Skocz do zawartości

Dethleffs C'GO 495 QSK vs Adria Altea 472 PK


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym układem "dzieciaki z tyłu" to faktycznie jest dużo sensowniejsze. Na kempingu siedzimy zwykle do późna gaworząc ze znajomymi i kręcenie się przy łózkach dzieciaków nie jest dobry pomysł. W Adrii poza małą lodówką trochę bez sensu zamontowali Trumę. Raz że przy wejściu a dwa że dziecko zeskakując z łózka może wpadać na grzejnik?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tych układach ... moim zdaniem Adria ma zdecydowanie lepszą łazienką miałem taki układ w Hobby i był super

natomiast Adria ma małą lodówkę 

 

Ja mam taki sam układ w Aviva, w zasadzie to niemal bliźniacze modele. I taki układ, z takim łóżkiem i taką łazienką mi najbardziej odpowiada.

 

Dethleffs duża lodówka? Moim zadniem fajny układ, że dzieci śpią z tyłu a można sobie spokojnie wchodzić i wychodzić wieczorem w nocy - dość ważne jak się jeździ w okresach zimniejszych :)

Mamy problem jesienią jak na dworze zimno i wychodząc do przyczepy ciągle dzieciom zawiewa :(

 

 

Coś za coś. Ja mam wrażenie, że w takim Dethleffsie z tyłu jest jak w jakimś bunkrze :/ A jak postawisz drabinkę to dziecko z dołu nie ma jak wyjść. Totalna głupota dla mnie. Dlatego wszystkie fotki promocyjne tego modelu tego nie pokazują, a wygląda to tak:

 

Dethleffs-C5C27Go-495-QSK-2015_thumbnail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym układem "dzieciaki z tyłu" to faktycznie jest dużo sensowniejsze. Na kempingu siedzimy zwykle do późna gaworząc ze znajomymi i kręcenie się przy łózkach dzieciaków nie jest dobry pomysł. W Adrii poza małą lodówką trochę bez sensu zamontowali Trumę. Raz że przy wejściu a dwa że dziecko zeskakując z łózka może wpadać na grzejnik?!

 

No to dla Ciebie bardziej sensownym rozwiązaniem będzie układ z łóżkami wzdłuż. Plusem takiego rozwiązania jest wrażenie, że przyczepa jest większa w środku.

 

Dlaczego skreśliłeś Aviva 522 PT w takim razie? Ja wiem, że tam design trochę inny jest ale szafki górne można zamienić na klasyczne za niewielkie w sumie pieniądze, duża i osobna łazienka z umywalką, duża lodówka automatyczna, no i tania i lekka, ale bardzo funckjonalna zarówno bakista jak i mnóstwo miejsca do przechowywania. Minus dla niektórych to może być design wnętrza, ale coś za coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ten układ z fotki Jacka to jakiś dramat. łóżko dolne zabudowane w 80% i zasłonięte drabinką plus blisko do pieca. Nową przyczepę kupuje się przeważnie na lat 5 lub dłużej. Rynek jest tak szeroki, że nie brałbym tego układu pod uwagę.  Faktycznie poszedłbym w układ knausa 500, który jest chyba najmniejszą przyczepą w tym układzie i szerokości 230cm. Na pewno będzie tam w środku ciasno.

 

odnośnie samego pieca - po ustawieniu nawiewów na maxa piec jest ciepły ale oparzyć się o niego trudno. Najważniejsze to aby po wyłączeniu pieca nawiew pochodził jeszcze z 10 minut. Jak wyłączymy razem to po kilkunastu sekundach piec może oparzyć.


KNAUS SPORT 500 KD jest sporo droższy, z kilkoma dodatkami to już pod stówę podchodzi.


