Skocz do zawartości

uszczelnienie okna dachowego - wg zdjęcia


hansek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki



............ Ja tak robię od lat i nigdy po sobie nie poprawiam


Mam to samo, żadnych reklamacji ani wpadek, i zawsze masa z tuby

Wysłane z Tapatalka

Wiem co to jest tylko po co kombinować z aplikacją.Choć byś nie wiem jaki był zręczny to nigdy nie wyjdzie Ci idealnie równa spoina.
Z precyzją  maszyny nie wygrasz więc po co się paćkać z tubkami ?
Takie moje zdanie.Każdy robi jak uważa.
Spoiny pod oknem dachowymi czy drzwiami serwisowymi i tak nie widać, cały nadmiar i tak usuwasz i masz częste połączenie bez wylażącego lepiszcza. Tylko listwy krawędziowe na taśmę, bo wygodnie.

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, chris_66 napisał:


 

 


Mam to samo, żadnych reklamacji ani wpadek, i zawsze masa z tuby emoji39.png

Wysłane z Tapatalka

Spoiny pod oknem dachowymi czy drzwiami serwisowymi i tak nie widać, cały nadmiar i tak usuwasz i masz częste połączenie bez wylażącego lepiszcza. Tylko listwy krawędziowe na taśmę, bo wygodnie.

Wysłane z Tapatalka
 

 

Ale taśma też wyłazi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taśma też wyłazi

Taśma na listwach może być, zresztą taśma nie wypływa,

Generalnie różnicy nie ma w działaniu, inaczej się aplikuje i w różne miejsca i inaczej potem obrabia.

Fabryka też używa obu uszczelniaczy i jest dobrze.

 

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypływać nie wypływa ale też wyłazi 
Równe wyłażenie może być ok, jest w miarę estetyczne, tylko ciężko ładnie zrobić. Z tuby kladziesz i nadmiar usuwasz, jak wpłynie to korygujesz

Zresztą dobrze położony kit z tuby nie będzie wypływał, warunkiem jest dokładne dociśnięcie elementów. Kit wypełnia tylko wolną przestrzeń. Taśma z założenia ma robić jako dystans między elementami.

Coś jak w hydraulice, albo pakuły albo uszczelka.

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nitka dentystyczna :P jak mi hydrulik robił to robił nitką, wyglądała jak dentystyczna :)

 

a ten nadmiar taśmy który wylazł można obciąć? Czy później może chcieć się obkurczyć i wtedy będzie za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



a ten nadmiar taśmy który wylazł można obciąć? Czy później może chcieć się obkurczyć i wtedy będzie za mało?


Jak dawałem taśmę to właśnie po to żeby zostało. Kit żeby na czysto zrobić.

Wysłane z Tapatalka

Nadmiar można usunąć sciagaczkami do silikonu
Jaką sciągaczką?

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=24594]maciejek34[/mention] robiłeś to kiedyś? Bo paluchem tego nie usuniesz jak sylikonu. Słyszałem że można patyczkiem do lodów, ale tego nie stosowałem

Wymieniłem u siebie okienko, nadmiaru nie usunąłem bo dużo się nie wycisnelo, a to co wyszło to dodatkowe zabezpieczenie, zresztą fabryczne uszczelnienie też wpłynęło, co do usunięcia nadmiaru to są do silikonu/akrylu specjalne sciagaczki, z różnymi końcówkami które kształtują spoine, na sikaflex nie próbowałem, ale bawiłem się trochę silikonami i akrylami, do bezproblemowo ściągnięcia pryskalo się wodą z mydłem/płynem na silikon i ładnie zbierało nadmiar, myślę że tu też to by zadziałało, ale myślę też że jak tego uszczelniacza trochę wyjdzie to będzie to tylko z pożytkiem, takie zdanie laika ;-)

 

https://m.ceneo.pl/8883190;pla?se=GbURRsztAQADmQ9B5qLdLKU3m_HZ5_bB&gclid=CjwKCAjw-6bWBRBiEiwA_K1ZDV-jVbwOrM995bL38wJnIvxFd98tMer-w-CKnbqbIM0sJayWf-pqDBoCOlQQAvD_BwE#tab=click

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=24594]maciejek34[/mention] robiłeś to kiedyś? Bo paluchem tego nie usuniesz jak sylikonu. Słyszałem że można patyczkiem do lodów, ale tego nie stosowałem
Jak nie usuniesz? Jak jest świeży? Usuwa się bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.