Skocz do zawartości

Wybór przyczepy - nowicjusz :)


artnoise

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Fendta o którym pisałeś. Samowystarczalnego. Z dodatkowymi zbiornikami na czystą i szarą wodę, solarem, ogrzewaniem podłogowym,

Z Częstochowy daleko nie masz. Jak przyjedziesz to Ci wszystko pokażę.

Kupiłem ten model bo miałem podobne założenia.

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Montujesz bojler np. gazowo/elektryczny lub kupujesz przyczepę z "combi" (ogrzewanie i ciepła woda z jednego urządzenia). Przy wydatku 100tyś zł w górę za budę problem ciepłej wody nie istnieje.


 

A co do dziczy to nie przewiduję jakiego extremum. Bardziej takie miejsca gdzie spokojnie da się dojechać ale jest po prostu spokój. Coś jak to które widziałem w tym roku na wypadzie do Mielna. My z rodziną na jakiś kwaterach, na plaży parawaning na maxa więc do morza szło się labiryntem a parę kilometrów dalej taka sytuacja jak na filmiku poniżej (sorry filmik wrzuciłem nieobrobiony i niepocięty ale chodzi o fragment od 1:09). Chłopaki sobie przyjechali, zrobili bazę 100 metrów od morza. W ciszy, spokoju. Nie ukrywam że im bardzo pozazdrościłem i m.in. dlatego wogóle szukam przyczepy :)

 

https://youtu.be/0ZelO3bhtOg?t=1m9s

To miejsce wszyscy znają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jedną z wymienionych przez Ciebie przyczep: Knaus Sudwind 580 QS i mogę polecić. Jak masz ochotę zobaczyć to zapraszam do Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten durny bojler elektryczny, którego nie lubię sprawuje się super na campingach, kiedy zimno aby iść do łazienek, najlepiej tuż przed snem w środku nocy. Albo jak jest syf czyli min 30% polskich ośrodków.

 

Gazowy załatwi sprawę. Zbiornik 70 litrów to max 2 doby oszczędnie.

 

Fendt będzie dużo lepszy od Adrii ale też o 20 cm szerszy. Masz to szczęście, że moja Altea w tym układzie jest na wyciągnięcie ręki. Później przez KTW do Krk i decyzja. A przyczepe w kilka tygodni sprowadzisz z Niemiec. Do listopada na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuję moją wypowiedź z wczoraj. Otóż jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wydajnością małego bojlera elektrycznego truma, który pozwala na spokojne umycie się 4 osób, po kolei - najlepiej z przerwą po 5-10 minut aby dać mu czas. Moim zdaniem dużo więcej wody zużywa się na zmywanie w przyczepie niż na mycie. Owszem przy bojlerze gazowym (miałem raz ok 12 litrowy z temperaturą ok75C) wygoda będzie dużo większa, ale myślę, że mało kto myje się w przyczepie tak długo jak w domu. Parująca ciepła woda rozprowadza się mimo okna w łazience po przyczepie i trzeba to ograniczać jak tylko się da.

 

używany bojler gazowy czasem można kupić za 600-700zł, a gazowo elektryczny od 1000-1200zł (carver). Osobiście nie widzę problemu z montażem, w układzie przyczepy  o którym myślisz zmieści się on albo pod łóżkiem piętrowym (jak najbliżej osi, albo pod siedziskiem za osią (ja mam tam klimę podłogową).

 

Skoro autor widział już Knausa, a może i Fendta to ciężko będzie myśleć o Adrii, szczególnie, że oba chyba mają po 250cm ?

 

nie mniej jednak w razie czego zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oględziny u mnie już się odbyły  :yes:

 

Odbyły się, bardzo dziękujemy za możliwość zobaczenia przyczepy (nie jednej - ale dwóch :). Ale co ważniejsze - za poświęcony czas i przekazanie wielu cennych porad i uwag na co zwracać uwagę. Jako że my początkujący to wiedzę chłonąłem jak gąbka. Tylko ta Renia - znów nic nie zapisała :) Dzięki jeszcze raz kolego bw81 :)

Edytowane przez artnoise (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fendt kolegi AdamH z Krakowa również obejrzany. Świetna przyczepa, świetni właściciele :) Kolejna spora dawka wiedzy na temat przyczep i co bardzo ucieszyło nas początkujących - systemu zasilania solarnego + osprzętu. Bardzo dziękujemy!

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję koledzy za pomoc w tym wątku - była bardzo pomocna, szczególnie osobiste spotkania.

Nie udało mi się spotkać z kolegą od przyczepy Hobby - mam nadzieję że nadrobimy to kiedyś "w terenie".

Targi odwiedzone, transakcja dokonana :]

Ostateczny wybór padła na KNAUS 500KD z dodatkami survivalowymi :)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za pomoc w tym wątku - była bardzo pomocna, szczególnie osobiste spotkania.

Nie udało mi się spotkać z kolegą od przyczepy Hobby - mam nadzieję że nadrobimy to kiedyś "w terenie".

Targi odwiedzone, transakcja dokonana :]

Ostateczny wybór padła na KNAUS 500KD z dodatkami survivalowymi :)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Paweł

 

Gratulacje! Zamówiłeś u Tomka Szmita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Tomasz był w tym roku na targach. Wreszcie mogłem obejrzeć różne modele przedsionków i wybrać ten który pasuje mi najbardziej.

 

Artnoise, wziąłeś tego Sundwinga Edition z targów? Prysznic rewelacja...  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Tomasz był w tym roku na targach. Wreszcie mogłem obejrzeć różne modele przedsionków i wybrać ten który pasuje mi najbardziej.

 

Artnoise, wziąłeś tego Sundwinga Edition z targów? Prysznic rewelacja...  :yes:

Na targach nie było Sporta 500 KD ale stała moja -  580 QS Sudwind Silver Selection:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Zamówiłeś u Tomka Szmita?

 

Tak dokładnie :)

 

 

Fajnie że Tomasz był w tym roku na targach. Wreszcie mogłem obejrzeć różne modele przedsionków i wybrać ten który pasuje mi najbardziej.

 

Artnoise, wziąłeś tego Sundwinga Edition z targów? Prysznic rewelacja...  :yes:

 

Wziąłem Sporta 500KD.  Prysznic też spoko, a na tym mi zależało. Uznałem że 230cm będzie "w sam raz". Szkoda że tego wymiaru i układu nie ma w wyższym modelu ale trudno. Doposażyłem o to co wydaje mi się potrzebne ale wiadomo - wszystko wyjdzie w exploatacji.

No cóż - jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać pierwszego dłuższego wyjazdu :)

Edytowane przez artnoise (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.