Skocz do zawartości
gornik15

Oświetlenie bakisty

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej7777

No powiem Ci że ciekawe rozwiązanie, można dodać 4 urządzenia. Dzięki - człowiek nie wie że takie cuda istnieją :hmm: .

niedawno zamontowałem u siebie właśnie z 4 przyciskami ale tez są z 2 lub z 1 funkcja.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Boas43

A ten modul jest do kupienia gdzes w PL ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Boas a z jakiego powodu napisałeś że ważne żeby wyłącznik miał grzybek? Jakie to ma znaczenie

Jak działa taka krańcówka z jednym konektorem? Jak dla mnie musi być wejście i wyjście a tu nie ma :/

http://allegro.pl/wylacznik-krancowy-b-z-gumka-0033-i6586319816.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Boas43

Prosta zasada działania - przerwanie obwodu ....przedstawiłeś typowy włącznik świateł wewnętrznych do auta gdzie jego karoseria to jedna wielka masa/minus...ale po kolei....

- każde światło  ma dwa wyjścia-  musi mieć zasilanie (plus) oraz masę..... ja mam tak zrobione że do jednego z wyjścia świetlówki mam podłączoną masę, a  z drugiego wyjścia świetlówki puszczony mam kabelek do czujnika drzwiowego. Do drugiego wyjścia czujnika drzwiowego podłączony mam kabel, który mam poprowadzone zasilanie 12v. Podnosząc klapę powoduję zamkniecie obwodu i prąd płynie do świetlówki. 

Nie wiem jak w innych bakistach wygląda ich krawędź, ale jak zastosowałem włącznik bez "grzybka" to zamykając klapę krawędź jej ześlizgiwala mi się z tego włącznika i światło nadal się paliło mimo zamkniętej pokrywy - grzybek zwiększa powierzchnię styku z klapą. Szukaj pod nazwa czujnik drzwi ale lepiej jak kupisz w zwykłym elektronicznym - cena 2pln lub 2,50pln

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Jak dla mnie musi być wejście i wyjście a tu nie ma :/

http://allegro.pl/wylacznik-krancowy-b-z-gumka-0033-i6586319816.html

Jednym "wejściem" jest metalowa "obudowa" włącznika, a drugim - ruchomy trzpień (z wyjściem na konektor).

Tak, to działa:

post-8228-0-66774000-1513039140_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo
:ok: jak zawsze niezawodnie :) chyba zamówie te co podlinkowałem, jakoś najbardziej mi się podobają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

Tylko najczęściej bakisty są plastikowe, więc i tak trzeba pod śrubę ciągnąć dodatkowy kabel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Boas43

Dokładnie Kalapan.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Dokładnie tak chciałem zrobić, tylko na początku nje pokumałem gdzie ten drugi kabel podpiąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi