Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Boczna ściana /folia/ przedsionka się klei

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Irek B

Irek B

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 1 postów
  • SkądToruń
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:SPRITE 400 1967
  • Holownik:Focus

Napisano 28 sierpień 2017 - 11:51

Witam.Po rozłożeniu przedsionka zauważyłem że boczna ściana zrobiona z półprzezroczystego tworzywa po zewnętrznej stronie mocno się klei.    Nie jest to żywica. Mimo że myłem mydłem i płynem do garów nic to nie pomogło. Klei się tylko na zewnątrz, od środka nic się nie dzieje. Folia jest tak samo miękka i elastyczna jak była wcześniej. Dziwne jest to że tam gdzie jest wszyta w materiał na szerokości około 3 do 5 cm nic się nie klei. Może macie jakiś sposób aby się tego pozbyć?

#2 Pani Beata

Pani Beata

Nowy

• Konto firmowe
  • 49 postów
  • Telefon:517528295
  • SkądJelenia Gora
  • Sprzęt:Namiot

Napisano 29 sierpień 2017 - 15:31

Witam,

Proszę sprwadzić terpentyną , trzeba długo trzeć ale schodzi .Mąż to kupuje w Holandii ( rozpuszczalnik do syntetycznych lakierów i farb olejnych ).

Ja osobiście czekam aby żywica całkiem wyschła ( nawet m-ce) jak trzeba , potem łatwo schodzi , skrobiąc paznokciem .

Pozdrawiam

panibeata

#3 czyś

czyś

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 19:54

Witam,

Proszę sprwadzić terpentyną , trzeba długo trzeć ale schodzi .Mąż to kupuje w Holandii ( rozpuszczalnik do syntetycznych lakierów i farb olejnych ).

Ja osobiście czekam aby żywica całkiem wyschła ( nawet m-ce) jak trzeba , potem łatwo schodzi , skrobiąc paznokciem .

Pozdrawiam

panibeata

Z terpentyną do żywicy to tak, ale Pani Beacie chyba chodziło nie o naturalną terpentynę (będzie śmierdziało dziegciem i może zostawić plamy) ale terpentynę mineralną (white spirit, spirytus mineralny [skalny], terpentyna mineralna, ) - mam dzisiaj szczęście do tego rozpuszczalnika (zmywa też butyl):

https://www.leroymer...3570,l1163.html

On jest bezwonny.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych