Skocz do zawartości

uszczelnienie okna dachowego - wg zdjęcia


hansek

Rekomendowane odpowiedzi

Są zgrzane ;)

 

Zależy od modelu okna/producenta.

W swojej przyczepie mam np. fabrycznie przykręcane, a warstwy "okna" posiadają odpowiednio wyprofilowane miejsca i wymienne uszczelnienia.

Dach nie jest idealnie równy ,sika 221 wystarczy do wklejenia okna dachowego ?

 

Sikaflex 221 :nono:

Jeśli już, to:

SikaLastomer®-710

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zależy od modelu okna/producenta.

W swojej przyczepie mam np. fabrycznie przykręcane, a warstwy "okna" posiadają odpowiednio wyprofilowane miejsca i wymienne uszczelnienia.

 

 

Sikaflex 221 :nono:

Jeśli już, to:

SikaLastomer®-710

Ok, dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak duże masz nierówności, ale do uszczelnienia okna dachowego lepiej stosować odpowiednią taśmę, zamiast uszczelniacza dozowanego. Są one w różnych szerokościach i grubościach. Zaletą w tym przypadku jest równomiernej grubości warstwa uszczelnienia, co podczas dokręcania ram, daje tym samym równomierny docisk na wszystkich powierzchniach ramek - trudniej zrobić to źle (przy uszczelnianiu z kartusza trzeba mieć wprawę i chociaż znikome doświadczenie przy takich pracach).

Poczytaj np. nast. wątki (jest takich więcej):

http://forum.karawaning.pl/topic/16598-prośba-o-wypowiedz-w-sprawie-uszczelnienia-listw/?p=368639

http://forum.karawaning.pl/topic/11604-uszczelniacz-wurth-czy-sikalastomer/?hl=butylowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokrywa okna też jest przykręcana od góry. Ciekła od początku, wystarczyło dokręcic ale nie wygląda to na solidne i szczelne na 200%

 

Obserwuje to na wyjazdach jak leje deszcz.

 

U mnie w poprzedniej przyczepie okienko dachowe podciekało. Okazało się, że się poluzowały mocowania rączek i tam podciekało. Wystarczyło właśnie dokręcić i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w poprzedniej przyczepie okienko dachowe podciekało. Okazało się, że się poluzowały mocowania rączek i tam podciekało. Wystarczyło właśnie dokręcić i było ok.

U mnie rączki są klejone, podciekalo z nich ,ale okazuje się ,że leci też z innego miejsca ,trzeba wyciągać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, coś mi się porąbało z wcześniejszym wpisem.

Zamierzam jutro uszczelnić wywietrznik dachowy w Hobby 420 10 D

Nabyłem dwa uszczelniacze Sikaflex 221 i Sikalastomer 710 

Proszę o radę który będzie odpowiedniejszy ?

Czy po Sikaflexie 221 da się to po jakimś czasie, w razie konieczności rozebrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odpuście sobie te wszystkie sika  itp.

Jak chcecie mieć pewnie i porządnie to tylko taśma butylowa lub wałki butylowe jak pisał Kristofer i demontaż okna.Macie pewność,że grubość będzie równomierna po obwodzie.Wczoraj wymieniałem uszczelnienia w okienkach i wg mnie to najlepszy patent.Stare uszczelnienie to też był butyl więc po co kombinować.Jak dobrze się ułoży to po skręceniu będzie idealna spoina-dobrze jak troszkę wyjdzie za obrys okna.Ja dałem jakieś 2 mm.

Inny sposób uszczelniania to tylko półśrodki.Zrobić raz i zapomnieć.

 Ja tak robię od lat i nigdy po sobie nie poprawiam :)

Edytowane przez Bodek1968 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Sikaflexem przemawia też kolor, bo mam biały.

Sika 710 mam czarny, i taki był użyty  wcześniej, pomimo lat byl jeszcze plastyczny..

Naprawdę poświęciłem dziś sporo czasu na przegląd  postów  na ten temat i niestety trudno i mi wyrobić jednoznaczne zadanie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Odpuście sobie te wszystkie sika  itp.
Jak chcecie mieć pewnie i porządnie to tylko taśma butylowa lub wałki butylowe ....Stare uszczelnienie to też był butyl więc po co kombinować.Jak dobrze się ułoży to po skręceniu będzie idealna spoina-dobrze jak troszkę wyjdzie za obrys okna.Ja dałem jakieś 2 mm.
Inny sposób uszczelniania to tylko półśrodki.Zrobić raz i zapomnieć.
 Ja tak robię od lat i nigdy po sobie nie poprawiam


A czym jest wg Ciebie Sikalastomer 710 jak nie uszczelniaczem butylowym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:


 

 


A czym jest wg Ciebie Sikalastomer 710 jak nie uszczelniaczem butylowym?

 

Wiem co to jest tylko po co kombinować z aplikacją.Choć byś nie wiem jaki był zręczny to nigdy nie wyjdzie Ci idealnie równa spoina.

Z precyzją  maszyny nie wygrasz więc po co się paćkać z tubkami ?

Takie moje zdanie.Każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest tylko po co kombinować z aplikacją.Choć byś nie wiem jaki był zręczny to nigdy nie wyjdzie Ci idealnie równa spoina.
Z precyzją  maszyny nie wygrasz więc po co się paćkać z tubkami ?
Takie moje zdanie.Każdy robi jak uważa.
Spiny i tak nie widać, to nie łazienka ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.