Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowałem Revoluta jak narazie same +++ ;)

instalacja i weryfikacja trwała może kilkanaście minut, wszystko poszło gładko, fajne jest to że apka sobie sama zczytała nr karty przy pomocy NFC nie trzeba przyklepywać :yes:

karta fizyczna zamówiona, wysyłka kosztowała 10 zł

kilka pytań:

- na stronie widzę dużo więcej walut niż w aplikacji , na razie mam konto w EUR  USD i PLN (innych nie przebuduje) ale patrzyłem że  np w HRK nie da się założyć konta

więc rozumiem że jeśli chcemy płacić kartą (fizyczną) w innych walutach niż mamy założone konto to apka sama sobie przelicza po kursie który jest w danym momencie na stronie ?

i z którego konta mi wtedy ściągnie dajmy na to płacąc w kunach w Chorwacji z PLN czy EUR ?

- przy uzupełnianiu konta poprzez moją kartę którą mam podpiętą do revoluta wylicza mi prowizję, przy uzupełnianiu przez Android PAY nie ma prowizji

tak z ciekawości w stosunku do kursu bankowego ok 3 gr taniej, w stosunku do kantoru internetowego z mojego banku ok 1 gr taniej , mam też tą kartę multiwalutową z pko ale na kolejnym wyjedzie zagranicznym spróbuje korzystać tylko z fizycznego revoluta

do zagranicznych płatności w necie na razie dla mnie revolut bezkonkurencyjny ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zainstalowałem Revoluta jak narazie same +++ instalacja i weryfikacja trwała może kilkanaście minut, wszystko poszło gładko, fajne jest to że apka sobie sama zczytała nr karty przy pomocy NFC nie trzeba przyklepywać :yes:

karta fizyczna zamówiona, wysyłka kosztowała 10 zł

kilka pytań:

- na stronie widzę dużo więcej walut niż w aplikacji , na razie mam konto w EUR  USD i PLN (innych nie przebuduje) ale patrzyłem że  np w HRK nie da się założyć konta

więc rozumiem że jeśli chcemy płacić kartą (fizyczną) w innych walutach niż mamy założone konto to apka sama sobie przelicza po kursie który jest w danym momencie na stronie ?

i z którego konta mi wtedy ściągnie dajmy na to płacąc w kunach w Chorwacji z PLN czy EUR ?

- przy uzupełnianiu konta poprzez moją kartę którą mam podpiętą do revoluta wylicza mi prowizję, przy uzupełnianiu przez Android PAY nie ma prowizji

tak z ciekawości w stosunku do kursu bankowego ok 3 gr taniej, w stosunku do kantoru internetowego z mojego banku ok 1 gr taniej , mam też tą kartę multiwalutową z pko ale na kolejnym wyjedzie zagranicznym spróbuje korzystać tylko z fizycznego revoluta

do zagranicznych płatności w necie na razie dla mnie revolut bezkonkurencyjny

 

 

Mi nie pobiera żadnej prowizji za doładowanie przez kartę. Android Pay ma minus w postaci dziennego limitu 500 zł. Czasem to za mało. 

 

Jak będziesz płacił w kunach to rozliczy Ci z Twojego konta rozliczeniowego czyli weźmie z PL. Konta "walutowe" służą do rozliczeń w danej walucie. Ale jak np nie masz żadnych euro na koncie, a same PLN to płatność zostanie zrealizowana z PLN po aktualnym ich kursie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz przepnę inną kartę
Może doładowałeś od razu euro? Wtedy Ci policzy prowizję. Natomiast jak z polskiej karty doładujesz kwotą w PLN a potem kupisz euro to nie zapłacisz żadnej prowizji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz przepnę inną kartę


Powinno być bez prowizji, ważne żeby nie dopiąć kredytówki jako karty zasilającej. W Cro rozliczy pewnie z konta, które ma środki. Nie ma sensu zakładać zbyt dużo subkont. Ja mam tylko jedno w euro oprócz złotowego bo robiłem większy przelew w euro.

