Skocz do zawartości

Przyczepa z DMC 750...


Michal_JG

Rekomendowane odpowiedzi

Po Twojej wypowiedzi czuję, że jesteś zawiedziony ...

Przecież nigdzie nie pisałem, że znajdę  dla Ciebie odpowiednią przyczepę ... ;)

Nawet nie napisałeś, jaki budżet na nią przeznaczasz.

Co do wspomnianego "Bayerland'a", to dzwoniłeś do sprzedającego?

Pytałeś, czy np. ważenie przyczepy potwierdzi to, co podał w opisie?  :hmm:

Coś mi się wydaje, że chyba nie, więc opisujesz tylko własne domysły, a nie fakty.

Te przyczepy miały masę własną ok. 560 - 600 kg.

Jeśli podczas pierwszej rejestracji w PL, zarejestrowaną ją na DMC 750, to dane w ofercie mogą być całkiem realne, ale aby się o tym przekonać, nie wystarczy gdybać i liczyć, że ktoś poda Ci przyczepę na tacy, tylko musisz sam szukać, dzwonić, sprawdzać, a o konkretnie już wybrane oferty, ewentualnie dopiero pytać na forum. Inaczej, nigdy nic nie znajdziesz, a tym bardziej, nie kupisz.

IMHO

 

Nie, skąd - bardzo Ci dziękuję za konkretną odpowiedź. W weekend miałem okazje korzystać ze Sprinter 380/2, która jest bardzo podobna do Vitesse - w sumie to nie wiem czym się różnią - tak czy siak dzieciaki i małżonka zachwycone. 

Co do budżetu - fajnie by było kupić coś do 10k, ale jeśli będą argumenty za tym idące - kwota może być większa. Przy DMC 750kg możemy też zrezygnować z toalety, zdaje sobię sprawę z koniecznych kompromisów...

Edytowane przez Michal_JG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w sumie już nalazłem model, który mi w 100% odpowiada - Beyerland 350 DD - niska masa własna (+/- 600kg), tak więc DMC 750KG nie powinno być problemem. W środku brak toalety, za to spokojnie miejsca do spania dla 2+2. Pozostaje znaleść/sprowadzić ładną sztukę z przedsionkiem i w drogę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w sumie już nalazłem model, który mi w 100% odpowiada - Beyerland 350 DD - niska masa własna (+/- 600kg), tak więc DMC 750KG nie powinno być problemem. W środku brak toalety, za to spokojnie miejsca do spania dla 2+2. Pozostaje znaleść/sprowadzić ładną sztukę z przedsionkiem i w drogę ;)

 

http://forum.karawaning.pl/topic/12285-kilka-pyta%C5%84-o-beyerlandach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale "Deseo", to już nie będzie Bayerland, tylko budżetowy Eifelland lub ewentualnie, duużo droższy, ale i "wypasiony" Knaus.

 

No tak, nie mniej jednak me gusta i taką będę chciał kupić jak się trochę zestarzeją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, moim zdaniem na 2+2 przyczepa 750 kg to pomyłka. Po pierwszym wyjeździe dojdziesz do tego wniosku i będziesz szukał większej.

 

Z punktu wieloletniego używania namiotu to taka przyczepa to i tak kosmos. Na chwilę obecną jako pierwsza przyczepa wystarczy, jak pisałem - docelowo będzie Deseo za 2-3 lata, chyba że skończy się na kamperze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągałem LMC 490 z piętrusami z tyłu (1200 DMC) i szału z miejscem nie było (jest nas 2+3, ale to "najmniejsze 3" spała jeszcze z nami). Teraz wiem, że dla 2+3 musi być przyczepa w rozmiarze min. 540-550 i DMC 1500-1600, takiej będę szukał  - najpierw holownik. Najfajniejsza byłaby 650, ale nie znalazłem holownika z 3 osobnymi miejscami w drugim rzędzie, którym można by taką przyczepę komfortowo ciągnąć.

 

Ja na kampera nie piszę się z dwóch podstawowych powodów:

  • Brak samochodu, a zawsze gdzieś się nim kręcimy,
  • Przy 2+3, bagażach i 5 rowerach zmieszczenie się w 3,5 T (czytaj nieprzeładowanie) byłoby bardzo trudne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.