Skocz do zawartości
sywa

Pokrętło do Trumatic

Rekomendowane odpowiedzi

sywa

Witam.

Jak w tytule. Poszukuję pokrętła do piecyka gazowego f-my trumatic?

Może ktoś, coś słyszał lub widział?

post-9690-0-99503300-1503919395_thumb.jpg          post-9690-0-65541500-1503919424_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sywa

Dzięki za info, tam dzwoniłem wcześniej. Aktualnie brak a od nowego roku nie można zamówić samego pokrętła. Musi być komplet-rozetka, pręt sterujący i pokrętło. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sywa

Dzięki za pomoc i zaangażowanie. Już znalazłem w jednym z ogłoszeń gdzie naprawiają piecyki. Czekam teraz na przesyłeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sywa

Pokrętło już mam lecz jakoś luźno się trzyma - tzn. leży na pręcie(oczku) czy coś powinno jeszcze tam być? Czy może coś na ścisk-typu papierek, gumka?

Druga sprawa, myślałem że zrobię to inaczej i najpierw pręt porządnie osadzę w pokręcie..... odgiąłem osłonę i jakoś zeszła.... Teraz problem (35 min miałem mało) jak ją odpowiednio umocować ponownie? Czego ona ma się trzymać? Jak mi się udało zahaczyć/powiesić po obu stronach od dołu, to góra odchodzi. Te dwa druty (od góry) z pałąkiem są niby o wiele niżej (tak mi się zdaje) i góra mi odchodzi.

Czy ktoś ma jakąś instrukcję?

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sywa

Usterki sunięte, wszystko zrobione i sprawdzone.

Temat można zamknąć.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

:ok: Można rzec, że doktorat na temat tego zagadnienia masz już zaliczony ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sywa

:ok: Można rzec, że doktorat na temat tego zagadnienia masz już zaliczony ;)

Oczywiście  :yay: .

Dowiedziałem się np. że druty a raczej pałąki w nich są w trzech rozmiarach i nie zawsze pokrętło będzie pasowało :miga:  :niewiem:   . Te które zdobyłem nie pasuje na tyle aby pałąk/oczko weszło z zakleszczyło się w pokrętle (są specjalne plastikowe występy). Mój pałąk ma większe oczko. Więc na pałąk nawinąłem 2-3 zwoje tradycyjnego plastra i wcisnąłem-trzyma się :bravo: .

Z obudową też dałem radę. Żadne metalowe blaszki które mają wycięcia, nie wchodzą w obudowę-wycięcia, lecz obudowę należy oprzeć o te blaszki i górę pchnąć. Zaskoczy i zablokuje się na tych wąsach z drutu.  :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

:bravo:

Gdzieś w kilku miejscach na forum jest nawet opisany sposób zakładania obudowy pieca, ale nie pamiętam w którym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi