Skocz do zawartości

Ku przestrodze.


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziękuje ale ja głupi

 

Link pojawił się nawet w tym wątku.

Czytaj od tego posta:

http://forum.karawaning.pl/topic/12606-piecyk-grzewczy-w-przyczepie-a-nasze-bezpieczeństwo/?p=407361

i przynajmniej do #115 :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi pojechałeś ,tylko problem jest jak śpisz !

Pomyśl jaką szansę masz na zatrucie gazem ze sprawnej lodówki czy sprawnego piecyka. Podpowiem ci że zerowe bo gaz się odcina jak plomyk zgaśnie.

Czujnik czadu i dymu OK, gazu bez sensu, ale to moje zdanie

 

Wysłane z telefonu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristofer bardzo dobrze to ujął. Starzy karawaningowcy doskonale wiedzą jak się ustrzec przed tego typu przykrymi wypadkami. Przyznam, że ja nawet tzw.nie początkujący tylko zamierzający dopiero na przyszły sezon zakupić małą przyczepkę nie pomyślałbym o czujnikach czadu i gazu w przyczepie mimo, że takowy posiadam w swoim domu. Niestety mój kuzyn odszedł w taki sam sposób kąpiąc się w wannie.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śpij w przyczepie!

Jest i jakieś wyjście :hmm:

Pomyśl jaką szansę masz na zatrucie gazem ze sprawnej lodówki czy sprawnego piecyka. Podpowiem ci że zerowe bo gaz się odcina jak plomyk zgaśnie.

Czujnik czadu i dymu OK, gazu bez sensu, ale to moje zdanie

 

Wysłane z telefonu.

Tak nie do końca masz rację, przy zgaszonym płomyku owszem ale w kolegi mojego budce nieszczelność była przy zaworze w szafce, dodam że przyczepa była kilka dni po przeglądzie instalacji gazowej przez znany serwis,tak więc standardowe wymądrzanie się na forum jest troszkę średnie ale to moje zdanie a tak w ogóle to osobiście używam czujnika podpiętego pod akumulator 12v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak nie do końca masz rację, przy zgaszonym płomyku owszem ale w kolegi mojego budce nieszczelność była przy zaworze w szafce, dodam że przyczepa była kilka dni po przeglądzie instalacji gazowej przez znany serwis,tak więc standardowe wymądrzanie się na forum jest troszkę średnie ale to moje zdanie a tak w ogóle to osobiście używam czujnika podpiętego pod akumulator 12v 

 

Dokładnie tak było w mojej budce. Śmierdzi gazem i śmierdzi. Sprawdzamy szukamy i nic. W końcu na wiosennym zlocie porządna firma zrobiła przegląd i wyszło, że gaz ulatniał się ze złączy pod palnikami. Trzeba było rozebrać kuchenkę dociągnąć przewody i po krzyku. Oczywiście, ja mam bude po wypadku i zapewne było to pokłosie naprawy bo kuchenka była wyciągana. Ale ulatnianie się gazu może być spowodowane nie tylko niezakręconym palnikiem..... 

 

Niemniej mam zainstalowany czujnik gazu, przy podłodze, bo gaz zawsze schodzi na dół i działa !!! W tym roku upuściłem przypadkiem sporo gazu na zewnątrz przyczepy, z butli i po jakimś czasie włączył mi się alarm wewnątrz przyczepy a czujnik mam koło ubikacji, więc od drzwi daleko.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile wystarczające w kontekście odprowadzania ewentualnych szkodliwych gazów są rurki wentylacyjne zamontowane w podłodze w narożnikach przyczepy ?

Skoro gaz zachowuje sie jak płyn - spływa do podłogi i potem po podłodze rozchodzi się w pomieszczeniu, to rurki fi 40mm wysokie na około 20cm siedzące w bakistach chyba wystarczają zeby nadmiar gazu odprowadzić 'pod pryczepę' - przeleje się.

 

Tak mi się wydaje.

 

Oczywiście, to nie rozwiązuje problemu 'skąd ten gaz się bierze i dlaczego jest cos niesprawne', ale chyba rozwiązuje problem śmiertelności nawet nie posiadając czujnika co2 zamontowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ale w Niewiadówce chyba nie ma otworów w podłodze. Ale nie jestem tego pewny. Wiec jak ktoś się w takiej przyczepie dogrzewa kuchenką gazową, a nie ma przy tym żadnej wentylacji to się zwyczajnie zaczadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.