Skocz do zawartości

Wybór przyczepy - nowicjusz :)


artnoise

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Voku jak dla mnie jest to kwestia przyzwyczajenia i troche większej ostrożności. Ewentualnie uważniejsze dopbieranie trasy, ale nie ma też powodu żeby dać się zwariować. Dużo jeździ z 250tkami i jakoś dają rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a miał ktoś problemy z ogarnięciem 2,5m po przesiadce z 2,3 ?

Ja na próbę jeździłem po Polsce (okolice 11.11 w zeszłym roku) przyczepa 2.5m szeroką i 8.5m długą. Na odcinku ok 400km zaliczyłem przekrój dróg (od autostrady po drogę lokalna trzycyfrową) oraz większość złych warunków pogodowych łącznie ze śniegiem w górach.

 

Nie mam jakiejś traumy, następna przyczepa będzie 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadlem sie z 2,15 szerokosci na 2,50 i poza „dziwnymi” pierwszymi kilometrami jakichkolwiek problemow brak. Teraz jak bylem na targach to jedyna 230 do jakiej wszedlem to byla Adria Aviva zeby zobaczyc na zywo te rozwiazania. Generalnie 230 moglyby nie istniec :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat nie dalej jak pól roku temu. Wybrałem 2,5 i nie żałuję. Zaliczyłem 3 kempingi we wrześniu, które miały naprawdę wąski dojazd ale dałem radę nie uszkadzając przyczepy. Wymagało to większego skupienia, wolniejszej jazdy i wyczucia zestawu.

Jeżdżę ze znajomymi którzy mają 2.3 i wierzcie mi - tam gdzie oni wjeżdżają wjeżdżam i ja.

Większym problemem ostatnio była długość zestawu aniżeli szerokość. Wyjazd z Brandysówki okazał się wyzwaniem ze względu na zaparkowane samochody i mostek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Widzę że temat rozgorzał głównie jeśli o szerokość przyczepy :) Czemu wybrałem 2,3? Z pozycji nowicjusza w caravaningu ale nie nowicjusza turysty określiłem swoje potrzeby. Ja głównie jadę na miejsce i zwiedzam. Dotąd kwatery które wynajmowaliśmy służyły tylko do noclegu i porannego śniadania. Potem i tak jesteśmy cały czas w terenie. Więc od przyczepy wymagam w sumie tego samego co dotychczas - komfortowego noclegu i porannego ogarnięcia się.

Do tego zwykle często przemieszczamy się. Siedzenie w jednym miejscu więcej niż tydzień? Eh no nie.

To był problem przy kwaterach bo trzeba to ogarnąć czasami z godziny na godzinę - gdzie dziś śpimy? - na booking.com mam prawie status weterana ;)

I najważniejsze - planuję sporo biwakować na dziko - stąd też przyczepę doposażyłem o dodatki survivalowe.

Dlatego też wiedząc że dużo będę się przemieszczał z przyczepą od miejsca do miejsca a krótko biwakował w jednym miejscu - wybór padł na łatwiejsze przemieszczanie się kosztem ewentualnego mniejszego komfortu biwakowania. Ale... też nie dajmy się zwariować, toż czy ma się 2,5 czy 2,3 - nadal ma się świetne miejsce noclegowo/pobytowe :)

 

Prysznic w SPORT 500KD faktycznie jest oddzielony od kibelka ale ma kotarkę a nie pełen plastik dookoła + drzwi plexi. Gorsze rozwiązanie niż w sundwind bezsprzecznie. Mam już na to jakieś pomysły jak zrobić lepiej, ale to dopiero będę kombinował jak już pomieszkam w wymarzonej przyczepce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uff dzisiaj za 3 podejściem (niepojętny jestem) egzamin w słynnym WORD Częstochowa na E do B zdany :yay:

Gratulacje :brawo:

Jazda bez ograniczeń :przyczepa: to piękna sprawa.

Do zobaczenia na szlaku :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 11.06.2020 o 19:45, bw81 napisał:

Może jakieś wnioski z ponad 2 lat użytkowania? 

Trafiona decyzja? 

Jak spisuje się przyczepa?

Hej kolego! Ale mnie zaskoczyłeś odświeżeniem tego tematu :)

Faktycznie przyczepę użytkuję już dwa lata i...
Jestem mega zadowolony (rodzina też). Zwiedziliśmy kawał fajnych miejsc. Jakościowo wszystko się sprawdza. KNAUS niestety w paru miejscach zrobił popelinę i musiałem to naprawiać samemu. Nie były to duże wady ale jednak jakieś niedopracowania wyszły.
Co do 2,3 vs 2,5 (bo w tym aspekcie była też dyskusja) - mnie 2,3 nadal wystarcza i nie przeszkadza. Rok temu jak byłem na serwisie we Wrocławiu oglądałem jeszcze w środku 2,5. Nie mam złudzeń - są wygodniejsze w codziennym mijaniu się po przyczepie. Ale dajemy radę w szerokości 2,3.
Prysznic u nas często jest wykorzystywany i również daje radę - jest ok.
Reasumując - jestem mega zadowolony z zakupu. Jedyną rzeczą którą muszę zmodyfikować - to dodać większy zbiornik na wodę. Nadal od zakupu mam 45L i jest to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.