Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Są zgrzane ;)

Zależy od modelu okna/producenta.

W swojej przyczepie mam np. fabrycznie przykręcane, a warstwy "okna" posiadają odpowiednio wyprofilowane miejsca i wymienne uszczelnienia.

Dach nie jest idealnie równy ,sika 221 wystarczy do wklejenia okna dachowego ?

Sikaflex 221 :nono:

Jeśli już, to:

SikaLastomer®-710

Edytowane przez Kristofer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy od modelu okna/producenta.

W swojej przyczepie mam np. fabrycznie przykręcane, a warstwy "okna" posiadają odpowiednio wyprofilowane miejsca i wymienne uszczelnienia.

Sikaflex 221 :nono:

Jeśli już, to:

SikaLastomer®-710

Ok, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, jak duże masz nierówności, ale do uszczelnienia okna dachowego lepiej stosować odpowiednią taśmę, zamiast uszczelniacza dozowanego. Są one w różnych szerokościach i grubościach. Zaletą w tym przypadku jest równomiernej grubości warstwa uszczelnienia, co podczas dokręcania ram, daje tym samym równomierny docisk na wszystkich powierzchniach ramek - trudniej zrobić to źle (przy uszczelnianiu z kartusza trzeba mieć wprawę i chociaż znikome doświadczenie przy takich pracach).

Poczytaj np. nast. wątki (jest takich więcej):

http://forum.karawaning.pl/topic/16598-prośba-o-wypowiedz-w-sprawie-uszczelnienia-listw/?p=368639

http://forum.karawaning.pl/topic/11604-uszczelniacz-wurth-czy-sikalastomer/?hl=butylowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie pokrywa okna też jest przykręcana od góry. Ciekła od początku, wystarczyło dokręcic ale nie wygląda to na solidne i szczelne na 200%

Obserwuje to na wyjazdach jak leje deszcz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie pokrywa okna też jest przykręcana od góry. Ciekła od początku, wystarczyło dokręcic ale nie wygląda to na solidne i szczelne na 200%

Obserwuje to na wyjazdach jak leje deszcz.

U mnie w poprzedniej przyczepie okienko dachowe podciekało. Okazało się, że się poluzowały mocowania rączek i tam podciekało. Wystarczyło właśnie dokręcić i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w poprzedniej przyczepie okienko dachowe podciekało. Okazało się, że się poluzowały mocowania rączek i tam podciekało. Wystarczyło właśnie dokręcić i było ok.

U mnie rączki są klejone, podciekalo z nich ,ale okazuje się ,że leci też z innego miejsca ,trzeba wyciągać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi