Skocz do zawartości
uwex

[Relacja] Wyprawa do Francji 2017

Rekomendowane odpowiedzi

uwex

Piękna relacja. Miło się czytało. Powodzenia w wyjazdach ;-)

Dziękujemy bardzo. Fajnie, że ktoś to czyta. :skromny:

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Pewnie, że czyta !

I to sporo ktosiów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

Ciekawie rozplanowane wakacje. Mi się najbardziej podoba sekcja z kanionem ;) Dzięki za relację i fotki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adje

Dziękujemy bardzo. Fajnie, że ktoś to czyta. :skromny:

Pozdrowienia

Czyta, czyta, tylko nie każdy się odzywa :skromny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
andiat

Jasne ze czytamy i jest tak :slina:

Daj jakąś mapkę  :blagac:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
uwex

Dziękuję. Sorki, że wyszło jakbym sie prosiła o słowa uznania.... Nie taki był mój zamiar.

A o jakie mapki chodzi? Starałam się je wrzucać łącznie że zdjęciami ale może coś się nie wyświetla. Wrzucanie mapek z Google niezbyt mi wychodzi.

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bozka

Czyta,czyta.

Jeżeli masz to wrzuć mapkę całej trasy w jednym kawałku.

Jak wygląda we Francji kempingowanie na dziko czyli z rozłożonymi krzesłami itp.,

jak bez ale na dziko, czy noclegi na parkingach lub na dziko?

Czy takie opcje są dozwolone i zgodne z przepisami prawa?

Pozdrawiam,

Czy jest dużo stacji z możliwością tankowania LPG?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kielek

Nie chcę zakładać nowego wątku więc pytam tutaj. W związku z napływem imigrantów do Francji czy na kempingach jest bezpiecznie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadekNet

Nie chcę zakładać nowego wątku więc pytam tutaj. W związku z napływem imigrantów do Francji czy na kempingach jest bezpiecznie ?

W związku z czym?

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
uwex
Napisano (edytowane)

W związku z czym?

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Witam. W miejscach które odwiedziliśmy podczas naszej wyprawy imigrantów właściwie nie widzieliśmy. Na żadnym kempingu ich nie bylo. Jedynie w Annocy zauważalo się trochę więcej obcokrajowców z poza Europy aczkolwiek w niczym nie przeszkadzali. W Dijon za to w oczy rzucali się uzbrojeni policjanci.

Czyta,czyta.

Jeżeli masz to wrzuć mapkę całej trasy w jednym kawałku.

Jak wygląda we Francji kempingowanie na dziko czyli z rozłożonymi krzesłami itp.,

jak bez ale na dziko, czy noclegi na parkingach lub na dziko?

Czy takie opcje są dozwolone i zgodne z przepisami prawa?

Pozdrawiam,

Czy jest dużo stacji z możliwością tankowania LPG?

Cała trasa chyba była wyrzucona na początku wątku.

Co do kempingowanie na dziko z wyciągnięty sprzętem to nie wiemy bo tego nie robiliśmy, ale przenocowanie na parkingu na dziko nie było problemem.

Co do LPG to nie wiemy bo nie tankujemy.

Jeśli chodzi o przepisy to nie sprawdziliśmy ale było dużo stojących na parkingach przy knajpie czy drodze zestawów i nikt im nie robił problemow.

Pozdrawiam

Edytowane przez uwex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bozka

Oczywiście nie miałam na myśli rozkładania sprzętu tylko parkowanie z przebywaniem w przyczepie i spaniem.

Zastanawiam się czy spanie na dziko np w lesie czy polu będąc osłoniętym przez np.

drzewa jest bezpieczne w miarę. Oczywiście po zapoznaniu się wcześniej w okolicą w sensie mieszkańców.

Wiem, że czarna owca wszędzie może się znaleś ale czasem trzeba trochę zaryzykować.

Często nie boimy się stać w odludnych miejscach w innych krajach a bardziej w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
uwex

Odnośnie zapoznania się z okolicą w sensie mieszkańców - .... to jeśli się jedzie długim skokiem "do oporu" (a tak my praktykowaliśmy 3 razy w ciągu całego wypadu) to gdy około północy przychodzi zmęczenie i decyzja o postoju na przydrożnym parkingu - wówczas dopiero rano po wschodzie słońca można zobaczyć czy decyzja była bezpieczna i jak wygląda okolica :] . My byliśmy ze znajomymi w 2 zestawy więc w miarę czuliśmy się bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nomadka

Oczywiście nie miałam na myśli rozkładania sprzętu tylko parkowanie z przebywaniem w przyczepie i spaniem.

Zastanawiam się czy spanie na dziko np w lesie czy polu będąc osłoniętym przez np.

drzewa jest bezpieczne w miarę. Oczywiście po zapoznaniu się wcześniej w okolicą w sensie mieszkańców.

Wiem, że czarna owca wszędzie może się znaleś ale czasem trzeba trochę zaryzykować.

Często nie boimy się stać w odludnych miejscach w innych krajach a bardziej w Polsce.

Francja to nie Grecja. Na aire można wszystko, bo służą do biwakowania i odpoczynku. A tam, gdzie jest zakaz, trzeba go po prostu respektować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bozka

Co to jest "aire" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nomadka

Aire to parkingi przeznaczone do odpoczynku. Miejsca przy drogach, ale tez atrakcjach turystycznych. Często są tam toalety i woda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi