Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wojtek, jesli masz podstawowe konto to tylko wypłaty z bankomatów Unicredit. Sprawdzić to możesz bez problemu w banku.

Chris może nie jesteś klientem detalicznym albo masz jakąś bogatszą ofertę dlatego nie pobierają prowizji z obcych bankomatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Po tygodniu przyszła fizyczna karta. Właśnie przetestowałem kupując licencję oprogramowania. Podłączyłem się vpn'em do Stanów, zapłaciłem Revolutem, rozliczył grosz wyżej od ceny skupu waluty na cinkciarz.pl.

 

Oszczędność na całej operacji, nie kupując licencji w Polsce, 7 zł (przy zakupie za ok 90 zł).

 

Liczyłem jeszcze na niezapłacenie VAT, niestety dolicza go na podstawie danych billingowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

"Czego w Revolut nie ma? Po pierwsze bankowej wiarygodności. Tak naprawdę nasze pieniądze z polskiej karty płatniczej lądują gdzieś za granicą

 

po co tak kombinować i jeszcze wysyłać fotki swojego ryja i dokumentów skoro to samo mam w swoim banku  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czego w Revolut nie ma? Po pierwsze bankowej wiarygodności. Tak naprawdę nasze pieniądze z polskiej karty płatniczej lądują gdzieś za granicą

 

po co tak kombinować i jeszcze wysyłać fotki swojego ryja i dokumentów skoro to samo mam w swoim banku :]

:) nie masz ... ale jak nie planujesz z tego korzystać to po co :) ja miałem mały zgrzyt zostawiając moją kartę płatnicza chińczykom (do mojego rachunku bankowego). Śpię spokojnie, Revolutem już lecę na lewo i prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witus, dzięki za info o karcie Revolut - wirtualna już jest a tradycyjna w drodze :)

Dzisiaj płaciłem za narty przelew zagraniczny do banku w Euro, kurs rewelacja, a za godzinę dostałem info, że pieniądze dotarły.

 

Nawet nie chcę wiedzieć ile kosztuje to w moim banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna usługę ma Alior jako kantor wirtualny.

Nie wiem jak kursy walut, trzeba by porównać

 

Z tym za Alior to bardziej znana marka i kasę można wypłacić w oddziale

 

do płacenia u chińczyka czy w innych dziwnych miejscach

przedpłacowa karta jest chyba lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna usługę ma Alior jako kantor wirtualny.

Nie wiem jak kursy walut, trzeba by porównać

 

Z tym za Alior to bardziej znana marka i kasę można wypłacić w oddziale

 

do płacenia u chińczyka czy w innych dziwnych miejscach

przedpłacowa karta jest chyba lepsza

Tak naprawdę wszystkie te zalety ma Revolut. Przedpłacam go przed planowanymi operacjami.

 

Nie wiem czy Alior dostarczy Twoje euro bezpłatnie na konto w banku w innym kraju?

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem czy Alior dostarczy Twoje euro bezpłatnie na konto w banku w innym kraju?

 

można się dowiedzieć, mój dostarcza , dowolną walutę do dowolnego banku za granicę 

 

Nawet nie chcę wiedzieć ile kosztuje to w moim banku.

 

to bardzo źle, bo może będzie taniej , albo w tej samej cenie ale prościej 

 

z ciekawości sprawdziłem ostatnie zakupy 15,97 $ * 3,4813 PLN = 52,11 , z konta pobrane 52,12 , czyli zgodnie z kursem NBP 

 

u majfrendów płacę paypalem - 120% bezpieczeństwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna usługę ma Alior jako kantor wirtualny.

Nie wiem jak kursy walut, trzeba by porównać

 

Z tym za Alior to bardziej znana marka i kasę można wypłacić w oddziale

 

do płacenia u chińczyka czy w innych dziwnych miejscach

przedpłacowa karta jest chyba lepsza

Mam aliora i revoult. Alior ma gorszy kurs to po pierwsze. Po drugie ma płatne przelewy. Po trzecie nic nie wypłacisz bo Ci naliczą prowizję. Jedynie bankomat zostaje do wypłat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wszystkie te zalety ma Revolut. Przedpłacam go przed planowanymi operacjami.Nie wiem czy Alior dostarczy Twoje euro bezpłatnie na konto w banku w innym kraju?

Nie mam potrzeby robienia przelewów w innej walucie, ale można to sprawdzić

Dla mnie plusem jest możliwość bezpłatnej wypłaty waluty kupionej po dobrym kursie

 

Kupuje np 2000e, 500 wyplacam w gotowce a reszta dostępna na karcie

1 wypłata z bankomatu za free

Obecnie mam dwie karty eur i usd, ta druga do płacenia w innych walutach np forint czy kuna

(jedno przewalutowanie np huf -> usd)

Mam aliora i revoult. Alior ma gorszy kurs to po pierwsze. Po drugie ma płatne przelewy. Po trzecie nic nie wypłacisz bo Ci naliczą prowizję. Jedynie bankomat zostaje do wypłat.

Żadnej prowizji nie płaciłem

Co do kursu to może, nie mogę sprawdzić kursów na revoult chyba 4.16, alior podaje 4.18 (4.15) tragedii nie ma ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można się dowiedzieć, mój dostarcza , dowolną walutę do dowolnego banku za granicę 

 

 

to bardzo źle, bo może będzie taniej , albo w tej samej cenie ale prościej 

 

z ciekawości sprawdziłem ostatnie zakupy 15,97 $ * 3,4813 PLN = 52,11 , z konta pobrane 52,12 , czyli zgodnie z kursem NBP 

 

u majfrendów płacę paypalem - 120% bezpieczeństwa 

 

też korzystam z paypala ... ale coraz rzadziej ... już prościej wszystkiego niż w revolucie zrobili się nie da 

 

chris z banku masz proście i taniej? Złożenie zlecenie wymaga 30 min czytania 

 

post-373-0-37318800-1516225504_thumb.png

 

Zabieram na narty tylko Revoluta, zobaczymy jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też korzystam z paypala ... ale coraz rzadziej ... już prościej wszystkiego niż w revolucie zrobili się nie da 

 

chris z banku masz proście i taniej? Złożenie zlecenie wymaga 30 min czytania 

 

zlecenia robię automatycznie w minutę, nabrałem wprawy  :skromny:

 

wiem, ja cię nie przekonam i ty mnie też nie  :]

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.