Skocz do zawartości

Co to jest ? i inne pytania.


Kogut

Rekomendowane odpowiedzi

Prawy tylny narożnik skończyłem i powiem, że jestem zadowolony :)

post-2845-0-56450800-1505153041_thumb.jpgpost-2845-0-17308300-1505153048_thumb.jpg

Dziura widoczna w linoleum pozostała po wiązce przewodów do oświetlenia tylnego, przełożę je przez otwór odpływu z łazienki.

post-2845-0-46772400-1505153056_thumb.jpg

 

Mógłby ktoś powiedzieć do czego służy kostka z tyłu pod światłami ??

post-2845-0-02195000-1505153302_thumb.jpg

 

Najprawdopodobniej to była najłatwiejsza robota.

Pamiętając stan listew okiennych w niewiadowie, postanowiłem sprawdzić w jakim stanie są w hobby ....

przeczucie miałem słuszne :/ do wymiany !

Próbowałem ściągnąć szafki pod sufitem, niestety poległem. Boczne szafki porozkręcałem, niestety są przynitowane do sufitu :/ więc dobrałem się do tylnych. Wydaje mi się, że wszystko odkręciłem ale dalej ją coś trzyma, jedynie co pozostaje odkręcić to listwa z zewnątrz? zdejmował je ktoś może ?? dam radę ściągnąć tylną półkę nie ruszając bocznej ??

Edytowane przez Kogut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nity spokojnie rozwierć i potem delikatnie usuń rozgięte wąsy 

potem kup kołki MOLLY i dobrą maszynkę do ich zaciągania 

kołki 4x20 

 

bardzo ładnie się tym zastępuje chiry wynalazek germańskich inżynierów - troszkę odstaje od ściany ale trzyma jak powinno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to panorama, a co do elektryki 12v po podpięciu auta niestety nie świeci.

Więc muszę to dopisać do listy remontu.

 

Czy jest jakieś forum poświęcone tylko modelowi Hobby ?? Na tym forum mało jest remontów i innych pomocnych tematów dotyczących przeróbek itp.

 

Tematy remontów opisywane są tylko w kąciku ogólnym ??

Czy można założyć w tym podforum??

12V będziesz miał po podpięciu do auta, włączeniu świateł mijania i tylnych przeciwmgłowych.

 

Na tym forum jest WSZYSTKO nt eksploatacji i napraw

 

i oczywiście pomocni Forumowicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wymieniał moskitiery w tych roletach na nowe??

Zauważyłem, że przy krańcach lekko sie zwijają i co za tym idzie, są nieszczelne.

 

Jest ktoś na forum, co malował przyczepę z zewnątrz ??

Mam szare paski, a z chęcią bym zmienił na błękitne kolory, taki co mają te nowsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że niedługo z Twojej przyczepy zostanie tylko nazwa, a Ty podwoisz koszty. Zanim zrobisz za dużo remontów sprawdź dokładnie stan podłogi, ścian, narożników. Żeby się nie okazało, że reanimujesz trupa.

 

a naprawa wyszła ok.

 

co do kostki - samoróbka, więc może tam być wszystko, od 12V po załączeniu świateł po sygnał Wi-fi nadawany ze stacji MIR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris_66 jak widać na moim zdjęciu, naklejka jest kompletnie nieczytelna, a na trumie nic nie znalazłem, stąd moje pytanie :)

 

Ostatnio wymieniałem reduktor i jeśli Twoja Hobby 420 jest z roku 1990 to prawdopodobnie masz reduktor 50mbar.

A starego reduktora nie dostałeś w spadku? Na nim też powinno pisać jaki to typ a dodatkowo jak wspomniał kolega chris_66 to info powinno być w lodówce no ale u Ciebie starte niestety...

... sygnał Wi-fi nadawany ze stacji MIR.

 

Niezły bonus od poprzedniego właściciela :]  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należę do ludzi, którzy oczekują od ponad 20 letniej przyczepy, że "jest" idealna i zdaje sobie sprawę, że będzie trzeba przy niej spędzić trochę czasu, a ile? to zależy już od właściciela, jak bardzo będzie mu zależało :zlo:

 

Najdroższe w przyczepie to wyposażenie i dodatki (okna itp.) sama konstrukcja nie jest droga ale za to cholernie czasochłonna! :angry:

 

Wszystko da się naprawić :]

 

Idąc dalej:

Tak wyglądało, samo drzewo było twarde, nie spróchniałe, mokre czy spleśniałe ale na pewno nie wyglądało jak należy i dlatego postanowiłem je wymieć.

post-2845-0-58375500-1505421074_thumb.jpg

Po wymianie wygląda tak;

post-2845-0-88228500-1505421288_thumb.jpg

 

Z drugiej strony wygląda lepiej, ale skoro mam to wszystko rozbebłane ... :hmm:

 

Poprzednio podłączona była butla 11kg 37 mBar, sprawdziłem, wszytko działa, tylko ciągle chodzi mi po głowie Nano :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś orientuje się, czy w okolicy przyłącza elektrycznego znajduje się jakaś belka pionowa usztywniająca konstrukcje.

Chciałbym tam dołożyć drzwiczki rewizyjne aby mieć wygodniejszy dostęp do akumulatora, a nie chciałbym osłabić ściany.

post-2845-0-91004900-1505897661_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje masz na 50mbar, w tamtych czasach nie bylo 30mbar w Hobby.

Na 37mbar (nieprawidłowy bo nie karawaningowy), działało i na 30mbar tez będzie dzialac tylko wszystko słabiej.

Truma, kuchenka (palniki).

Miałem tak w Buerstnerze. Założona 30 a powinno być 50, po zmianie dzien do nocy w dzialaniu tych sprzętów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.