Skocz do zawartości
KOJOT80

Kran z mikrowłącznikiem czy mikrostykiem

Rekomendowane odpowiedzi

KOJOT80

Popsuł mi się kran kuchenny w mojej przyczepie Elddis z 2001r. Musze kupić nowy i tu pojawia się problem, na rynku są krany z mikrowłącznikiem albo mikrostykiem. Nie wiem który wybrać, bo nie wiem jaka jest różnica i nigdzie nie mogę się tego dowiedzieć. Czy ktoś może mi rzeczowo pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jankes

Jesteś pewien, że potrzebujesz kran z mikrostykiem. Sprawdź czy nie masz przypadkiem instalacji ciśnieniowej i wówczas nie potrzeba mikrostyków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Witam!

Dokładnie, jak napisał Kolega. Poza tym, gdyby się jednak okazało, że Twoje krany poza przewodami wody, posiadają również przewody elektryczne, to oczywiście na 99,9 % nie masz instalacji wody ciśnieniowej. W takim przypadku musisz kupić kran z micro-switchem / "mikrostykiem / "mikrowłącznikiem". Te wszystkie określenia będą tu oznaczać jeden i ten sam typ kranu, więc bez znaczenia będzie, które określenie sprzedawcy zobaczysz - zasada załączania kranu będzie identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KOJOT80

Dziękuję za pomoc. Mój kran oczywiści ma przewody elektryczne, tak więc nie jest to instalacja ciśnieniowa. Teraz już wiem, że to nie istotne czy w ofercie sprzedaży kranu jest "mikrostyk" czy "mikrowłącznik".

Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi