Skocz do zawartości

Nagroda dla polskiego kampera


motorhomepl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
 
Być może niektórzy z bywalców tego forum odnotowali, a my tylko przypominamy o sukcesie z lutego, kiedy to podczas targów Caravan Stockholm 2017, Globe Traveller Voyager Z został wybrany najlepszym kamperem w swojej klasie.
Okazją do przypomnienia tego wydarzenia jest nowy (i wreszcie dobrze zrobiony  :)) film promocyjny polskiego producenta.

 

 

Do końca tygodnia kampery GT można oglądać na targach Caravan Salon 2017 w Dusseldorfie (Hala 15).

Odwiedziliśmy tam nie tylko naszego producenta, a krótką relację prezentujemy tutaj: https://www.motorhome.pl/caravan-salon-dusseldorf-2017/

 

PS wypożyczalnia motorhome.pl nie jest częścią grupy Elcamp ani jesteśmy związani grupą kapitałową Sobiesława Zasady - wyjaśniamy, bo z takim podejrzeniem się spotkaliśmy. :)

Edytowane przez motorhomepl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:yes:  brawo , gratulacje  :yes:

 

filmik rzeczywiście fajnie zmontowany

 

i mam nadzieję, że będziecie się rozwijać  :bravo:

 

nie rozumiem tylko powiązań (albo nie) z Elcampem  :hmm:  bo widziałem kiedyś travellery u nich , i ich wykonanie było, delikatnie mówiąc bardzo siermiężne. Ale rozumiem że nagrodzona sztuka była wykonana perfekcyjnie  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są podobne jak u konkurencji, pałam nadzieją że jakość również. 

Pytanie, czy klient wybierze nowicjusza czy uznaną markę?

Na targach w Duesseldorfie, tym razem znacznie bardziej świadomi niż jeszcze rok temu, oglądaliśmy różne propozycje kamperów w tej klasie pojazdów. La Strada, Malibu (by Carthago), Westfalia - to marki, które jeśli chodzi o jakość wykonania są najlepiej oceniane. Choć znacznie bardziej rozpoznawalne, niczym specjalnym nie zaskakują. Globe-Traveller proponuje rozwiązania absolutnie wyjątkowe. W zasadzie nie jest też nowicjuszem, chociaż jest wciąż stosunkowo niewielką firmą. W bezpośrednim porównaniu i pod względem jakości w stosunku do ceny, kampery z Polski wygrywają. Ale pełna zgoda, że potrzeba czasu by zbudować świadomość marki na rynkach międzynarodowych.

nie rozumiem tylko powiązań (albo nie) z Elcampem  :hmm:  bo widziałem kiedyś travellery u nich , i ich wykonanie było, delikatnie mówiąc bardzo siermiężne. Ale rozumiem że nagrodzona sztuka była wykonana perfekcyjnie  :]

 

Globe-Traveller jest obecnie częścią grupy Elcamp. Prawdą jest, że dzisiejsze kampery tej marki to inne samochody niż jakiś czas temu (wtedy zapewne Neo-Traveller). Obecnie trudno je nazwać "siermiężnymi" :).

motorhome.pl to wypożyczalnia, którą ofertę stworzyła w oparciu o samochody GT, bez powiązań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Globe-Traveller jest obecnie częścią grupy Elcamp. Prawdą jest, że dzisiejsze kampery tej marki to inne samochody niż jakiś czas temu (wtedy zapewne Neo-Traveller). Obecnie trudno je nazwać "siermiężnymi" :).

motorhome.pl to wypożyczalnia, którą ofertę stworzyła w oparciu o samochody GT, bez powiązań ;)

 

oglądałem neo..... :nono: , jak bedę miał okazję to oglądnę globe.... :hmm:

mam nadzieję, że się na was nie zawiodę  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innowacyjność polegająca na zastąpieniu bezpiecznych blaszanych , fabrycznych drzwi tylnych, jakąś klapą z włókna szklanego, niewątpliwie utrudni cyt. :„skopiowanie wnętrza konkurencji”, ale również ułatwi przewożenie w środku tego campera, wszystkich modeli samochodów, najeżdżających na tył tego cudu techniki :look:

Myślę, że nawet motocyklista miałby szansę wpaść do środka, a nawet wylecieć przednią szybą.

Tak, tak, ja rozumiem, że się czepiam, ponieważ takim cackiem jeździmy tylko po polnych drogach, co również widać na filmie, ale wtedy przydałby się napęd na  cztery koła, by nie utknąć na amen na krowim placku – to byłaby jakaś innowacja .

