Skocz do zawartości

Remont Adria 430 DK


radk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za wszystkie słowa otuchy, jutro c.d demontażu mebli w środku a potem zerwe linoleum i zobacze co pod nim. Co do demontażu przedniej ściany to problemem jest to że nie mam takiego garażu by móc remontować pod zadaszeniem. I chyba będę musial jakos to oplandekowac po zdjeciu przedniej ściany na czas odbudowy bocznej ściany. P.s jest ktoś z Was ze Ślaska zapraszam na piwo i chętnie wyslucham ogledzin i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też robiłem swoją bez zadaszenia i dało radę, a zdejmowałem wszystkie ściany i wymieniłem całą sklejkę wewnątrz. Kup plandekę z której szyją takie namioty, często spotykane nad morzem w których handlują każdym badziewiem. Można zamówić odpowiednią wielkość z oczkami (poszukaj na aukcji i w ogłoszeniach). Nie pakuj się w te tkane. Oryginalną sklejkę do wewnątrz z f-my DUNI z Nowego Sącza jest tania, klej multibond 3121 f-ma w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak c.d demontażu mebli została jeszcze cześć z lodowką i kuchenką gazowa.

Wasze podejrzenia były sluszne. Przy wejsciu podloga nie wyglada ok a sciana troche spruchniala

post-10992-0-57251500-1503489924_thumb.jpg

post-10992-0-09165800-1503489954_thumb.jpgpost-10992-0-55234100-1503489979_thumb.jpg

Co do tylniej sciany to też czeka mnie robota z oknami

post-10992-0-88635100-1503490057_thumb.jpgpost-10992-0-05834800-1503490100_thumb.jpg

 

 

i lewym dolnym rogiem

post-10992-0-61248300-1503490121_thumb.jpg

Czekam na wszystkie sugestie i podpowiedzi.

Chyba po zdemontowaniu wszystkiego zaczne robotę od tylniej sciany i podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem swoją bez zadaszenia i dało radę, a zdejmowałem wszystkie ściany i wymieniłem całą sklejkę wewnątrz. Kup plandekę z której szyją takie namioty, często spotykane nad morzem w których handlują każdym badziewiem. Można zamówić odpowiednią wielkość z oczkami (poszukaj na aukcji i w ogłoszeniach). Nie pakuj się w te tkane. Oryginalną sklejkę do wewnątrz z f-my DUNI z Nowego Sącza jest tania, klej multibond 3121 f-ma w Łodzi.

Co do sklejki to widzę ze maja tam do budowy mebli to są te same?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sklejki to widzę ze maja tam do budowy mebli to są te same?

Nie wszystkie mają wystawione na aukcji. Trzeba dzwonić i najlepiej na e-mail wysłać im zdjęcie swojej sklejki. Jeżeli nie będą mieli takiej samej, to możesz dobrać podobną (poproś o zdjęcia, lub próbki). Sklejkę docinać na styk można nożem na wkłady. Remont zacznij od podłogi, lekko odchylając dołem ściany. Ze ścian starą sklejkę odrywaj wąskimi paskami (podcinając paski długim nożem, lub zaostrzonym brzeszczotem), wtedy nie uszkodzisz  reszty. Jak konstrukcja zgniła przy blasze, to delikatnie szpachelką, aby nie wybrzuszyć blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary - który to rocznik i jaka wartość przyczepy?

Ja ostatnio remontowałem Chateu z 1976r i miałem frajdę że hoho jak już było zrobione ;D Caravaning to styl życia - masz wolność i to jest piękne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1998 więc wcale nie taka stara. Wartość w normalnym stanie myślę że 9-10 tyś.

W dobrym stanie myslę, że zdecydowanie więcej. Ostatnio kolega z forum sprzedał pięć lat starszą, za większe pieniądze. Dobre przyczepy trzymają cenę. Pytanie tylko czy Ci się uda do takiego stanu doprowadzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1998 więc wcale nie taka stara. Wartość w normalnym stanie myślę że 9-10 tyś.

Myślę że 15-20 B)

 

Stan ze zdjęć nie wygląda na fajny, ciekawe co wyjdzie po rozebraniu i w trakcie prac. IMO przyczepa do kasacji, ale to tylko moje zdanie, widzę że ludzie gorsze trupy reanimują i się cieszą, kwestia jeszcze na ile zdrowe jest mieszkanie wśród resztek pleśni i grzybów :o

 

Wysłane z telefonu.

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 15-20 B) Stan ze zdjęć nie wygląda na fajny, ciekawe co wyjdzie po rozebraniu i w trakcie prac. IMO przyczepa do kasacji, ale to tylko moje zdanie, widzę że ludzie gorsze trupy reanimują i się cieszą, kwestia jeszcze na ile zdrowe jest mieszkanie wśród resztek pleśni i grzybów :o Wysłane z telefonu.

A czy jak mieszkanie zaleje. Czy inne anomalie to kasujesz? Nie remontujesz?

A jak popsuje się samochód to też nie remotujesz. Ja bym nie patrzył na to czy się opłaca czy nie. poprostu patrzył ze ma mi się podobać. Już koledzy mówili karawaning to nie oszczędność to jest sposób na spędzanie wolnego czasu. I pasja. A pleśń należy usunąć. I w dzisiejszych czasach to nie problem. IHMO

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak mieszkanie zaleje. Czy inne anomalie to kasujesz? Nie remontujesz?

A jak popsuje się samochód to też nie remotujesz. Ja bym nie patrzył na to czy się opłaca czy nie. poprostu patrzył ze ma mi się podobać. Już koledzy mówili karawaning to nie oszczędność to jest sposób na spędzanie wolnego czasu. I pasja. A pleśń należy usunąć. I w dzisiejszych czasach to nie problem. IHMO

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Jak samochód za tysiąc naprawisz za tysiąc to nadal będzie starym trupem za tysiąc, samochód za 50 tyś będzie nadal za 50 - zauważ różnice zainwestowanego tysiąca i efektów tej inwestycji. Oczywiście każdy robi to co lubi i posiada to co chce, ja piszę ze swojego punktu widzenia i tyle. Ja nie chciał bym tego posiadać ani naprawiać, ale widzę czym ludzie jeżdżą i się nie dziwię.

 

Wysłane z telefonu.

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak samochód za tysiąc naprawisz za tysiąc to nadal będzie starym trupem za tysiąc, samochód za 50 tyś będzie nadal za 50 - zauważ różnice zainwestowanego tysiąca i efektów tej inwestycji. Oczywiście każdy robi to co lubi i posiada to co chce, ja piszę ze swojego punktu widzenia i tyle.

 

Wysłane z telefonu.

Ale to nie jest przyczepka za tysiąc Tylko sam pisałeś za 15-20. I jak dołoży 2 tyś to dalej będzie tyle kosztować. A jak nie zrobi to połowy nie weźmie. A można to ładnie zrobić. WKońcu to człowiek robił.

 

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest przyczepka za tysiąc Tylko sam pisałeś za 15-20. I jak dołoży 2 tyś to dalej będzie tyle kosztować. A jak nie zrobi to połowy nie weźmie. A można to ładnie zrobić. WKońcu to człowiek robił.

 

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Jak zrobi bez śladów naprawy to zgadzam się, jak nie to będzie to buda po naprawie za pół ceny.

 

Wysłane z telefonu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.