Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Koszt Naprawy, Opalony Bok

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16 czyś

czyś

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 399 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 21:17

Przyczepa do rozbiórki cały przód, profil krawędziowy dachu prawy aż do tyłu, prawe okno i praktycznie prawa ściana, która co najmniej odspoiła się od styropianu, a pod nią możliwe, że styro się stopił. Cena nowych części pewnie okaże się szokująca, nawet gdyby udało się nie wymieniać poszycia prawej ściany tj. zdjąć samą blachę do późniejszego założenia a styropian wymienić od zewnątrz. Bez dotarcia do styro w ścianie, naprawa bez sensu, bo jak tam jest pustka po stopionym osciepleniu, to będzie się skraplać woda. Za naprawę musiałby się też wziąć niezły artysta, bo technologiami zatwierdzonymi przez producenta, to w ogóle nieopłacalne. Narożniki lub cały przód mogą być na zasadzie gotowej "kanapki" fabrycznie zespojonej, pioruńsko drogie.

Brak toalety, owszem, do uzupełnienia, ale też kosztuje. Klima wyszabrowana, zaczep, materac...

A jak już widzę skórę lub skóropodobne obicia, oby nie w grubej folii, to już w ogóle mnie wykręca (poprzedni lokatorzy j.w.).

Nie warto chyba. Z 20 tys. (a raczej więcej) do włożenia, żeby to przywrócić do pierwotnego stanu i uzupełnić braki, ze 2-3 miesiące postoju u "magika" który to ogarnie a i tak będzie widać że jest nie halo. Chyba za droga cepa, żeby podjąć takie ryzyko. Utopić 5 tys. to jeszcze, ale prawie 40... Na skompletowanie używanych części po taniości tez raczej nie ma co liczyć, zastąpić czym innym lub naprawić też ciężko, bo z kilometra będzie widać że to "ulep"

Spikniej się z kol Andrewa1.

#17 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3739 postów
  • SkądWarszawa
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Adria Aviva 472 PK
  • Holownik:Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Napisano 05 wrzesień 2017 - 22:32

Nic nie przytulne tylko Francja po cyganach. Ładne zdjęcia ale w rzeczywistości będzie w środku tragedia. Jak swojej szukałem to też kilka takich oglądałem.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Przytulił czyli inaczej mówiąc zabrał. Miałem na myśli zaczep stabilizowany, którego brak, a który w tym modelu jest w standardzie.

#18 Kvasir

Kvasir

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 165 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:LMC 520 2008r.
  • Holownik:VW Passat B8 1.8 TSI

Napisano 06 wrzesień 2017 - 04:44

Wiem co miałeś na myśli, moim zdaniem w tym przypadku mogło go nie być bo przyczepa była zakupiona do używania stacjonarnego i mogli u dealera z tego zrezygnować

#19 Maras

Maras

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2938 postów
  • Skądz wioski z tramwajami
  • Model:the best KNAUS SPORT 450 FS

Napisano 06 wrzesień 2017 - 08:38

Wiem co miałeś na myśli, moim zdaniem w tym przypadku mogło go nie być bo przyczepa była zakupiona do używania stacjonarnego i mogli u dealera z tego zrezygnować

Myślę ,że nie ma takiej opcji aby rezygnować z homologowanych podzespołów a dokumenty dostała na pewno.

Równie dobrze można napisać ,że zrezygnowali z materaca bo będą spać na sianie  :]

jeżeli nie odpisuje na post to pewnie jestem na rybach lub w przyczepie

pozdrawiam Marek

gallery_4917_659_33708.gif

#20 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3739 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Adria Aviva 472 PK
  • Holownik:Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Napisano 06 wrzesień 2017 - 08:54

Nie znam nikogo kto by rezygnował ze standardowego wyposażenia na rzecz gorszego, który trzeba dodatkowo wymienić, a przecież wymiana to też koszty automatycznie

#21 Lza

Lza

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1225 postów
  • Skądokolice Krakowa
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:minicamper
  • Holownik:Grand Tourneo Connect II

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:33

We Francji lud wędrowny dostaje przyczepy zamiast mieszkań socjalnych.

Czy ktoś mógłby mi pomóc w tymczasowej zmianie narodowości na romską? ;P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych