Skocz do zawartości

Hobby 545 KMF LA VITA BIONDA - SMOLICZ


Paweł Worach

Rekomendowane odpowiedzi

Pawcio, używkę u Smolnicza chcesz oglądać (wiem że dla kogoś)?

Słońce po CRO jeszcze Cię trzyma??

Tam to tylko nówka i w dodatku jak się okazuje tylko w specyfikacji z fabryki bo dodatki mogą spartolić (sprawa z kołem zapasowym na sankach).

 

Ja bym w ogole nie oglądał u niego niczego używanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pawcio, używkę u Smolnicza chcesz oglądać (wiem że dla kogoś)?

Słońce po CRO jeszcze Cię trzyma??

Tam to tylko nówka i w dodatku jak się okazuje tylko w specyfikacji z fabryki bo dodatki mogą spartolić (sprawa z kołem zapasowym na sankach).

 

Ja bym w ogole nie oglądał u niego niczego używanego.

 

Zapomniałeś o podłączonym akumulatorze - to też spartolili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem tam oglądać adrie ktora okazała sie sprzedana. Pan Smolicz probowal sprzedać zgnilego angielskiego trupa ktory walil grzybem natychmiast po.otwarciu drzwi. Omijalbym ta firmę na kilometry a majax kase na nowe Hobby kupił u cywilizowanego dealera w DE.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o podłączonym akumulatorze - to też spartolili :D

a ja znam jeszcze kilka innych przykładów z innego sprzętu oraz kulis, niestety nie zostałem upoważniony do upublicznienia. Jedno jest pewne, pora tam trochę doszkolić kadry techniczne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmc nie da prawie nic zapakować. Blisko do MW. Taki model spokojnie powinien mieć bliżej 1800kg.

 

Kratka w drzwiach serwisowych dorobiona do klimy podłogowej.

Mój knaus, który jest podobnych rozmiarów a może nawet ciut większy ma MW 1320kg, po dołożeniu klimy, markizy, tv i antenty wychodzi ok. 1400kg MW. Tez zarejestrowałem na 1600 kg z uwagi na fakt, że znacznie częściej zmieniam samochody aniżeli przyczepę:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój knaus, który jest podobnych rozmiarów a może nawet ciut większy ma MW 1320kg, po dołożeniu klimy, markizy, tv i antenty wychodzi ok. 1400kg MW. (...).

Proponowałbym, jeśli do tej pory tego nie uczyniłeś, podjechać pustą przyczepą na wagę i ją zważyć. Jestem przekonany, że MW jest zaniżona i to znacznie.

Moja przyczepka (też Knaus, rozmiarami odpowiednik modelu 500), mniejsza od Twojej, ma wg homologacji MW 1110 kg, a gotowa do jazdy 1190kg. Po zważeniu zapakowanej (wcześniej ładunek był ważony w domu na wadze elektronicznej) i odliczeniu ciężaru movera, akumulatora, solarów, wyposażenia (krzesła, stół, butla LPG) i ok. 20 l. wody w zbiorniku wyszło mi, że jej MW wynosi ok. 1330 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem tam oglądać adrie ktora okazała sie sprzedana. Pan Smolicz probowal sprzedać zgnilego angielskiego trupa ktory walil grzybem natychmiast po.otwarciu drzwi. Omijalbym ta firmę na kilometry a majax kase na nowe Hobby kupił u cywilizowanego dealera w DE.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Byłeś w Paczkowie czy w Bugaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym, jeśli do tej pory tego nie uczyniłeś, podjechać pustą przyczepą na wagę i ją zważyć. Jestem przekonany, że MW jest zaniżona i to znacznie.

Moja przyczepka (też Knaus, rozmiarami odpowiednik modelu 500), mniejsza od Twojej, ma wg homologacji MW 1110 kg, a gotowa do jazdy 1190kg. Po zważeniu zapakowanej (wcześniej ładunek był ważony w domu na wadze elektronicznej) i odliczeniu ciężaru movera, akumulatora, solarów, wyposażenia (krzesła, stół, butla LPG) i ok. 20 l. wody w zbiorniku wyszło mi, że jej MW wynosi ok. 1330 kg.

W poniedziałek poszukam miejsca, w którym będę mógł zważyć przyczepę. Może znacie jakieś miejsca w okolicy Katowic gdzie można zważyć bez problemowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Co myslicie o takiej przyczepie, zarysowanie na boku mi nie przeszkadza, widzicie inne usterki bo chce jechac ja zobaczyc ale mam 400km w jedną strone i zastanawiam sie czy warto, jaka jej szerokosc i waga wlasna

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-545-kmf-la-vita-6-osobowa-wc-z-osobnym-prysznicem-mover-tv-ID6Cp5Qr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że La Vitki śledzę cały czas na mobile.de to powiem Ci, że niedawno była podobna w cenie ok. 60 tyś. zł więc jak dla mnie ta cena strasznie niska. Sam ostatnio sprzedałem moją La Vitę ale w rozmiarze 460 za trochę więcej więc odpowiedz sobie na pytanie dlaczego ta jest taka tania? Szerokość 250cm, MW w okolicach 1320-1350kg, DMC powinno być 1600kg bo tak one wychodziły w 2010/2011. Jeśli ktoś podwyższył DMC to powinno być na 1750kg bo te przyczepki w tych rocznikach miały właśnie 1600 lub 1750kg. Ta jest pierwsza, którą widzę z takim DMC przez jakieś 3-4 lata oglądania ogłoszeń...

Dla porównania La Vita Veneto w tym samym rozmiarze: https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Hobby-La-Vita-545-KMF/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:10800,mld:545kmf+la+vita,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/282745483.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mandrol napisał:

Jako, że La Vitki śledzę cały czas na mobile.de to powiem Ci, że niedawno była podobna w cenie ok. 60 tyś. zł więc jak dla mnie ta cena strasznie niska. Sam ostatnio sprzedałem moją La Vitę ale w rozmiarze 460 za trochę więcej więc odpowiedz sobie na pytanie dlaczego ta jest taka tania? Szerokość 250cm, MW w okolicach 1320-1350kg, DMC powinno być 1600kg bo tak one wychodziły w 2010/2011. Jeśli ktoś podwyższył DMC to powinno być na 1750kg bo te przyczepki w tych rocznikach miały właśnie 1600 lub 1750kg. Ta jest pierwsza, którą widzę z takim DMC przez jakieś 3-4 lata oglądania ogłoszeń...

Dla porównania La Vita Veneto w tym samym rozmiarze: https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Hobby-La-Vita-545-KMF/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:10800,mld:545kmf+la+vita,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/282745483.html

Marek, Twój link się nie liczy. Nie wiem czemu za naszą zachodnią granicą wszystko jest droższe niż u nas, widocznie więcej zarabiają. To samo z samochodami, te importowane w Polsce są tańsze niż w Niemczech oferty na portalach. Prawdopodobnie jak idą na do Polski to jest jakaś extra promocja :) pewnie z dopiskiem tylko na eksport.

a tak na poważnie przyczepa ma brzydką rysę i w tym budżecie to może odstraszać kupujących, do tego jednak ma już 9 lat. Domyślam się, że może być już mocno zużyta co wyjdzie na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łowyniu jest dwóch handlarzy (zdaje się że rodzina) którzy ściągają przyczepy z Danii, w większości są to przyczepy po mniejszych lub większych dzwonach czego sprzedający nie ukrywają. Podejrzewam więc że poza tą rysą coś jeszcze jest na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.