Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Dodatkowy zasilacz 24V - Do czego służy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Proqr

Proqr

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby Prestige 650 KMFe 2010r 6-8 os
  • Holownik:Volvo XC90 D5 190km

Napisano 24 sierpień 2017 - 22:26

Mam pytanie - w moim mocarnym orle jest z tyłu jakby dodatkowa przetwornica na 24V (w szafie jest normalna na 12V) - jest do tego włącznik ze światełkiem i po wciśnięciu słychać załączenie przetwornicy (lekko buczy) ale nie mam pojęcia co to może włączać. Myślałem może że ogrzewanie podłogowe - ale po 30 minutach czekania nic się nie dzieje. Czarny kabel z przetwornicy leci na tył przyczepy w listewkę...może ktoś mnie pomóc? :)

Zdjęcia w załączniku.

Również szukam porady jak i co podłączyć aby na postoju działało mi choćby spłukiwanie kibelka, pompka wody i jakieś światełko - bo teraz nic nie działa oprócz świateł zewnętrznych.

Załączone miniatury

• 20170824_100548.jpg
  • 20170824_100603.jpg

#2 Dpong

Dpong

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 443 postów
  • SkądRokietnica
  • Model:Adria Adora 502
  • Holownik:Volkswagen Passat B6 2.0TDI DSG

Napisano 24 sierpień 2017 - 22:40

Zasilacz ogrzewania podłogowego sprawdź różnicę w temperaturze podłogi porównując np temp podłogi w kanapie i w przejściu

#3 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8669 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 24 sierpień 2017 - 22:57

Witam!

To nie przetwornica, tylko zasilacz transformatorowy. Tak, jak mój przedmówca napisał - masz prawdopodobnie gdzieś podgrzewaną podłogę. Przeznaczeniem takiego typu zasilacza, na ogół jest zasilanie folii grzewczej umieszczonej na podłodze, gdzieś pod wykładziną.
Tak pewnie jest też i w Twojej przyczepie, choć nie można wykluczyć, że jeśli dokładał to poprzedni właściciel przyczepy, to może użył takiego trafa do zasilania czegoś innego. Mimo wszystko jest to raczej mało prawdopodobne. Folia potrafi rozgrzewać się dosyć długo, a podłoga nie jest od razu wyraźnie cieplejsza.
Może folia jest tylko w jakiejś części przyczepy, a nie na całej podłodze. Sprawdź, czy jest wciśnięte zabezpieczenie (to pod transparentną osłoną). Trzeba też brać pod uwagę, że zasilacz może mieć usterkę (podobny temat):
http://forum.karawan...odłogowe-ebeco/
Oczywiście wszystko jest do ogarnięcia, a ogrzewanie podłogowe w przyczepie, to bardzo przyjemna opcja.

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#4 Proqr

Proqr

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 08:57

Tak podejrzewalem ;) no to super opcja, bede testowal i dam znać - dzięki

#5 Proqr

Proqr

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 26 sierpień 2017 - 17:07

Juhuuu ;) Panowie i Panie zajefajnie działa to ogrzewanie podlogowe! Zdjalem dywany i na bosaka mega fajnie czuc cieplo przez caly srodek przyczepy. Zagadka rozwiazana, mam przyczepę mega wypasioną :D dzięki za pomoc.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych