Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Przyczepa z DMC 750...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#16 Michal_JG

Michal_JG

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • SkądJelenia Góra
  • Sprzęt:Brak
  • Model:juz w przyszlym sezonie...
  • Holownik:Land Rover Discovery 300TDI

Napisano 28 sierpień 2017 - 12:07

Po Twojej wypowiedzi czuję, że jesteś zawiedziony ...

Przecież nigdzie nie pisałem, że znajdę  dla Ciebie odpowiednią przyczepę ... ;)
Nawet nie napisałeś, jaki budżet na nią przeznaczasz.
Co do wspomnianego "Bayerland'a", to dzwoniłeś do sprzedającego?

Pytałeś, czy np. ważenie przyczepy potwierdzi to, co podał w opisie?  :hmm:
Coś mi się wydaje, że chyba nie, więc opisujesz tylko własne domysły, a nie fakty.
Te przyczepy miały masę własną ok. 560 - 600 kg.
Jeśli podczas pierwszej rejestracji w PL, zarejestrowaną ją na DMC 750, to dane w ofercie mogą być całkiem realne, ale aby się o tym przekonać, nie wystarczy gdybać i liczyć, że ktoś poda Ci przyczepę na tacy, tylko musisz sam szukać, dzwonić, sprawdzać, a o konkretnie już wybrane oferty, ewentualnie dopiero pytać na forum. Inaczej, nigdy nic nie znajdziesz, a tym bardziej, nie kupisz.
IMHO

Nie, skąd - bardzo Ci dziękuję za konkretną odpowiedź. W weekend miałem okazje korzystać ze Sprinter 380/2, która jest bardzo podobna do Vitesse - w sumie to nie wiem czym się różnią - tak czy siak dzieciaki i małżonka zachwycone. 

Co do budżetu - fajnie by było kupić coś do 10k, ale jeśli będą argumenty za tym idące - kwota może być większa. Przy DMC 750kg możemy też zrezygnować z toalety, zdaje sobię sprawę z koniecznych kompromisów...

Użytkownik Michal_JG edytował ten post 28 sierpień 2017 - 12:10

#17 Michal_JG

Michal_JG

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 29 sierpień 2017 - 20:31

i w sumie już nalazłem model, który mi w 100% odpowiada - Beyerland 350 DD - niska masa własna (+/- 600kg), tak więc DMC 750KG nie powinno być problemem. W środku brak toalety, za to spokojnie miejsca do spania dla 2+2. Pozostaje znaleść/sprowadzić ładną sztukę z przedsionkiem i w drogę ;)

#18 jacekzoo

jacekzoo

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4030 postów
  • Telefon:Zawsze przy sobie :)
  • SkądJelcz Laskowice
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby 495 UFe Excellent Easy 02' 1300DMC
  • Holownik:C4 Grand Picasso 2.0HDI 150KM, ''16r., DMC 2250 na haku 1700

Napisano 29 sierpień 2017 - 20:42

Jak znajdziesz fajną sztukę to nie odrzucaj ze względu na brak przedsionka, przedsion można łatwo dokupić, dużo trudniej znaleźć ładną budke
Facet jest jak niemowle, jak mu źle to chce albo cycka albo butelkę :)

#19 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8848 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 30 sierpień 2017 - 23:33

i w sumie już nalazłem model, który mi w 100% odpowiada - Beyerland 350 DD - niska masa własna (+/- 600kg), tak więc DMC 750KG nie powinno być problemem. W środku brak toalety, za to spokojnie miejsca do spania dla 2+2. Pozostaje znaleść/sprowadzić ładną sztukę z przedsionkiem i w drogę ;)

http://forum.karawan...o-beyerlandach/

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#20 Michal_JG

Michal_JG

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 01 wrzesień 2017 - 09:38

Czytałem już jakiś czas temu - bardzo mi się przyczepki tej marki podobają. Ta będzie ta pierwsza, a za jakiś czas zmeinimy na Deseo.

#21 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8848 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 01 wrzesień 2017 - 12:05

... ale "Deseo", to już nie będzie Bayerland, tylko budżetowy Eifelland lub ewentualnie, duużo droższy, ale i "wypasiony" Knaus.

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#22 Michal_JG

Michal_JG

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 01 wrzesień 2017 - 15:59

... ale "Deseo", to już nie będzie Bayerland, tylko budżetowy Eifelland lub ewentualnie, duużo droższy, ale i "wypasiony" Knaus.

No tak, nie mniej jednak me gusta i taką będę chciał kupić jak się trochę zestarzeją ;)

#23 Igor

Igor

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 170 postów
  • SkądJózefosław
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:Testujemy namiot
  • Holownik:Focus Kombi 1,6 benz. 100 PS

Napisano 01 wrzesień 2017 - 18:20

Michał, moim zdaniem na 2+2 przyczepa 750 kg to pomyłka. Po pierwszym wyjeździe dojdziesz do tego wniosku i będziesz szukał większej.

#24 Michal_JG

Michal_JG

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 03 wrzesień 2017 - 15:11

Michał, moim zdaniem na 2+2 przyczepa 750 kg to pomyłka. Po pierwszym wyjeździe dojdziesz do tego wniosku i będziesz szukał większej.

Z punktu wieloletniego używania namiotu to taka przyczepa to i tak kosmos. Na chwilę obecną jako pierwsza przyczepa wystarczy, jak pisałem - docelowo będzie Deseo za 2-3 lata, chyba że skończy się na kamperze...

#25 Igor

Igor

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 170 postów
  • SkądJózefosław
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:Testujemy namiot
  • Holownik:Focus Kombi 1,6 benz. 100 PS

Napisano 03 wrzesień 2017 - 22:15

Ja ciągałem LMC 490 z piętrusami z tyłu (1200 DMC) i szału z miejscem nie było (jest nas 2+3, ale to "najmniejsze 3" spała jeszcze z nami). Teraz wiem, że dla 2+3 musi być przyczepa w rozmiarze min. 540-550 i DMC 1500-1600, takiej będę szukał  - najpierw holownik. Najfajniejsza byłaby 650, ale nie znalazłem holownika z 3 osobnymi miejscami w drugim rzędzie, którym można by taką przyczepę komfortowo ciągnąć.

Ja na kampera nie piszę się z dwóch podstawowych powodów:

• Brak samochodu, a zawsze gdzieś się nim kręcimy,
  • Przy 2+3, bagażach i 5 rowerach zmieszczenie się w 3,5 T (czytaj nieprzeładowanie) byłoby bardzo trudne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych