Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Pokrętło do Trumatic

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 sywa

sywa

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 postów
  • SkądÓĆ
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:LMC Luksus 530 był Polar, Dethleffs, Knaus.
  • Holownik:ASX 1,8 DI-D 150KM

Napisano 28 sierpień 2017 - 12:24

Witam.

Jak w tytule. Poszukuję pokrętła do piecyka gazowego f-my trumatic?

Może ktoś, coś słyszał lub widział?

20170826_1913341.jpg          20170826_1913211.jpg

#2 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8669 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 28 sierpień 2017 - 15:21

Witam!

https://sklep.klaja....-596-S3002/1465

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#3 sywa

sywa

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 postów
  • SkądÓĆ

Napisano 30 sierpień 2017 - 12:51

Dzięki za info, tam dzwoniłem wcześniej. Aktualnie brak a od nowego roku nie można zamówić samego pokrętła. Musi być komplet-rozetka, pręt sterujący i pokrętło. :(

#4 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8669 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 30 sierpień 2017 - 19:56

W takim razie:

http://www.ab-carava...4/Products/0089

Użytkownik Kristofer edytował ten post 30 sierpień 2017 - 19:56

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#5 sywa

sywa

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 postów
  • SkądÓĆ

Napisano 01 wrzesień 2017 - 06:33

Dzięki za pomoc i zaangażowanie. Już znalazłem w jednym z ogłoszeń gdzie naprawiają piecyki. Czekam teraz na przesyłeczkę.

#6 sywa

sywa

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 postów
  • SkądÓĆ

Napisano 02 wrzesień 2017 - 16:34

Pokrętło już mam lecz jakoś luźno się trzyma - tzn. leży na pręcie(oczku) czy coś powinno jeszcze tam być? Czy może coś na ścisk-typu papierek, gumka?

Druga sprawa, myślałem że zrobię to inaczej i najpierw pręt porządnie osadzę w pokręcie..... odgiąłem osłonę i jakoś zeszła.... Teraz problem (35 min miałem mało) jak ją odpowiednio umocować ponownie? Czego ona ma się trzymać? Jak mi się udało zahaczyć/powiesić po obu stronach od dołu, to góra odchodzi. Te dwa druty (od góry) z pałąkiem są niby o wiele niżej (tak mi się zdaje) i góra mi odchodzi.

Czy ktoś ma jakąś instrukcję?

Z góry dziękuję.

#7 sywa

sywa

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 postów
  • SkądÓĆ

Napisano 06 wrzesień 2017 - 21:21

Usterki sunięte, wszystko zrobione i sprawdzone.

Temat można zamknąć.

Dziękuję.

#8 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8669 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 07 wrzesień 2017 - 12:42

:ok: Można rzec, że doktorat na temat tego zagadnienia masz już zaliczony ;)

#9 sywa

sywa

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 postów
  • SkądÓĆ

Napisano 07 wrzesień 2017 - 13:14

:ok: Można rzec, że doktorat na temat tego zagadnienia masz już zaliczony ;)

Oczywiście  :yay: .

Dowiedziałem się np. że druty a raczej pałąki w nich są w trzech rozmiarach i nie zawsze pokrętło będzie pasowało :miga:  :niewiem:   . Te które zdobyłem nie pasuje na tyle aby pałąk/oczko weszło z zakleszczyło się w pokrętle (są specjalne plastikowe występy). Mój pałąk ma większe oczko. Więc na pałąk nawinąłem 2-3 zwoje tradycyjnego plastra i wcisnąłem-trzyma się :bravo: .

Z obudową też dałem radę. Żadne metalowe blaszki które mają wycięcia, nie wchodzą w obudowę-wycięcia, lecz obudowę należy oprzeć o te blaszki i górę pchnąć. Zaskoczy i zablokuje się na tych wąsach z drutu.  :ok:

#10 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8669 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 07 wrzesień 2017 - 13:26

:bravo:

Gdzieś w kilku miejscach na forum jest nawet opisany sposób zakładania obudowy pieca, ale nie pamiętam w którym temacie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych