Skocz do zawartości
piotrbod

zwiekszenie nosnosci przyczepy

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wniosek sie robi prosty - ze jak ogarne oske w sensowny sposob - to powinno sie udac :) 

Dzieki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O nie do końca. Poczytaj ile jest z tym problemów.

Napisz do Hobby (podaj im VIN) czy oni moga dać Ci na to papier (wtedy jest sensowniej - homologacja).

Po samej zmianie ośki to w dół można bez stresu ale w górę różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W górę raczej nie ma możliwości zmiany DMC, nawet przy zmianie osi. Hobby nie wyda na to kwitu bo nie mogą tego zrobić. Przecież ingerencja w oryginalną oś będzie dokonana przez osoby trzecie. Hobby nie może tego firmować i się pod tym nie podpisze. Hobby jedynie wyda kwit, jeśli np przyczepa była homologowana na 1200 kg, ale DMC zostało zmniejszone sztucznie na potrzeby rejestracji np do 1100 kg - tylko w takim wypadku może się udać.

W dodatku przepisy nawet na to nie pozwalają. Wyroki sądowe też stoją na tym stanowisku. Przepisy znajdziemy w Rozporządzeniu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach gdzie w załączniku nr 2 do rozporządzenia:

Dział II
Szczegółowy sposób ustalania nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu

§ 3. 2. W przypadku dokonania zmian konstrukcyjnych, przeznaczenia pojazdu, marki, typu i modelu produkowanego fabrycznie, ustalona dopuszczalna masa całkowita nie może przekraczać jej pierwotnej wielkości.

Więc wg mie gra zupełnie nie warta zachodu. Poniesiesz koszty, a finalnie i tak nic więcej tą przyczepą nie przewieziesz. Jeśli przyczepa wyszła z osią na 1050 i na tyle była homologowana to pozamiatane. Najsensowniej i najbezpieczniej w tym wypadku będzie chyba wymienić budę.

Edytowane przez jacek00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi sie wydaje ze za daleko idziecie z dywagacjami :) 

Nie bede zmienial homologacji. 

Juz walczylem z homologacja dotyczaca wag w dwoch samochodach oraz w jednej przyczepie-lawecie. Dziekuje - nie chce mi sie wiecej.

Polska to chory kraj - urzednicy nie znaja przepisow. Diagnosci nie znaja przepisow. 

To juz wole dostac mandat za przeladowanie przyczepy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! 

....  Kwestie formalne DMC pominmy milczeniem. 

...

Z gory dzieki za sugestie. 

Piotrek

Mi sie wydaje ze za daleko idziecie z dywagacjami :)

Nie bede zmienial homologacji. 

Juz walczylem z homologacja dotyczaca wag w dwoch samochodach oraz w jednej przyczepie-lawecie. Dziekuje - nie chce mi sie wiecej.

Polska to chory kraj - urzednicy nie znaja przepisow. Diagnosci nie znaja przepisow. 

To juz wole dostac mandat za przeladowanie przyczepy :)

Mi się wydaje ,żę Ty wiesz najlepiej więc po co zakładałeś ten temat ?

Mamy chory kraj ,homologacja nie potrzebna ,urzędnicy nie znają się na tym co robią,  diagności to też pewnie banda krwiopijców  aby tylko kasę wyciągnąć a forum k.pl pisze bzdury aby tylko pisać  .

To ,że fizycznie nie wjedziesz na wagę podczas kontroli to nie znaczy ,że nie zostałeś zważony i jednocześnie namierzony no ale Ty wiesz lepiej ,najlepiej ...

A mandacik za przeładowaną przyczepę w razie kolizji i nie daj boże z ofiarami w ludziach nie zakończy Twojej świadomej w tym wypadku jazdy z przeładowaną przyczepą na haku.  

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się wydaje ,żę Ty wiesz najlepiej więc po co zakładałeś ten temat ?

Mamy chory kraj ,homologacja nie potrzebna ,urzędnicy nie znają się na tym co robią,  diagności to też pewnie banda krwiopijców  aby tylko kasę wyciągnąć a forum k.pl pisze bzdury aby tylko pisać  .

To ,że fizycznie nie wjedziesz na wagę podczas kontroli to nie znaczy ,że nie zostałeś zważony i jednocześnie namierzony no ale Ty wiesz lepiej ,najlepiej ...

A mandacik za przeładowaną przyczepę w razie kolizji i nie daj boże z ofiarami w ludziach nie zakończy Twojej świadomej w tym wypadku jazdy z przeładowaną przyczepą na haku.  

EOT.

Caly czas czulem w kosciach ze ten watek do tego zmierza :)))) 

Spytasz o to czy lody smietankowe sa dobre, to Ci niektorzy napisza ze mozesz sie przeziebic :) No wiem jakie sa konsekwencje moich czynow :) 

Na szczescie to co chcialem - dowiedzialem sie,  i za to wszystkim bardzo uprzejmie dziekuje. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W górę raczej nie ma możliwości zmiany DMC, nawet przy zmianie osi. Hobby nie wyda na to kwitu bo nie mogą tego zrobić. Przecież ingerencja w oryginalną oś będzie dokonana przez osoby trzecie. Hobby nie może tego firmować i się pod tym nie podpisze. Hobby jedynie wyda kwit, jeśli np przyczepa była homologowana na 1200 kg, ale DMC zostało zmniejszone sztucznie na potrzeby rejestracji np do 1100 kg - tylko w takim wypadku może się udać.

W dodatku przepisy nawet na to nie pozwalają. Wyroki sądowe też stoją na tym stanowisku. Przepisy znajdziemy w Rozporządzeniu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach gdzie w załączniku nr 2 do rozporządzenia:

Więc wg mie gra zupełnie nie warta zachodu. Poniesiesz koszty, a finalnie i tak nic więcej tą przyczepą nie przewieziesz. Jeśli przyczepa wyszła z osią na 1050 i na tyle była homologowana to pozamiatane. Najsensowniej i najbezpieczniej w tym wypadku będzie chyba wymienić budę.

Jacek, o to mi chodziło, napisalem w nawiasie "homologacja", nie myślalem aby ktoś próbował pisać do producenta o legalizowanie zmienionej osi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi