Skocz do zawartości

Mały Rodzinny Kemping Zamość


cichy3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na forum jestem już 3 lata, dużo czytam, dużo mi pomogło, mało piszę. Jeżdżę trochę z małą przyczepą, przymierzam się do zakupu większej ale nie o tym chciałem.

 

Spacerując dzisiaj po mojej działce wpadłem na pomysł otwarcia małego rodzinnego kempingu.

 

Opiszę pokrótce jak ja to widzę i co mogę zaoferować, jeśli będą chętni do dyskusji wdam się w szczegóły, zamieszczę fotki i będę odpowiadał na pytania.

 

Działka 0,5 ha położona na wsi pod Zamościem, do ścisłego centrum, starówki zamojskiej jest 5km, idealnie na wycieczkę rowerową. Do sklepu spożywczego jest 500 m, rano przy posesji zatrzymuje się sklep piekarnia. Działka ma kształt prostokąta, mieszkamy tutaj w nowo wybudowanym domu. Działka 10 lat temu została obsadzona masą drzew które już mocno urosły więc miejsce zrobiło się bardzo przytulne i będąc na działce ma się wrażenie przebywania na polance w lesie. Z żadnej strony nie ma sąsiadów więc atmosfera jest nieskrępowana. Szacuje że na luzie może się zmieścić około 15 zestawów, dojazd dobry, szeroki wjazd, wjedzie każdy zestaw. Miejsce na kemping przewidziane jest za domem. Co mogę zaoferować na dzień dzisiejszy:

 

- podłączenie prądu

- woda (zewnętrzny kran na placu)

- możliwość opróżnienia kasety wc

- wifi

- mini plac zabaw dla dzieci (wieżyczka ze ślizgawką, piaskownica, karuzela, 2 huśtawki, domek dla dzieci z zabawkami)

- murowana fajna altanka z grilem stacjonarnym, wędzarnią i kuchenką gazową

- miejsce na ognisko

- możliwość umycia naczyń w ciepłej wodzie w kotłowni z wejściem zewnątrz

- kibelek drewniany zewnętrzny w ustronnym miejscu działki

- możliwość umycia przyczepy lub samochodu - myjka ciśnieniowa

- mile widziane zwierzęta, brak sąsiadów, mogą latać luzem

- na końcu działki mini lasek, świetny do zabawy dla dzieci w chowanego

- na ten moment brak prysznica, posiadam nie wykończoną łazienkę z osobnym wejściem z zewnątrz, możliwość udostępnienia w przyszłości

- nieskrępowana miła atmosfera

 

Pracuję w domu więc cały czas jestem obecny i służył bym wszelką pomocą. W naszej wsi jest 10 warsztatów samochodowych więc jest możliwość drobnej lub grubszej naprawy auta czy przyczepy. W odległości 2 km zaczynają się lasy obfite w grzyby.

 

Pomysł nie ma charakteru biznesowego i nie liczę na zarobki z tego tytułu, zawodowo zajmuję się czym innym. Pomysł zrodził się z pasji do karawaningu i chęci poznania nowych ludzi którzy podzielają tą pasję. Liczyłbym na gości pozostających 1-3 noce którzy traktowali by to miejsce jako bazę wypadową do zwiedzania Zamościa i okolic.

 

Napiszcie co myślicie o takim pomyśle, czy byli by chętni, w jakiej wysokości opłaty i za co, są do zaakceptowania aby takie miejsce było atrakcyjne. Czekam na wszystkie opinie, pytania, krytykę lub konstruktywne pomysły. Jeszcze raz podkreślę pomysł nie ma charakteru komercyjnego, przychody mają pokryć jedynie koszty a ewentualne nadwyżki przeznaczone by były na podnoszenie standardu czyli w pierwszej kolejności na udostępnienie prysznica.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez cichy3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś taki temat rozważałem - poczytaj, na pewno uzyskasz kilka cennych informacji:  http://forum.karawaning.pl/topic/12816-niewiekie-rodzinne-pole-campingowe-przy-domu/

 

Z jakich przyczyn się zakończył, z takich się zakończył, niemniej kilku forumowiczów u mnie było, a i przyczepę z Forum też zimowałem :)

 

 

PS. Pozdrawiam ziomala - moje korzenie, po kądzieli są spod Zamościa. Mam tam dość rozbudowaną rodzinę - Powodzenia !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kajetan za podrzucenie linku, przeczytałem cały temat, szkoda że nic z tego nie wyszło. Wiele spraw mi się wyjaśniło po przeczytaniu. Działalność mam zarejestrowaną tylko muszę sprawdzić jak z podatkami w gminie. Jednak z tego co widzę po ilości odpowiedzi to zainteresowanych zamojszczyzną specjalnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.