Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa DMC pow. 1800


Szybki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie.

Na wstepie powiem czego szukam i jakie sa moje oczekiwania.

Moj budzet to 30tys szukam przyczepy, mysle ze na wypasie, klima, ogrzewanie, duza lodowka, wc+prysznic (najlepiej osobna kabina prysznicowa) dlugosc przyczepy powyzej 6,5m wiec dmc powyzej 1800. Mam czym to ciagnac i kat. E tez posiadam. Przyczepa bedzie uzywana raczej glownie w trasie, krotkie kilku dniowe postoje wiec namiot, nie koniecznie. Raczej nastawiam sie na markize.

A teraz do rzeczy, nie znam zbyt wiele portali gdzie mozna takie cacko kupic. Glownie siedze na allegro ale nie ma tam zbyt wielkiego wyboru. Mozecie mi podpowiedziec gdzie moge znalesc swoja wymarzona cepke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 30k nie kupisz przyczepy na wypasie. Klima + mover + aku itp to już około 10k, więc na przyczepę zostaje 20k. Za 20k bez klimy, movera itp kupisz przyczepę o takiej wielkości oczywiście ale swoje lata będzie już ona mieć. Są jeszcze duże przyczepki na "wypasie" po cyganach, one często są tanie i mają już klimę ale generalnie nie warto się w to pchać.

 

Zamiast na allegro to idź na mobile.de i sprawdź sam co kupisz za 7000 euro. Wypasu nie będzie. W tej cenie to stare kilkunastoletnie przyczepy jedynie. Sam zobacz:
https://www.mobile.de/pl/kategoria/samochód-kempingowy/vhc:motorhome,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:desc,prx:7000,vcg:caravan,le:7001-

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli to o czym pisałem. Trupy po cyganach, ani nie są to przyczepy na wypasie, ani nie są to przyczepy warte tych pieniędzy. Brak im kibelka, są poniszczone chociażby jak ta pierwsza, małe lodówki itp itd. Generalnie nie wierz w okazje, bo coś takiego nie istnieje. Takie przyczepy od normalnych ludzi kosztują 3x tyle co w tych ofertach.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzicie, donrze, ze znalazlem to forum gdzie moge cos podputac. Widzialem na allegro jeszcze jedna ale ogloszenie zniklo. Glownie chodzi mo o takie wielkie przyczepy albo jeszcze wieksze, do 8m

No to nie w kwocie do 30k. A jak w tej kwocie to jakieś kilkunastoletnie. Jeśli chcesz coś nowszego, z większą lodówka itp to dołożyć musisz.

 

Patrz na mobile.de. W PL niczego sensownego raczej nie znajdziesz w takim rozmiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u Niemiaszków są drogie.Lepiej już w Danii, Holandii. Trudno jest taką dwiosiówkę kupić, bo stosunkowo mało ich jest. Sam byłem świadkiem jak mój "sąsiad" z kempingu wystawił takie Hobby za 35 tyś i ku mojemu zdziwieniu przyjechało na drugi dzień mołżeństwo , które ją kupiło. A ja ze swoim małym LMC (niby chodliwe 1200 dmc) bujałem się jeszcze 5 m-cy. Równolegle z "sąsiadem" wstawialiśmy ogłoszenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieksze przyczepy beda mialy co raz wieksze wziecie. Wreszcie mamy czym ciagac i za co jezdzic. Jazda jest praktycznie identyczna, mover rozwiazuje sprawy manewrow i ustawiania a komfort przebywania w duzej przyczepie jest nieporownywalny z malą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/lmc-royal-685-klimatyzacja-markiza-sprowadzona-zarejestrowana-ID6yVqSH.html

Znalazlem jeszcze cos takiego. Powiem szczerze ze to byl moj faworyt dopoki nie zobaczylem tylu po lewej stronie. Jak myslicie jest sens zeby jechac i to wogole ogladac czy szkoda czasu. Mam tam jakies 350km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sądzę że wielkiej tragedii tam nie będzie.

Wgnieceńie jak na tyle prawym koło oka np.

Jak jest faworytem jedz pomacaj oglądnij to miejsce dokładnie.

Nie powinno być nic złego tylko uszkodzenie blachy.

Bajer to ta kuchnia :-)

Wiosną była taka koło klodzka za 18- wisiała ok 1 mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.