Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Przyczepa z DMC 750...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#16 Michal_JG

Michal_JG

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • SkądJelenia Góra
  • Sprzęt:Brak
  • Model:juz w przyszlym sezonie...
  • Holownik:Land Rover Discovery 300TDI

Napisano 28 sierpień 2017 - 12:07

Po Twojej wypowiedzi czuję, że jesteś zawiedziony ...

Przecież nigdzie nie pisałem, że znajdę  dla Ciebie odpowiednią przyczepę ... ;)
Nawet nie napisałeś, jaki budżet na nią przeznaczasz.
Co do wspomnianego "Bayerland'a", to dzwoniłeś do sprzedającego?

Pytałeś, czy np. ważenie przyczepy potwierdzi to, co podał w opisie?  :hmm:
Coś mi się wydaje, że chyba nie, więc opisujesz tylko własne domysły, a nie fakty.
Te przyczepy miały masę własną ok. 560 - 600 kg.
Jeśli podczas pierwszej rejestracji w PL, zarejestrowaną ją na DMC 750, to dane w ofercie mogą być całkiem realne, ale aby się o tym przekonać, nie wystarczy gdybać i liczyć, że ktoś poda Ci przyczepę na tacy, tylko musisz sam szukać, dzwonić, sprawdzać, a o konkretnie już wybrane oferty, ewentualnie dopiero pytać na forum. Inaczej, nigdy nic nie znajdziesz, a tym bardziej, nie kupisz.
IMHO

Nie, skąd - bardzo Ci dziękuję za konkretną odpowiedź. W weekend miałem okazje korzystać ze Sprinter 380/2, która jest bardzo podobna do Vitesse - w sumie to nie wiem czym się różnią - tak czy siak dzieciaki i małżonka zachwycone. 

Co do budżetu - fajnie by było kupić coś do 10k, ale jeśli będą argumenty za tym idące - kwota może być większa. Przy DMC 750kg możemy też zrezygnować z toalety, zdaje sobię sprawę z koniecznych kompromisów...

Użytkownik Michal_JG edytował ten post 28 sierpień 2017 - 12:10

#17 Michal_JG

Michal_JG

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 29 sierpień 2017 - 20:31

i w sumie już nalazłem model, który mi w 100% odpowiada - Beyerland 350 DD - niska masa własna (+/- 600kg), tak więc DMC 750KG nie powinno być problemem. W środku brak toalety, za to spokojnie miejsca do spania dla 2+2. Pozostaje znaleść/sprowadzić ładną sztukę z przedsionkiem i w drogę ;)

#18 jacekzoo

jacekzoo

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 postów
  • Telefon:Zawsze przy sobie :)
  • SkądJelcz Laskowice
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby 495 UFe Excellent Easy 02' 1300DMC
  • Holownik:C4 Grand Picasso 2.0HDI 150KM, ''16r., DMC 2250 na haku 1700

Napisano 29 sierpień 2017 - 20:42

Jak znajdziesz fajną sztukę to nie odrzucaj ze względu na brak przedsionka, przedsion można łatwo dokupić, dużo trudniej znaleźć ładną budke
Lepiej stracić sekunę z życia, niż życie w sekundę.

#19 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8665 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 30 sierpień 2017 - 23:33

i w sumie już nalazłem model, który mi w 100% odpowiada - Beyerland 350 DD - niska masa własna (+/- 600kg), tak więc DMC 750KG nie powinno być problemem. W środku brak toalety, za to spokojnie miejsca do spania dla 2+2. Pozostaje znaleść/sprowadzić ładną sztukę z przedsionkiem i w drogę ;)

http://forum.karawan...o-beyerlandach/

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#20 Michal_JG

Michal_JG

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 01 wrzesień 2017 - 09:38

Czytałem już jakiś czas temu - bardzo mi się przyczepki tej marki podobają. Ta będzie ta pierwsza, a za jakiś czas zmeinimy na Deseo.

#21 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8665 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 01 wrzesień 2017 - 12:05

... ale "Deseo", to już nie będzie Bayerland, tylko budżetowy Eifelland lub ewentualnie, duużo droższy, ale i "wypasiony" Knaus.

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#22 Michal_JG

Michal_JG

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 01 wrzesień 2017 - 15:59

... ale "Deseo", to już nie będzie Bayerland, tylko budżetowy Eifelland lub ewentualnie, duużo droższy, ale i "wypasiony" Knaus.

No tak, nie mniej jednak me gusta i taką będę chciał kupić jak się trochę zestarzeją ;)

#23 Igor

Igor

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 170 postów
  • SkądJózefosław
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:Testujemy namiot
  • Holownik:Focus Kombi 1,6 benz. 100 PS

Napisano 01 wrzesień 2017 - 18:20

Michał, moim zdaniem na 2+2 przyczepa 750 kg to pomyłka. Po pierwszym wyjeździe dojdziesz do tego wniosku i będziesz szukał większej.

#24 Michal_JG

Michal_JG

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 03 wrzesień 2017 - 15:11

Michał, moim zdaniem na 2+2 przyczepa 750 kg to pomyłka. Po pierwszym wyjeździe dojdziesz do tego wniosku i będziesz szukał większej.

Z punktu wieloletniego używania namiotu to taka przyczepa to i tak kosmos. Na chwilę obecną jako pierwsza przyczepa wystarczy, jak pisałem - docelowo będzie Deseo za 2-3 lata, chyba że skończy się na kamperze...

#25 Igor

Igor

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 170 postów
  • SkądJózefosław
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:Testujemy namiot
  • Holownik:Focus Kombi 1,6 benz. 100 PS

Napisano 03 wrzesień 2017 - 22:15

Ja ciągałem LMC 490 z piętrusami z tyłu (1200 DMC) i szału z miejscem nie było (jest nas 2+3, ale to "najmniejsze 3" spała jeszcze z nami). Teraz wiem, że dla 2+3 musi być przyczepa w rozmiarze min. 540-550 i DMC 1500-1600, takiej będę szukał  - najpierw holownik. Najfajniejsza byłaby 650, ale nie znalazłem holownika z 3 osobnymi miejscami w drugim rzędzie, którym można by taką przyczepę komfortowo ciągnąć.

Ja na kampera nie piszę się z dwóch podstawowych powodów:

• Brak samochodu, a zawsze gdzieś się nim kręcimy,
  • Przy 2+3, bagażach i 5 rowerach zmieszczenie się w 3,5 T (czytaj nieprzeładowanie) byłoby bardzo trudne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych