wyposażenie:
- Sicherheit Pakiet ( ATC ,regulator ciśnienia gazu, DuoControl)
- Instalacja pod klimatyzację

#28 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4466 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 06 wrzesień 2017 - 11:57

Adria będzie lżejsza przy podobnym rozmiarze, a widzę że koń nie będzie jakiś mega mocny.

Dla takiej rodzinki rozmiar od 500 w górę będzie fajny.

Podaj parametry auta z Dr, Ale tu chyba 3,5t zawsze przekroczysz?

#29 szary11

szary11

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 9264 postów
  • Skądpodlaskie
  • Model:LMC
  • Holownik:Ford

Napisano 06 wrzesień 2017 - 11:59

CRV do 2100kg DMC max ma. Więc można walczyć by nie mieć via.

#30 Fikander

Fikander

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 37 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 wrzesień 2017 - 12:28

W dowodzie mam w pozycji F1 wpisane 2075 kg więc przyczepa mieści się w limicie Pytałem na forum jak się Honda spisze z przyczepką ale nie ma odzewu. Z tego co widzę czym koledzy holują to chyba nie powinno być dramatu?

jacku, co do wyposażenia seryjnego to trzeba dokupić pakiet za 1399 ejro i wtedy jest już nirwana ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych