Skocz do zawartości

Hobby 545 KMF LA VITA BIONDA - SMOLICZ


Paweł Worach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oglądał ktoś może tą przyczepę?? jakieś uwagi??

Poza zewnętrznymi uszkodzeniami 2 okien nie zauważyłem nic groźniejszego..

Podaję link do ogłoszenia:

 

http://smolicz.pl/hobby-545-kmf-la-vita-okazja-gwarancja-6-m-cy/

 

Pomija już fakt czy temat samego sprzedawcy, o którym już wiele pisano , chodzi mi dokładnie o tą przyczepę.

Będę wdzięczny za każdą uwagę :)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kratka w drzwiach schowka przedniego to fabrycznie chyba nie była.

Z obu stron masz dołożone listwy ozdobne/ochronne. Z jakiego powodu?

Z tyłu u góry z lewej strony jest jakieś załamanie dachu?

Co to jest gwarancja na całość zabudowy? Że przyczepa nie jest ulepem z dwóch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmc nie da prawie nic zapakować. Blisko do MW. Taki model spokojnie powinien mieć bliżej 1800kg.

 

Kratka w drzwiach serwisowych dorobiona do klimy podłogowej.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kratka w drzwiach serwisowych dorobiona do klimy podłogowej.

Może tak być. Nie przeczytałem, że ona ma klimę.

Ale czy nie powinno się tego typu kratki zrobić w podłodze? Ty też masz z boku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka w drzwiach schowka przedniego to fabrycznie chyba nie była.

Z obu stron masz dołożone listwy ozdobne/ochronne. Z jakiego powodu?

Z tyłu u góry z lewej strony jest jakieś załamanie dachu?

Co to jest gwarancja na całość zabudowy? Że przyczepa nie jest ulepem z dwóch?

o takie konkrety mi chodziło :) zastanawiają mnie te listy, one są na łączeniu blach(czyżby wymieniane dolne poszycie? ) i jeszcze z lewej strony dołożona listwa ale to może na osłonę koła?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o takie konkrety mi chodziło :) zastanawiają mnie te listy, one są na łączeniu blach(czyżby wymieniane dolne poszycie? ) i jeszcze z lewej strony dołożona listwa ale to może na osłonę koła??

Jeżeli przyczepa ma dodatkowe listwy, których nie mają inne sztuki w tym modelu to nie tracilbym paliwa. Wiadomo, że to najlepszy sposób na ukrycie napraw.

 

Kratka od klimy nie wygląda na oryginał a raczej dodatkowy dopływ powietrza dla wentylacji całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie ma co jej skreślać. Listwy czasem ludzie dokładają dla bezpieczeństwa, bo mają jakiś wjazd do bramy i chcą aby listwy ewentualnie chroniły przed obcierką. Jak nie masz daleko to bym pojechał zobaczyć. Chociaż z drugiej strony przyczepa faktycznie dość tanio. Sam mover, klima, aku, prostownik, bagażnik rowerowy itp to przecież grubo powyżej 10k. Czyli sama przyczepa wyceniona jest poniżej 40k?

 

Starsze takie przyczepy o kilka lat są droższe: https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Hobby-495-UL-La-Vita-Bionda/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:10800,mld:la+vita+bionda,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/248855589.html

 

Z ciekawostek to Smolicz wystawił ją także na mobile.de: https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Hobby-545-KMF-LA-VITA-BIONDA-2011-KLIMA/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:10800,mld:la+vita+bionda,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/249038058.html

 

Pierwsza rejestracja to 04.2012 czyli przyczepa ma raptem 5 lat! Na mobile.de to najtańsza oferta. 

 

Edit: Akurat Smolicz wrzucił bardzo duże fotki, wystarczy sobie je otworzyć w nowym oknie i można przypatrzyć się szczegółom dokładnie. Wg mnie przyczepa ma jakąś przeszłość, ale może Smolicz wcale nie ma zamiaru tego ukrywać? Kilka takich rzeczy wskazujących, że coś może być nie tak:

  • Z przodu brak zaślepki śruby, a obok kratki widać wgłębienie, czyli kratka została zamontowana raczej nie dla klimatyzacji, a chyba aby coś zamaskować. Też drzwiczki są opadnięte z lewej strony, przynajmniej grafika jest źle spasowana.
    post-19021-0-37067500-1503644937_thumb.jpg
     
  • Te szpary wyglądają na niefabryczne. Jakby ktoś demontował te elementy. Z lewej strony zobaczcie jak wygląda uszczelnienie
    post-19021-0-87303400-1503644941_thumb.jpg
     
  • Z tyłu widać, że z lewej strony coś się działo. Porównajcie uszcelnienie i listwę z prawej strony z tą samą listwą i uszczelnieniem z lewej strony. Widać dobrze też załamanie dachu
    post-19021-0-96534500-1503644945_thumb.jpg
     
  • Kolejne załamanie dachu przy naklejce Smolicz, oraz z tej strony też brakuje maskowania śrubki i zakończenia listwy i pęknięcie zderzaka na dole
    post-19021-0-81749700-1503644950_thumb.jpg
     
  • Wydaje się, że na dole pod prysznicem jest nałożony nieoryginalny "silikon". Zobaczcie jak to wygląda. Z fabryki to wychodzi raczej gładkie i równiutkie.
    post-19021-0-92549600-1503644953_thumb.jpg
     
  • I nad łóżkiem piętrowym źle spasowane mebelki. Pół centrymetrowa szpara nie jest czymś normalnym raczej:
    post-19021-0-08649200-1503644957_thumb.jpg
     

Biorąc pod uwagę, że większość "zniszczeń" ma miejsce z lewej strony, tzn ułamane okna, brak zaślepek, jakieś pęknięcia, wgniecenia dachu, czy ta listwa z uszczelką na górze - to świadczyć może że z lewej strony coś się działo i było robione. Ale jak napisałem na początku. Może warto sprawdzić, bo jest wszystko w porządku, a jakakolwiek naprawa była wykonana dobrze i profesjonalnie. Tylko czy Smolicz o niej powie? No ale z drugiej strony może właśnie stąd ta niska cena.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie ma co jej skreślać. Listwy czasem ludzie dokładają dla bezpieczeństwa, bo mają jakiś wjazd do bramy i chcą aby listwy ewentualnie chroniły przed obcierką. Jak nie masz daleko to bym pojechał zobaczyć. Chociaż z drugiej strony przyczepa faktycznie dość tanio. Sam mover, klima, aku, prostownik, bagażnik rowerowy itp to przecież grubo powyżej 10k. Czyli sama przyczepa wyceniona jest poniżej 40k?

 

Starsze takie przyczepy o kilka lat są droższe: https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Hobby-495-UL-La-Vita-Bionda/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:10800,mld:la+vita+bionda,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/248855589.html

 

Z ciekawostek to Smolicz wystawił ją także na mobile.de: https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Hobby-545-KMF-LA-VITA-BIONDA-2011-KLIMA/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:10800,mld:la+vita+bionda,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/249038058.html

 

Pierwsza rejestracja to 04.2012 czyli przyczepa ma raptem 5 lat! Na mobile.de to najtańsza oferta. 

 

przed zakupem prześwietliłbym jej poprzednich właścicieli. Mimo wagi i rozmiaru układ bardzo fajny i mógł służyć w wypożyczalni. Z drugiej strony przyczepa ma bardzo dużo dodatków, a ona ma zarabiać a nie cieszyć oko właściciela. Jeżeli cena jest kusząca, to spodziewałbym się, że szału nie będzie na miejscu. Z drugiej strony szkoda stracić szansę na zakup. Okazję  typową warto jednak odpuścić.

 

Dalej zaznaczam, że z tymi dodatkami będzie bardzo trudno o nie przekroczenie DMC, do tego 250cm szerokości i pionowa przednia ściana - potrzeba kawał holownika i paliwa do tej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem w 2011 r. przyczepki dla siebie oglądałem nową Hobbystkę 500 w wersji La Vita Bionda.

Miała zupełnie inną tapicerkę od tej linkowanej. Zraziło mnie do Hobby morze plastiku z przodu, tyłu i na dachu oraz astronomiczne ceny nietypowych okien. 

W przypadku linkowanej przyczepy wymiana uszkodzonych okien może być bardzo bolesna dla kieszeni.

Na mój gust ta przyczepka pochodzi najprawdopodobniej z wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.