Maarec w sumie racja, poniżej linki do przyczep które mnie interesują:

 

Dethleffs C'GO 495 QSK: https://www.dethleffs.de/caravans/cgo/model/495-qsk/

 

Adria Altea 472 PK: http://www.adria-mobil.com/caravans/altea/

 

w podanym linku Adria ma dużą lodówkę. Nie jest to wersja od podłogi do sufitu ale jest szeroka i równie pojemna jak slim tower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knausa za 70.000 biorę w ciemno :) Za Dethleffs C'GO 495 QSK z fabrycznym ATC i instalacja pod klimę dealer proponuje 67000 brutto.

 

Proś o oferty w takim razie. Może u któregoś da się za tyle wyrwać :)

 

Cena tego Dethlefsa z dostawą? Warto dopytać, w Elcampie do Adrii mi cenę za dostawę doliczył na samym końcu, a wcześniej nie było o tym mowy. Ale jak z dostawą i ATC to chyba całkiem sensowna oferta. Pytanie czy jeszcze jakieś pakiety/dodatki? Bo bierz poprawkę, że Dethlefs jest standardowo bardzo słabo wyposażony. Jak patrzę na wyposażenie Dethlefsa, to w standardzie jest biedniej wyposażony niż najtańsza Aviva.

 

Więc z rzeczy dodatkowych w Dethlefsie które warto wziąć na pewno:

  • bojler na ciepłą wodę (wyposażenie standardowe w Altea)
  • prysznic z kotarą (wyposażenie standardowe w Altea)
  • rozprowadzanie ciepła (wyposażenie standardowe w Altea)
  • koło zapasowe + sanki pod podłogą
  • Heki 2
  • moskitiera na drzwi (wyposażenie standardowe w Altea)
  • okno w toalecie (wyposażenie standardowe w Altea)
  • instalacja antenowa  (wyposażenie standardowe w Altea)
  • uchwyt TV

 

Ta Altea jak cenowo wychodzi? Rozumiem, że masz ofertę z Elcampu? 

 

w podanym linku Adria ma dużą lodówkę. Nie jest to wersja od podłogi do sufitu ale jest szeroka i równie pojemna jak slim tower.

 

Nie nie, lodówa w Altea 472 PK ma 90 litrów raptem. U mnie w Aviva 472 PK mam lodówkę o pojemności 140 L. Tak więc to naprawdę robi różnicę.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajne wnętrze na stronie Adrii to wersja 542 PK, żeby zobaczyć Altea 472 PK trzeba poszperać w necie ;)


Jacku, jeszcze nie mam oferty z Elcampu bo wszyscy na targach. Poprzednio jak pytałem o mniejsza Adrie to proponowali transport gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Znowu wyjdzie, że się czepiam, ale trzeba dawać konkretne linki do konkretnych przyczep. Najprościej z mobile.de. Tam jest dużo fotek realnych przyczep. A tu mamy odnośnik do strony Adrii, gdzie pomieszali w galerii fotki z kilku przyczep.

 

Każda lodówka poniżej 140 to dla mnie w nowym sprzęcie dramat. 140 też idzie zapełnić jadąc na długi wyjazd. Ja przeważnie wystawiając przyczepę na wyjazd przed dom zatrzymuje się na tarasie i przepakowujemy lodówkę domową do przyczepowej i na odwrót po powrocie. Nie lubię się ograniczać i kombinować co się przyda a co nie. Później zostawione rzeczy w domu się marnują a na takie coś nie możemy sobie w 21 wieku pozwolić. Dodam, że nie zabieram więcej jak 4 piwa do lodówki. W kraju biedronki są wszędzie, za granicą picie PL piwa to obciach :)

 

A czy autor tematu widział te przyczepy na żywo ? nie wiemy do końca o lokalizacji, może warto uzupełnić profil.


To fajne wnętrze na stronie Adrii to wersja 542 PK, żeby zobaczyć Altea 472 PK trzeba poszperać w necie ;)


Jacku, jeszcze nie mam oferty z Elcampu bo wszyscy na targach. Poprzednio jak pytałem o mniejsza Adrie to proponowali transport gratis.

ja dostałem od nich bdb ofertę na 552 Pk, ale za późno o 72H. Dodatkowo jechała wtedy na targi i po nich miała być jeszcze tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużą lodówkę musieliśmy odpuścić kupując naszą Adrię (z rynku wtórnego) i bardzo tego żałuję przy 2ce dzieci to "must be" a dodam, że my w większości obiady i przekąski jemy "na mieście" a i tak ze śniadaniami i kolacjami się nie mieścimy :(

 

Jeśli chodzi o przyczpę to na razie z żoną mamy umowę, że ta zostaje z nami na dłużej a później sie zobaczy, więc włąśnie reaktywuję dużą przenośną lodówkę żeby było gdzie napoje trzymać :)

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor nic nie widział bo u nas nic nie ma. Byliśmy w Elcampie z wizyta ale tam nic nie ma..., ani jednej przyczepki. Stoi tylko kilka kamperów i uśmiechnięta Pani. Natomiast robiliśmy ostry rekonesans w tym roku podczas pobytu na kempingu i wiem że 5m przyczepy będzie w sam raz ;) Jestem z Krakowa.


Duża lodówka musi być bo lubimy gotować na kempingu chociaż co drugi obiadek staramy się spożywać w lokalnych restauracjach. Ale przy czterech osobach duża lodówka to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor nic nie widział bo u nas nic nie ma. Byliśmy w Elcampie z wizyta ale tam nic nie ma..., ani jednej przyczepki. Stoi tylko kilka kamperów i uśmiechnięta Pani. Natomiast robiliśmy ostry rekonesans w tym roku podczas pobytu na kempingu i wiem że 5m przyczepy będzie w sam raz ;) Jestem z Krakowa.

Duża lodówka musi być bo lubimy gotować na kempingu chociaż co drugi obiadek staramy się spożywać w lokalnych restauracjach. Ale przy czterech osobach duża lodówka to podstawa.

 

No to skreśl automatycznie Altee 472 PK. Mała lodówka dyskwalifikuje ten sprzęt wg mnie. 

 

Co z tym Dethlefsem powiedz. Oferta którą dostałeś obejmuje jakiekolwiek dodatki, które wymieniłem w poście 21?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze pełnej specyfikacji przyczepy, na razie wiem tylko tyle:

 

DŁUGOŚĆ wewnętrzna: 585 cm
SZEROKOŚĆ: 230 cm
DMC: 1300 kg

 

SYPIALNIA: łóżko małżeńskie + kanapa + łóżko piętrowe
KUCHNIA: szafki kuchenne, zlewozmywak jednokomorowy, lodówka 142 l, 12V/230v/gaz, 3 palnikowa kuchenka gazowa.
ŁAZIENKA: WC, umywalka
OGRZEWANIE: gazowe typu TRUMA model S3004 z nadmuchem i rozprowadzeniem po całej przyczepie.
WYPOSAŻENIE: stabilizator jazdy, moskitiery, rolety, firanki, zasłonki, stopień wejściowy, panoramiczne okna dachowe HEKI
 

Dodatkowe wyposażenie:
- Sicherheit Pakiet ( ATC ,regulator ciśnienia gazu, DuoControl)
- Instalacja pod klimatyzację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adria będzie lżejsza przy podobnym rozmiarze, a widzę że koń nie będzie jakiś mega mocny.

 

Dla takiej rodzinki rozmiar od 500 w górę będzie fajny.

 

Podaj parametry auta z Dr, Ale tu chyba 3,5t zawsze przekroczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie mam w pozycji F1 wpisane 2075 kg więc przyczepa mieści się w limicie Pytałem na forum jak się Honda spisze z przyczepką ale nie ma odzewu. Z tego co widzę czym koledzy holują to chyba nie powinno być dramatu?

jacku, co do wyposażenia seryjnego to trzeba dokupić pakiet za 1399 ejro i wtedy jest już nirwana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.