Nawiasem, nawet przy napędzie na 4, wypadałoby móc podnieść brzuch tego „autobusu”, by nie zawisnąć na podwoziu, podczas pokonywania jakiegoś garbu, czyli pompowane zawieszenie – to byłaby innowacja.

Oglądnąłem innowacyjną baterię umywalkową z innowacyjną wajchą, dzięki której zużyjemy więcej wody i szybciej zapełnimy zbiornik wody brudnej.

Zrozumiałbym innowacyjny czujnik ruchu przy baterii, jak choćby w umywalkach, znajdujących się w toaletach większych marketów, albo system puszczanie wody przez kran, za pośrednictwem pedału/geja leżącego na podłodze, co wymyśliłem natychmiast po zakupie swojej budy.

Skoro cena tego „cuda” jest zbliżona do starszej i nobilitowanej konkurencji, to trochę mało tych innowacji, by klient zaryzykował wywalenie kasy na coś „eksperymentalnego”.

Myślę, że tanim sposobem na marketing, byłoby podkreślenie, że są, i oczywiście zastosowanie, materiałów termoizolacyjnych najnowszej generacji, chroniących zawartość tej puszki z oknami, jak w szklarni, od ugotowania zawartości w pierwszych promieniach wschodzącego Słońca.

Przecudnej urody szafki powinny być zrobione z „innowacyjnych” lekkich materiałów pustych w środku, jak chociażby w moim 30 letnim Knausie, ale nie z pleśniejącego naturalnego tworzywa, tylko z syntetyków i aluminium – to byłaby rzeczywiście innowacja, na dodatek możliwa dow wykonania, bez kosmicznych technologii, czyli znowu „marketing”.

Więcej dobrych rad Wam nie udzielę, bo po to macie zwarty i gotowy zespół, by sobie takie cusik wymyślić i odebrać w postaci kasiory , od zadowolonych klientów.

Tymczasem pitolicie piłą po skrzypcach, o innowacyjności, której nie ma, a co może zirytować bardziej rozgarniętych kupujących, a podpieranie się „Zasadą” może wkurzyć klientów, mających z tamtym do czynienia.

Podsumowując kicha z innowacyjności i kicha z marketingu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 .... życzę "polskiej" firmie powodzenia .... choć pomimo szczerych chęci - wychwalanej "innowacyjności" nie było mi dane dostrzec (może za bardzo realistycznie na to patrzę - a trzeba by było z większą fantazją) .... a dla np. rodziny 2+2 - tego tupu "blaszaki" są mało praktyczne (ze względu na brak przestrzeni) - choć zapewne znajdzie nabywców .... z obserwacji na campingach - tego typu pojazdy w 95 % są użytkowane przez podróżującą parkę bez dzieci (wiec i może przyjdzie ten czas, że się sam w coś takiego przesiądę :-) ..... jak już pojazd straci min. 70 % wartości rynkowej :-) ).

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 .... życzę "polskiej" firmie powodzenia .... choć pomimo szczerych chęci - wychwalanej "innowacyjności" nie było mi dane dostrzec (może za bardzo realistycznie na to patrzę - a trzeba by było z większą fantazją) .... a dla np. rodziny 2+2 - tego tupu "blaszaki" są mało praktyczne (ze względu na brak przestrzeni) - choć zapewne znajdzie nabywców .... z obserwacji na campingach - tego typu pojazdy w 95 % są użytkowane przez podróżującą parkę bez dzieci (wiec i może przyjdzie ten czas, że się sam w coś takiego przesiądę :-) ..... jak już pojazd straci min. 70 % wartości rynkowej :-) ).

 

TOM

 

Oczywiście różnie można rozumieć innowacje... całkowicie(?) elektryczny kamper od Dethleffs'a, elektrycznie przyciemniane szyby w najmniejszej przyczepie Knausa - Travellino, czy w końcu projekt California XXL... Jednak chyba trudno oczekiwać, że polska firma będzie w ten sposób przyciągać uwagę klientów. Natomiast Voyager Z to, o ile się nie mylimy, jedyny na rynku blaszak z oddzielnym prysznicem i dwoma podwójnymi łóżkami. Nikt wcześniej takiego pojazdu nie zbudował...

 

A co do przestrzeni wewnątrz. Nie ma co porównywać z przyczepą czy alkową, ale są i tacy, którzy podróżują z dziećmi vanami typu VW California i nie narzekają. Z naszych obserwacji wynika, że na kempingach jest takich samochodów coraz więcej.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.