Skocz do zawartości

Grecja! Piękna i gorąca :) [RELACJA]


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze marzyłem o zintegrowanym kamperze a szczególnie a Hymerze. W czasie poszukiwań kampera znalazłem w Niemczech lekko uszkodzonego Hymera. Ale mój zapał ostudziła - cena za przednią szybę - 7000 złotych. I odpuściłem go sobie a teraz trochę żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Filip, mam pytanie odnośnie wyjazdu do Grecji. Planuję w tym roku tam pojechać i w związku z tym chciałbym wiedzieć czy warto brać rowery, czy może nie dociążać za bardzo auta (4 szt. wiezione na dachu) bo do pojeżdżenia nie będzie miejsca. Rok temu byłem w Chorwacji jeszcze pod :palacz: , i nocowałem w miejscach w których rower był nieprzydatny, albo trzeba się było bardzo namęczyć, aby pojeździć. Ja mogę, natomiast rodzinka nie za bardzo przejawia ochotę na męczarnię w pełnym słońcu.

Z twojej wypowiedzi na temat wyjazdu, wnioskuję, że bardziej optujesz za zwiedzaniem Peloponezu niż północnej Grecji? Czy mam rację? :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Peloponez jest piękny ale niemożna odpuścić północnejGrecji, czyli Aten czy innych starych zabytków.Półwysep Chalcydycki można odpuścić - typowo turystyczne gęsto zaludnione turystami (również z Polski) miejsce.

Co do rowerów... ja miałem tandem, ale tylko po to żeby zaczymać się jak najbliżej centrum i tandemem zwiedzać miasto. W Atenach przejechalismy całe centrum nigdzie nie moglismy zaparkować i w końcu gdzieś na trasie wyjazdu z miasta udało nam się swoje 9 metrów zatrzymać. Do centrum mieliśmy ok 9 km. Dzięki rowerowi udało nam się zwiedzić całe Ateny w jeden dzień choć można pewnie byłoby to zrobić komunikacją miejską. Nam szkoda było czasu na pytania Greków i kasę za transport. Przez cały wyjazd użyliśmy tylko cztery razy roweru, może z lenistwa ale przy plaży raczej nie ma gdzie jeździć. Ja rower woże na dyszlu przyczepy to biorę gona pewno na następną podróż (po to go kupiłem :palacz: , ale czy Ty masz brać na dachu cztery rowery to Ci nie odpowiem...

Ciężko doradzić.

Wycieczek rowerowych nie robiłem więc nie wiem. Rower służył mi do sprawnego przemieszczania w miastach i sprawdził się w 100%

Pozdrawiam :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie !!!

jestem od niedawna posiadaczem przyczepy kampingowej caravelair 380 rok 1989 ciągnik ford galaxy 2.0. plnuje wyjazd do Grecji.(Coraz bardziej obawiam sie drogi). Prosiłbym o pomoc w ustaleniu trasy - szczególnie przez Serbię (chcę ominąc autostradę ze wzgldu n aich cene) czy ktoś z Was jechał alternatywnymi drogami i mógłby mi je przedstawić. nie mogę się nigdzie dogrzebać informacji na ten temat. dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam KACPEREK1 :ok::hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Filip ze tak zapytam bo przejrzalem caly temat i nie znalazlem tego :niewiem:))

 

zdradzisz nam ile cie szarpnal caly wyjazd?? w sensie cale koszty, paliwo,winiety i inne pierdoły...zaoszczedziles na campingach ale ogolnie jak to wychodzi z kosztami??

a dwa...jak dales rade na meteorach?? bylem tam w latach 80tych i wtedy bylo stromo :hehe:) zakladam ze nieduzo sie zmienilo heheheh :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały wyjazd kosztował nas ok. 4400zł czyli na osobę 2200zł.

Jeśli chodzi o ceny opłat są na wcześniejszych stronach. Drogi przy Meteorach nie były najtrudniejsze. Dużo gorzej jeździło się na półwyspie Pilion, większe góry i bardzo kręte.

Zestaw dawał sobie radę bez zarzutów.

Pozdrawiam :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.