Skocz do zawartości
Babajaga

Firanki, zasłonki

Rekomendowane odpowiedzi

Babajaga

Witajcie

Jako że w końcu jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami przyczepki, mam pytanie (może banalne ale proszę o pomoc, podpowiedź) odnośnie zasłonek i firanek w przyczepie. 

Czy macie jakiś sposób na bezproblemowe ich ściągniecie do prania? Próbowałam i okazało się, że wszystkie są jakoś ze sobą połączone (Duże okno i dwa po bokach) i nie da się ich pojedynczo odpiąć.

A może wiecie gdzie można w Krakowie zawieźć przyczepę żeby kompleksowo sprzątnęli i przy okazji wyprali te firanki. Tylko nie mówicie o w. Google, bo szukałam  :nono:

(PS. Jak pisze w złym miejscu to proszę Moderatora przeniesienie )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku

Jeszcze jakbyś podał model przyczepy :D a najlepiej zdjęcie to można by coś wykombinować a tak d...

Co do sprzątania to nie znam, ale jak by poszukał to pewnie jakiś magik z myjki może by się podjął.

Mycie z zewnątrz najbliżej i chyba profesjonalnie u Klaja.pl (Biruń) a samemu to ostatnio myłem na myjce ręcznej przy OBI na Wielickiej :P

Edytowane przez Voku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Babajaga

Dethleffs i mniej więcej tak to wygląda  :oslabiony:

post-17725-0-43876700-1504093903_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku

I wszystkie są na jednym karniszu? Ta duża na dole ma linkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Babajaga

Są trzy karnisze, które stykaja się w rogach i nie ma jak wysunąć tej dużej firanki. A może ich się nie wysuwa tylko jakoś odczepia te żabki  :hmm: Nie chcę kombinować żeby nie pourywać.

Ta duża ma linkę, przypiętą do ściany haczykami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Firany i zasłony powinno się dać odczepić z tych żabek. Może zrób jakieś zdjęcie?

Edytowane przez jacek00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powsinogi

Na 99%:
na rogach pod karniszem jest taka hm.. śrubka? Zacisk taki śrubkowy plastikowy - okręca się toto delikatnie i ściąga, odkłada tak, by się nie zgubiło.

Teraz można będzie ściągnąć firanki RAZEM z żabkami.

firanki z żabkami pakujemy do worka na pranie i pierzemy. do worka - bo te żabki się odpinać lubią.

Po wypraniu wyciągamy delikatnie firanki z worka, potem wygarniamy żabki, które spadły ;)

wieszamy takie wilgotne starając się mało kląć - bo to jest najgorsza robota ever przy sprzątaniu kampera/przyczepy.

Zdjęcie się przyda do wieszania - by się nie pomylić :)

Na koniec mocujemy toto zdjęte na początku, by całość nam nie zjechała.

Te elementy na rogach (śrubki? zaciski?) i żabki to drogie jak niewiadomoco, gdyby potem się chciało kupić. Lepiej nie zgubić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku

Ale z tego co widzę i jeśli się nie mylę to te zasłony wypina się do góry, bo takie są tam żabki/haczyki, odczep linkę i wypinaj do góry. Czasem nie masz takich?  https://sklep.klaja.pl/pl/p/Zabki-do-firanek-Przyczepa-Hobby/4857

Edytowane przez Voku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Babajaga

Wygląda to tak:

żabki - zastanawiam się czy można je jakoś wypiąć bez wysuwania (i zepsucia :hmm: ) ?!

post-17725-0-06683100-1504205599_thumb.jpg

końcówka karnisza

post-17725-0-32030100-1504205691_thumb.jpg

łączenie w rogu (jak widać białe zasłonki są łączone, w firankach ostatnie żabki są zapięte jakby "na krzyż" z żabkami od zasłonek szarych)

post-17725-0-44418900-1504205797_thumb.jpg

rurka, która trzyma dużą firankę i zasłonki od spodu (duże okno)

post-17725-0-24776200-1504205854_thumb.jpg

I jak to wszystko sprytnie ściągnąć i czegoś nie zepsuć??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Boas43

Witaj 

na drugim zdjęciu masz na końcu blokadę . Po odkręceniu jej wysuniesz ładnie firanki . Na 3 foto najpierw wysuwasz te po prawej a potem te po lewej. Rurkę postaraj się wyciągnąć z "uchwytu" - tego białego i wtedy wysuniesz ten pręt z zasłony.

Moja rada.....nie wiem jaku Ciebie i innych ale firanki i zasłony lubią mieć różna długość oraz szerokość - zapamiętaj/ oznacz  gdzie która była.

Edytowane przez Boas43

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miodzio

post-4917-0-70804600-1504250598_thumb.jpg

Na zdjęciu masz zaznaczone ograniczniki - blokady. Należy je odkręcić i wszystkie żabki zjadą z szyny. Te żabki firanek i zasłon należy odpiąć do prania, bo zdarza się, że w pralce spadną z taśmy i mogą się zgubić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Babajaga

Dzięki wielkie za pomoc. 

Widzę, że trzeba się przy ściąganiu i zakładaniu tych firanek uzbroić w cierpliwość i środki uspokajające  :]

Mam nadzieję, że się uda i nie pogubię, nie pourywam i powieszę je tak jak są obecnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Janusz110

Tak na marginesie,w tym roku na wakacjach widziałem zabki w przyczepie nasze polskie ze zwykłego karnisza na rolkach.Sam je kupilem do firanek w przedsionku,po 20 gr/szt,jest to alternatywa dla oryginalny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Sam kupilem do przedsionka bo "dedykowane" dokładnie takie same były 1000000% droższe ;).

W cepce zostawilbym te bo jak to moja Aneta stwierdzila, dzięki tym, podczas jazdy firanki dalej są na swoim miejscu a nie latają po całym karniszu (tak będzie dla tych na rolkach).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arturo43

Ja proponuję nic nie zciągać , miseczka troszku mydełka , gąbeczka i tak wiszące odswierzyć :]. Będzie czysto i bez emocji. :yay: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi