Skocz do zawartości

Firanki, zasłonki


Babajaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jako że w końcu jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami przyczepki, mam pytanie (może banalne ale proszę o pomoc, podpowiedź) odnośnie zasłonek i firanek w przyczepie. 

 

Czy macie jakiś sposób na bezproblemowe ich ściągniecie do prania? Próbowałam i okazało się, że wszystkie są jakoś ze sobą połączone (Duże okno i dwa po bokach) i nie da się ich pojedynczo odpiąć.

 

 A może wiecie gdzie można w Krakowie zawieźć przyczepę żeby kompleksowo sprzątnęli i przy okazji wyprali te firanki. Tylko nie mówicie o w. Google, bo szukałam  :nono:

 

 

 

(PS. Jak pisze w złym miejscu to proszę Moderatora przeniesienie )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakbyś podał model przyczepy :D a najlepiej zdjęcie to można by coś wykombinować a tak d...

Co do sprzątania to nie znam, ale jak by poszukał to pewnie jakiś magik z myjki może by się podjął.

Mycie z zewnątrz najbliżej i chyba profesjonalnie u Klaja.pl (Biruń) a samemu to ostatnio myłem na myjce ręcznej przy OBI na Wielickiej :P

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trzy karnisze, które stykaja się w rogach i nie ma jak wysunąć tej dużej firanki. A może ich się nie wysuwa tylko jakoś odczepia te żabki  :hmm: Nie chcę kombinować żeby nie pourywać.

 

Ta duża ma linkę, przypiętą do ściany haczykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firany i zasłony powinno się dać odczepić z tych żabek. Może zrób jakieś zdjęcie?

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99%:
na rogach pod karniszem jest taka hm.. śrubka? Zacisk taki śrubkowy plastikowy - okręca się toto delikatnie i ściąga, odkłada tak, by się nie zgubiło.

Teraz można będzie ściągnąć firanki RAZEM z żabkami.

firanki z żabkami pakujemy do worka na pranie i pierzemy. do worka - bo te żabki się odpinać lubią.

Po wypraniu wyciągamy delikatnie firanki z worka, potem wygarniamy żabki, które spadły ;)

wieszamy takie wilgotne starając się mało kląć - bo to jest najgorsza robota ever przy sprzątaniu kampera/przyczepy.

Zdjęcie się przyda do wieszania - by się nie pomylić :)

 

Na koniec mocujemy toto zdjęte na początku, by całość nam nie zjechała.

 

Te elementy na rogach (śrubki? zaciski?) i żabki to drogie jak niewiadomoco, gdyby potem się chciało kupić. Lepiej nie zgubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widzę i jeśli się nie mylę to te zasłony wypina się do góry, bo takie są tam żabki/haczyki, odczep linkę i wypinaj do góry. Czasem nie masz takich?  https://sklep.klaja.pl/pl/p/Zabki-do-firanek-Przyczepa-Hobby/4857

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak:

 

żabki - zastanawiam się czy można je jakoś wypiąć bez wysuwania (i zepsucia :hmm: ) ?!

 

post-17725-0-06683100-1504205599_thumb.jpg

 

końcówka karnisza

post-17725-0-32030100-1504205691_thumb.jpg

 

łączenie w rogu (jak widać białe zasłonki są łączone, w firankach ostatnie żabki są zapięte jakby "na krzyż" z żabkami od zasłonek szarych)

post-17725-0-44418900-1504205797_thumb.jpg

 

rurka, która trzyma dużą firankę i zasłonki od spodu (duże okno)

post-17725-0-24776200-1504205854_thumb.jpg

 

I jak to wszystko sprytnie ściągnąć i czegoś nie zepsuć??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

 

na drugim zdjęciu masz na końcu blokadę . Po odkręceniu jej wysuniesz ładnie firanki . Na 3 foto najpierw wysuwasz te po prawej a potem te po lewej. Rurkę postaraj się wyciągnąć z "uchwytu" - tego białego i wtedy wysuniesz ten pręt z zasłony.

Moja rada.....nie wiem jaku Ciebie i innych ale firanki i zasłony lubią mieć różna długość oraz szerokość - zapamiętaj/ oznacz  gdzie która była.

Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-4917-0-70804600-1504250598_thumb.jpg

Na zdjęciu masz zaznaczone ograniczniki - blokady. Należy je odkręcić i wszystkie żabki zjadą z szyny. Te żabki firanek i zasłon należy odpiąć do prania, bo zdarza się, że w pralce spadną z taśmy i mogą się zgubić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. 

 

Widzę, że trzeba się przy ściąganiu i zakładaniu tych firanek uzbroić w cierpliwość i środki uspokajające  :]

 

Mam nadzieję, że się uda i nie pogubię, nie pourywam i powieszę je tak jak są obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie,w tym roku na wakacjach widziałem zabki w przyczepie nasze polskie ze zwykłego karnisza na rolkach.Sam je kupilem do firanek w przedsionku,po 20 gr/szt,jest to alternatywa dla oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupilem do przedsionka bo "dedykowane" dokładnie takie same były 1000000% droższe ;).

 

W cepce zostawilbym te bo jak to moja Aneta stwierdzila, dzięki tym, podczas jazdy firanki dalej są na swoim miejscu a nie latają po całym karniszu (tak będzie dla tych na rolkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.