Skocz do zawartości

Niepokojące objawy w narożniku Knaus


jachu76

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że jak sam piszesz - nie masz smykałki do majsterkowania.

Same koszty robocizny to spora część wyceny.

Może się jednak skusisz?

Tyle osób już dłubało w swoich domkach, a na początku się zastrzegali, że "słyną z dwóch lewych rąk"

Przemyśl temat, poczytaj na forum relacje z napraw, ogarnij bazę wokół domu (kawałek dachu, narzędzia, dostęp do prądu) i do roboty!

Wierz mi, że nie reanimujesz promu kosmicznego tylko konstrukcję drewniano - blaszana na ramie z kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jak sam piszesz - nie masz smykałki do majsterkowania.Same koszty robocizny to spora część wyceny.Może się jednak skusisz?.
I tu się zgadzam koszty robocizny są największe. Wiem bo sam robiłem.

 

, ogarnij bazę wokół domu (kawałek dachu, narzędzia, dostęp do prądu) i do roboty!Wierz mi, że nie reanimujesz promu kosmicznego tylko konstrukcję drewniano - blaszana na ramie z kołami.
dokładnie nie jest to takie ciężkie. Bez dachu też się da lecz mniej komfortowo. To tylko głownie stolarka.I kristofer dobrze to ujął. Wiesz co masz i pewne ze suche po remoncie. I musisz sam określić, ile razy w roku jeździsz, ile masz zamiaru tą przyczepą jeździć i czy Ci Ci pasuje akurat ta przyczepa. Nie ważne czy Ty to bedzisz robił czy firma.Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przyczepę byłem osobiście w Holandii kupowałem ją od pierwszego właściciela z pod domu...wyglądała jak nowa, wszytko mi w niej pasuje , nowy przedsionek był Isabella jak kupowałem , używana w Holandii była bardzo mało, kupiłem ją w 2011 roku a rocznik cepki to 2001 r
Nie miałem nawet myśli o zmianie budki....nie mam pojęcia z kąd ta przyczyna , dużą nią też nie jeździłem ...

Edytowane przez jachu76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym remontował jeśli tylko bilans finansowy wychodzi na plus vs. zakup nowej (używanej i niepewnej). Swoją remontowałem 4 lata temu i do dzisiaj jest ok. Nie wiem co będzie jak się pojawi kolejny przeciek. Żona nie chce słyszeć o zmianie więc pewnie kolejny remont :D

Zaryzykuję stwierdzenie, że przeciekanie kilkuletnich przyczep to głównie efekt nieumiejętnego obchodzenia się ze sprzętem. Ot chociażby pchania za budę podczas ustawiania na kempingu, zamiast używania przeznaczonych do tego celu uchwytów. Tu przycierka, tam obicie i dziura gotowa. Jak widzę co ludzie czasem robią na kampach to aż serce krwawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co powiecie na tą cepke, ma być w bardzo dobrym stanie i sucha...
Wyszła by mnie 20tys, moją bym sprzedał powiedzmy za 17tys. , czy jest to sens?

https://www.guloggratis.dk/camping/campingvogne/adria/annonce/38269140-adria-unica-b-exclusive-502-up

Edytowane przez jachu76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co powiecie na tą cepke, ma być w bardzo dobrym stanie i sucha...

 

 

Ma być - tak jest zawsze. Ale jak jest naprawdę? Tego dowiesz się dopiero po oględzinach. Albo poproś chociaż o masę szczegółowych i dużych zdjęć - wtedy można próbować cokolwiek powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie szybko zlokalizowane.

Jeżeli podłoga jest twarda - to nawet nie masz nad czym się zastanawiać - tylko naprawiać.

Jeżeli podłoga jest miękka  - to już więcej zabawy - bo będzie trzeba narożniki wyciąć (uszkodzone) i wstawić nowe (+ kawałki poszycia wewnętrznego).

Degradacja nie jest zbyt duża - może znasz jakiegoś stolarza - to będzie Ci to w stanie zrobić - po zaopatrzeniu go w odpowiednie uszczelniacze (bo elementy drewniane to już sam sobie dobierze).

Przyczepa "jeszcze młoda" - wiec naprawa jest logiczna - a po dobrym uszczelnieniu będzie jeszcze wiele lat służyć.

..... a skąd uszkodzenie ??? - przyczepa to delikatna konstrukcja drewniana - wynik jej pracy na naszych drogach + klimat + możliwe błędy w eksploatacji (np. zbyt mocne podparcie na podporach) ... czynników może być wiele - narożniki najczęściej jako pierwsze lecą.

 

Powodzenia !!! .... daj znać w temacie co i jak :-)

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.