Skocz do zawartości

Strony wschodnie od Okuninki przez lubelszczyznę na podkarpacie,Bieszczady - porady.


mirekg9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Granicę wschodnią od Okuninki (j.Białe) aż po Sejny i dalej Północną częścią aż do Fromborka zaliczyłem. Podlasie (niektóre miejsca) nawet 2 i 3 razy.

Tak wyglądały moje miejsca zwiedzania.

 

https://www.google.com/maps/d/edit?hl=pl&mid=1Jzp8uxElXkBUPPrTDUWkUJJcPcw&ll=52.35147729614683%2C22.067220200000065&z=8

 

https://www.google.com/maps/d/edit?hl=pl&mid=1XBifF53qp0cLLHbpUJGOWOqcLWg&ll=53.708681352656065%2C22.364076393749997&z=8

 

Jak widać preferuję objazdówki i poruszam się jak najbliżej granicy i nie zawsze są to drogi główne lecz boczne, gdzie można z naturą, przyrodą i ciszą obcować o każdej porze dnia i nocy. 

Preferuję również stanie na dziko, aby być jak najbliżej z naturą i w "jej wnętrzu". W tym roku w dwóch wyjazdach zrobiłem ok. 4200 km.

 

Teraz od 10 września, na 7-9 dni, mam zamiar pojechać od Okuninki w stronę Bieszczad. 

I tutaj mam do was kochani pytanka. Jakie miejsca byście mi polecili, może jakie trasy, co i gdzie jest godne i obowiązkowe do zwiedzenia i poznania? 

Wszelkie propozycje chętnie wysłucham i będę nanosił na jakąś "mapkę roboczą". Może są już tutaj jakieś relacje z podróży w tamte miejsca?

 

Do tej pory poczytałem relację  http://forum.karawaning.pl/topic/24429-relacja-kresy-w-pigu%C5%82ce-czyli-eskapada-akis%C3%B3w-2017/, którą też biorę pod uwagę.

Jak widać jest tam więcej miejsc zwiedzanych z dala od granicy. No może po za Hrubieszów i Chotyniec.

Lecz to nie jest już takim problemem i to w dodatku we wrześniu, bo natura/przyroda powoli już zamiera a nie się budzi, więc i odgłosy ptaków w zalotach też się już nie usłyszy.

 

Dziękuję z góry za wszelkie namiary, podpowiedzi i porady, co do pięknych zakątków naszej polskiej krainy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej Białegostoku polecam muzeum rolnictwa w Ciechanowcu, można wcześniej, zależy od której strony będziesz jechać, zahaczyć o Kruszyniany i meczet, bo reszta to jest ciut przereklamowana, a na pewno restauracja, ceny kosmiczne. Polecam kilka km wcześniej Krynki i restaurację przy rynku, rewelacyjna kiszka ziemniaczana i ceny akurat.

Potem już niżej mapy, to droga nr 816, sam tam się wybieram od kilku lat, podobno rewelacyjnie i akurat na wrzesień...

Jak dojedziesz do Lublina obowiązkowo Majdanek, jest dobry parking, zmieścisz się, a muzeum robi wrażenie, szkoda tylko, że ponure

acha, z Augustowa jak jedziesz, jest miejscowość z geograficznym środkiem Europy, Suchowola chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej Białegostoku polecam muzeum rolnictwa w Ciechanowcu, można wcześniej, zależy od której strony będziesz jechać, zahaczyć o Kruszyniany i meczet, bo reszta to jest ciut przereklamowana, a na pewno restauracja, ceny kosmiczne. Polecam kilka km wcześniej Krynki i restaurację przy rynku, rewelacyjna kiszka ziemniaczana i ceny akurat.

W Ciechanowcu byłem dokładnie 9 dni temu 24 sierpnia. Zapomniałeś dodać że trzeba brać opcje z przewodnikiem, bo obiekty dla indywidualnych są pozamykane.

W Kruszynianach u Dżennety, to się tylko zwiedza a nie je. Chyba mało osób wie o tym że z 500 m dalej po tej samej stronie jest Zajazd Tatarski "Na końcu Świata". Tam jest taniej, syciej, więcej..... http://www.zajazdtatarski.infoturystyka.pl/galeria/

Nie patrzyłeś kolego na moje dwie mapki. Te okolice już "zaliczone".

Teraz interesują mnie miejsca od Okuninki, Sobiboru w dół (patrząc na mapę).

 

Co do drogi 816, to masz na myśli również książkę?  ....."Tytułowa droga nr 816, zwana również „Nadbużanką", biegnie z północy na południe, wzdłuż granicy polsko-białoruskiej i polsko-ukraińskiej....."

 

Tę drogę już przebyłem jak pisałem od Okuninki w górę. Jest równiutka, płaściutka, szeroka i dodatkowo na poboczu ścieżka rowerowa.

Jak się będziesz tam udawał, to zbocz z niej i jedź do Jabłecznej. Zalicz również trójstyk granic na rzece Bug-dojedziesz od wsi Orchówek.

 

Dziękuję.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.