Skocz do zawartości

Nowa przyczepa do 3,5 m długości


budzik

Rekomendowane odpowiedzi

A nie słyszałem nic o tym, że mieliby nie sprzedawać. Ze w sensie że już tylko na eksport robią a w Polsce odpuścili?

Sprzedają, byłem nawet w fabryce i  mam cennik. Na placu stoi wiele przyczep, ale priorytetem jest eksport. Są 126 w cenie 25-32 tyś, Nfreedom - 51 tyś. a nawet na placu widziałem przyczepy Romera o dł. 3,20. Te przyczepy można znaleźć na mobile.de ze znaczkiem Niewiadowa w cenie ok. 10 tyś. euro i podobna cena jest jeszcze na stronie Romera. Byłem w tym roku w Alpach i widziałem 3 n126n, a w Polsce nie spotkałem się jeszcze z żadną nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie taki Tabbert Tab 320 to przerost formy nad treścią. Ale to jest tak jak się przekłada design nad użyteczność.  W takim modelu 320 przy długości 340 cm miejsca w środku jak na lekarstwo a przyczepa wcale mała nie jest. Jeśli chodzi o wykorzystaną przestrzeń to zdecydowanie przy podobnej długości (340 cm vs 360 cm) wolałbym zdecydowanie taki układ. Gdzie prócz spania dla 3 osób mamy jeszcze jakąś przestrzeń do poruszania się w przyczepie i oczywiście kibelek co też jest wartością dodaną wg mnie.

3S36_13100XAPA_AVIVA_360_DD_D.png

 

A wymiary tego Tabberta są bardzo zbliżone do modelu powyżej (to pierwsze to Tabbert 320):

- długość całkowita 517 cm vs 553 cm

- szerokość całkowita 201 cm vs 209 cm

- długość wnętrza 340 cm  vs 364 cm

- szerokość wnętrza 180 cm vs 196 cm

- wysokość całkowita 244 cm vs 258 cm

- wysokość wnętrza 182 (chociaż to chyba w najniższym miejscu?) cm vs 196 cm.

 

Tak naprawdę taki Tabbert jest tylko do spania i do niczego więcej. Nawet niewysoka osoba tam nie bardzo się zmieści stojąc. Pamiętajcie, że fajny design (co też jest kwestią gustu) to nie mobilność. Jedyną naprawdę dużą przewagą takiego Tabberta jest jego waga. No ale to wynika po prostu z braku kibelka. 


Sprzedają, byłem nawet w fabryce i  mam cennik. Na placu stoi wiele przyczep, ale priorytetem jest eksport. Są 126 w cenie 25-32 tyś, Nfreedom - 51 tyś. a nawet na placu widziałem przyczepy Romera o dł. 3,20. Te przyczepy można znaleźć na mobile.de ze znaczkiem Niewiadowa w cenie ok. 10 tyś. euro i podobna cena jest jeszcze na stronie Romera. Byłem w tym roku w Alpach i widziałem 3 n126n, a w Polsce nie spotkałem się jeszcze z żadną nową.

 

To czemu nie Niewiadów? Konstrukcja niezniszczalna w zasadzie. Może to będzie lepsze rozwiązanie? Tak naprawdę do czego Ci ta przyczepa? W jaki sposób będziesz podróżować, gdzie spać itp?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróżować zamierzam przyczepę ciągnąć, chyba że są takie pchane, ale jeszcze o takiej nie słyszałem. A spać to chyba w przyczepie...

Co do przerostu formy, to masz rację, tylko może nie zawsze wszytko musi być maksymalnie praktyczne. Gdyby tak było wszyscy jeżdzili by VW Golfami kombi, a nikt nie kupił by cabrio, czy auta sportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróżować zamierzam przyczepę ciągnąć, chyba że są takie pchane, ale jeszcze o takiej nie słyszałem. A spać to chyba w przyczepie...

 

Naprawdę będziesz spać w przyczepie? Niemożliwe. Byłem przekonany, że po to Ci taka przyczepa, abyś mógł  wygodnie na kwatery latać :D A poważnie to zamiast pisać głupoty, to mogleś zapytać skoro nie zrozumiałeś oczywistego pytania karawaningowego...

 

Więc już wyjaśniam co miałem na myśli zadając tak trudne pytanie :) Podróżować z przyczepą można na wiele sposobów. Koło komina, po Polsce, Europie, świecie, do tego stacjonarnie, na pełnoprawny kemping, na kemping typu byle co, na dziko. Jeszcze jeden przemieszcza się co 2-3 dni i lata z miejsca na miejsce a inny siedzi bite 3 miesiące w jednym miejscu. Ktoś inny śpi tylko na stacjach itp jeszcze ktoś inny potrzebuje przyczepy na weekendowe wypady na ryby z kumplami, a są ludzie, którzy nigdzie nie jeżdżą na dłużej, a przyczepę zabierają ze sobą nawet jak jadą do pobliskiego miasta do zoo czy na wycieczkę w okolicznym lesie. Sposobów podróżowania z przyczepą jest mnóstwo, tak samo jak mnóstwo jest miejsc gdzie można spać a nawet i nie spać, a tylko w przyczepie posiedzieć w ciągu dnia i odpocząć. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że słowo "mobilność" którego użyłem na początku wpisu jest jasne i zrozumiałe  :oslabiony: . Ale dosyć tych uszczypliwości. Zależy mi na tym żeby taką przyczepę nie za wielkim autem pociągnąć 1000 km i to przez kraj górzysty. Na miejscu raczej też ma służyć jako sypialnia. Czyli jeden przelot tam i jeden z powrotem. I to są priorytety. Adria Action ekstra, czekam na ofertę. Z Niewiadowem jest ten problem że jakość wykończenia jest jednak słaba (byłem - widziałem) no i świadomość że podobną można kupić za 2 tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że słowo "mobilność" którego użyłem na początku wpisu jest jasne i zrozumiałe  :oslabiony: . Ale dosyć tych uszczypliwości. Zależy mi na tym żeby taką przyczepę nie za wielkim autem pociągnąć 1000 km i to przez kraj górzysty. Na miejscu raczej też ma służyć jako sypialnia. Czyli jeden przelot tam i jeden z powrotem. I to są priorytety. Adria Action ekstra, czekam na ofertę. Z Niewiadowem jest ten problem że jakość wykończenia jest jednak słaba (byłem - widziałem) no i świadomość że podobną można kupić za 2 tyś...

 

Ok ok :) Jak już pytasz o Adrię to pytaj u obu dealerów i od obu weź ofertę. W Elcampie od razu spytaj o koszt transportu bo cwaniaki tego na początku nie mówią, a potem się okazuje, że na koniec dowalą Ci 1000 eu za transport ze Słowenii i oferta z początku atrakcyjna, już się wcale taka nie robi. No ale zgodnie z ich propozycją, aby zaoszczędzić to zawsze można samemu po odbiór do Słowenii pojechać ;) Camp&Trailer nie doliczał nic do ceny końcowej. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.