Wszystkie jakieś applowo, netflixowo, adobowe abonamenty dopiąłem do revoluta. Narazie super.

Zamawiając od nich kartę warto wybrać nośnik fizyczny bo to dwa w jednym, wersja cyfrowa działa natychmiast.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacek00 napisał:
28 minut temu, Suzu4x4 napisał:
zaraz przepnę inną kartę

Może doładowałeś od razu euro? Wtedy Ci policzy prowizję. Natomiast jak z polskiej karty doładujesz kwotą w PLN a potem kupisz euro to nie zapłacisz żadnej prowizji.

właśnie z polskiej  debetowej w PLN chce liczyć prowizje:

Screenshot_20180219-200503.thumb.png.4ae6727f10cdef663f9de1c482e6d2a1.png

 

13 minut temu, witus napisał:

 


Powinno być bez prowizji, ważne żeby nie dopiąć kredytówki jako karty zasilającej. W Cro rozliczy pewnie z konta, które ma środki. Nie ma sensu zakładać zbyt dużo subkont. Ja mam tylko jedno w euro oprócz złotowego bo robiłem większy przelew w euro.

Wszystkie jakieś applowo, netflixowo, adobowe abonamenty dopiąłem do revoluta. Narazie super.

Zamawiając od nich kartę warto wybrać nośnik fizyczny bo to dwa w jednym, wersja cyfrowa działa natychmiast.

 

a z kredytowej w PLN nie liczy :

Screenshot_20180219-201126.thumb.png.ab23f7d4a347fcba078b9b4f4ddcdbce.png

 

Edit: Oczywiście nie skorzystałem z doładowania z prowizją, załadowałem narazie przy pomocy AndroidPAY bez prowizji ;)

 

 

 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Suzu4x4 napisał:

właśnie z polskiej  debetowej w PLN chce liczyć prowizje:

Screenshot_20180219-200503.thumb.png.4ae6727f10cdef663f9de1c482e6d2a1.png

 

a z kredytowej w PLN nie liczy :

Screenshot_20180219-201126.thumb.png.ab23f7d4a347fcba078b9b4f4ddcdbce.png

 

Edit: Oczywiście nie skorzystałem z doładowania z prowizją, załadowałem narazie przy pomocy AndroidPAY bez prowizji ;)

 

 

 

ciekawostka .. .testowałem u siebie i kolegów ... tylko z kredytowej pobrało prowizję. Klikałeś w to "i" co tam w środku jest napisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, witus napisał:

ciekawostka .. .testowałem u siebie i kolegów ... tylko z kredytowej pobrało prowizję. Klikałeś w to "i" co tam w środku jest napisane?

nie pomyślałem o tym :mlot:  , teraz  kliknąłem  :miga:

już wiadomo , chodzi o kartę firmową więc może kredytowa którą testowałeś też była na firmę? bo z mojej kredytowej na osobę fizyczną nie pobiera ;)

Screenshot_20180219-204600.thumb.png.53bcbf0e4000efdc13a08cd6f84a87c9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomyślałem o tym :mlot:  , teraz  kliknąłem  :miga:
już wiadomo , chodzi o kartę firmową więc może kredytowa którą testowałeś też była na firmę? bo z mojej kredytowej na osobę fizyczną nie pobiera
Screenshot_20180219-204600.thumb.png.53bcbf0e4000efdc13a08cd6f84a87c9.png


Kredytówka BZ WBK to jest dopiero wynalazek :( kilka razy przejechałem nią na nartach ... do każdej pozycji prowizja :) ... przy okazji zwrócę im ją ... masakra.

ed990bec79cccbd86c943c3674e13f06.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...



Wczoraj Gusia o tym informowała.

Tylko w naszym karawaningowym zastosowaniu to i tak bez sensu nikt nie zasili revoluta kartą bankomatową własnego banku żeby wybrać z bankomatu kartą revoluta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.