Skocz do zawartości

Remont Adria 430 DK


radk

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało sie za Adria przecieka i chyba jest to związane z stalym oknem. To co zobaczyłem po zdemontowaniu mebli przeraża. Ale nic jade dalej mam nadzieje ze pomożecie.post-10992-0-50254500-1503387398_thumb.jpgpost-10992-0-96899300-1503387354_thumb.jpg

 

 

No i pierwsze pytanie i problem. Jak zdemontować wewnętrzne obicie bakisty, to co na zdjeciu post-10992-0-44927100-1503387420_thumb.jpg

 

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie rady

post-10992-0-31099700-1503387335_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To na pewno nie zaciek powstały pod oknem stałym. Ze zdjęć wnioskuję, że przeciek jest na łączeniu ściany bocznej i przedniej, lub okna (listwy nad oknem) na ścianie przedniej. Czeka rozbieranie ściany (bakisty) przedniej. Przed tym trzeba odkręcić zewnętrzne uszczelniające (ściany boczne z przednią) listwy zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z mojego niefachowego oka też tak wynika. Takie coś spotkałem w bakiscie w miejscu wchodzenia scian bocznych do niej.

 

post-10992-0-33460000-1503405608_thumb.jpgpost-10992-0-76852100-1503405625_thumb.jpg

Mam nadzieje że koszty remontu nie przewyższa wartości.

No i wracam do pytania z pierwszego postu jak zdemonntowac te płyty meblowe post-10992-0-88831000-1503405764_thumb.jpg

No a co do decyzji to juz za późno, bo połowa mebli zdemontowana..

Glowa do góry i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parapet i ścianę pionową musisz odkręcać od wewnątrz i z zewnątrz. Jednocześnie odkręcić lewą listwę krawędziową do wysokości sufitu i przy podłodze bakisty. Szybę przednią bym wyjął, aby nie uległa zniszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko lubisz majsterkować i nie masz lewych rąk to dasz rady.

 

Samo zacięcie do majsterkowania to dużo za mało....

 

No z mojego niefachowego oka też tak wynika.

 

Tym bardziej dobrze się zastanów czy jest sens się pakować w taki remont.

 

Mam nadzieje że koszty remontu nie przewyższa wartości.

 

I tu się możesz zdziwić....

Jeśli chcesz to zrobić zgodnie ze sztuką to tak się może stać. A przypuszczam że to nie koniec niespodzianek.

Z całego serca i kibicuję ( bo sam remontowałem) ale drugi raz już bym w temat nie wszedł. Skorzystaj z naszych rad, są poparte doświadczeniem i nic nie kosztują.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da zrobić...

 

U mnie przed sezonem wyglądało to takpost-25379-0-47224600-1503428401_thumb.jpgpost-25379-0-60205600-1503428562_thumb.jpg

Z jednej strony cepki, a jak się później okazało z drugiej jeszcze gorzej

post-25379-0-77485700-1503428791_thumb.jpg

Ale po 4 miesiącach remontu na wakacje udało się ją skończyć. Przyjechała 2500km i co najważniejsze nie ciekła.

Po szczegóły zapraszam do mnie do tematu

http://forum.karawaning.pl/topic/23610-remont-przyczepki-dethleffs-przecieka/

 

Ps. Jak juz się weźmiesz się za remont to się przygotuj na nieprzyjemne niespodzianki i wiele wiele roboty własnej. Ale później radość ze skończonej roboty - bezcenna.

Wiele uporu życzę i się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zacięcie do majsterkowania to dużo za mało....
Nie twierdze że lubi tylko stwierdzam fakt.

 

I tu się możesz zdziwić....Jeśli chcesz to zrobić zgodnie ze sztuką to tak się może stać. A przypuszczam że to nie koniec niespodzianek.Z całego serca i kibicuję ( bo sam remontowałem) ale drugi raz już bym w temat nie wszedł. Skorzystaj z naszych rad, są poparte doświadczeniem i nic nie kosztują.Pozdrawiam
Koszty są oczywiscie. Ale co ma zrobić już zaczął remont. Sam remontowałem i na 1000 się skończyło. Nie licząc roboczo godzin. Czasu dużo. pomoc też potrzebna. Wyjdą dodatkowe rzeczy. Ale da się zrobić. I masz pewność że jest dobrze. Na ja nawet fabrykę poprawiłem. A dodatkowo satysfakcja że sam. I dodatkowa umiejętność. Moja następna budka super jak będzie sucha. Ale jak coś to wiem już z czym. A i tak bym coś dłubał bo lubię.

 

Wszystko się da zrobić....
Dokładnie. Strach na początku. Apotem idzie.

 

Po szczegóły zapraszam do mnie do tematuhttp://forum.karawaning.pl/topic/23610-remont-przyczepki-dethleffs-przecieka/Ps. Jak juz się weźmiesz się za remont to się przygotuj na nieprzyjemne niespodzianki i wiele wiele roboty własnej. Ale później radość ze skończonej roboty - bezcenna.Wiele uporu życzę i się uda
Widziałem i super wyszło. Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da zrobić...

 

Tylko pytanie czy ma to sens , zarówno pod kątem finansowym, poświęconego własnego czasu i końcowego efektu.

 

Ale każdy musi sam ocenić czy chce się pakować w robotę czy kupić coś bez niespodzianek.

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy ma to sens , zarówno pod kątem finansowym, poświęconego własnego czasu i końcowego efektu.Ale każdy musi sam ocenić
Tak dokładnie każdy musi sam ocenić. Co do efektu uważam że to zależy od umiejętności i dokładności.

 

kupić coś bez niespodzianek.
A jaką masz pewność czy teraz lub za rok czy dwa coś nie wyjdzie. A co zrobić z tą? Utulizować? Sprzedać i za ile? Oczywiście remont to nie fabryka. Ale można co nieco poprawić . I masz pewność że jest sucho. Ja mam. PozdrawiamWysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że karawaning nie ma się opłacać tylko ma być fajny. Chyba nawet na tym forum

I tego się trzymam.

Mię remont wyszedł około 3000 zł i miliona roboczogodzin i pewnie gdybym znał zakres robót na początku to bym kupił kanistar benzyny i paczkę zapałek zamiast tego wszystkiego ale wyszło fajnie urlop wyszedł super więc nie żałuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.