Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od poprzedniego roku z pod dachu wypływa mi coś w rodzaju smoly. Próbowałem umyć to denaturatem ale zchodzirazemz farbą. Macie jakiś pomysł na użycie tego bo kiepsko to wyglada

post-29034-0-22107800-1503746806_thumb.jpg

post-29034-0-83011200-1503746817_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam !

Wychodzi uszczelnienie i nie jest to nic złego. Raczej nie zmywajmy, niech tak zostanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie ma wyglądać a chronić. Zostaw to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak myślałem ale wiesz względy estetestetyczne. Żonka mnie prosiła żebym coś z tym zrobił bo beznadziejnie to wygląda. Do tego jak bym chciał kiedyś sprzedać przyczepe to lipa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lipa to jak wyczyścisz i zacznie przeciekać. W każdej wychodzi a w szczególności w gorące dni. Klei się później od tego przedsionek. W niektórych sikalastomer lub inny środek jest jasny ale i tak wygląda podobnie i klei się do wszystkiego.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jest ciepło to uszczelnienie jest miękkie, więc przed czyszczeniem można delikatnie plastykowym płaskownikiem (najlepiej polietylenowym) delikatnie zebrać (nie porysować lakieru).

Edytowane przez kmtaxi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie. Tak spróbuje jak wrócę bo w tej chwili karawaning w Chorwacji :-)

To nie dziwne że wychodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz też temat zostawić do zimy i wyciąć nożykiem i oderwać.

Ale ja bym tego nie ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za odpowiedź. Dostosuje się do instrukcji i jak to ogarnę w następnym tygodniu dam znać i efektach. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie a czy da się umyć zacieki na budce wlaśnie z uszczelnienia zakładam? Budka czysta, myta, ale ten brud dalej widnieje a estetycznie chciałbym to domyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie sprawdza się Tornado do mycia przyczep i kamperów. Wcześniej korzystałem też z CIFa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cifem zmatowisz lakier, pamiętaj potem o dobrym wosku albo ceramice, chemia do przyczep i jachtów lepsza jednak jest.

Zacieki są ze splywajacego brudu albo ze starych uszczelek, trzeba to porządnie domyć, I uszczelki namalować I potem nie będzie problemu. Jeżeli z uszczelniacza masz zacieki to już uszczelniacz rozkłada się, to raczej nie jest dobry znak.

Wysłane z mojego Tapatalka

Edytowane przez chris_66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda, że CIF matowi. Ale po jednym użyciu niezauwazalnie. Usunie też wżery w lakierze, które nie chcą schodzić po innych środkach. Całej budy lepiej nie czyścić, ale miejscowo wspomagać się można. Po jednorazowej akcji nie widać matu, po roku też nie widać by szorowane miejsce różniło się od reszty.

To spostrzeżenia z moich działań i obserwacji na mojej budce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi