Skocz do zawartości

Mover very big problem


lucskywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Czy masz identyczny model dethleffsa? Ja 3 dni temu zrehenerowalem oś i mam świeże gumy w niej, poza tym wszedłem w grafikę Google wpisałem mój model i nie znalazłem przyczepy z większym przeswitem między kołem a nadkolem

Dodatkowo słyszałem opinie że ona nie siedzi tylko po prostu ma tak prostokątny kształt nadkola a nie pólogragly jak w większości przyczep stąd wizualnie może się wydawać że siedzi. Skoro w warsztacie wymienili gumy to jak może siedzieć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ja mam adrię ale jak mover założyłem z przodu to wyglądało jak u Ciebie, z tyłu rama pod innym nachyleniem schodzi do koła i dzięki temu jest większy prześwit

 

Z tym siedzeniem to tak to wygląda skoro masz oś po serwisie to jest ok, a tak z ciekawości amortyzatory wymieniałeś?

Edytowane przez Dpong (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatorów żem nie wymienił lecz one mają tyle wspólnego z przeswitem co ja z uprawą selera - czyli nic.

Nie twierdzę, że coś mają tylko z ciekawości zapytałem, bo jeżeli masz zregenerowaną, a więc sprawną oś, a do tego wymienione amory, to spokojnie mógłbyś montować movera za kołem nie przejmując się 2 cm mniejszego prześwitu bo miałbyś w pełni sprawne i dziarskie zawieszenie i byle dziura czy inne takie nie spowodują zachaczenia moverem. Jedynym problemem może być zjazd z większego krawężnika tylko pytanie czy często się to zdarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamienię miejscami movera, zobaczymy czy prześwit okaże się wystarczający do normalnej jazdy. P.s po kraweznikach jeździć nie zamierzam.

Zanim się napracujesz przy przenoszeniu moovera zmierz prześwit za kołami od ramy do ziemi przy wypoziomowanej przyczepie. Porównaj z wymiarami przy montażu z przodu i będziesz wiedział czy warto brać się za robotę. W twojej przyczepie rzeczywiście masz mały prześwit. Instrukcja montażu podaje zawsze minimalną wysokość ramy - chodzi o miejsce dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się napracujesz przy przenoszeniu moovera zmierz prześwit za kołami od ramy do ziemi przy wypoziomowanej przyczepie. Porównaj z wymiarami przy montażu z przodu i będziesz wiedział czy warto brać się za robotę. W twojej przyczepie rzeczywiście masz mały prześwit. Instrukcja montażu podaje zawsze minimalną wysokość ramy - chodzi o miejsce dla silnika.

W przypadku tego movera miejsca dla silnika raczej powinien być bo silnik jest mocno wsunęty do środka osi przyczepy, a zdaje się, że ta przyczepa ma szeroką mocną ramę i to właśnie powoduje taki problem z prześwitem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mniej więcej w połowie pierwszego posta:

http://forum.karawaning.pl/topic/16249-mover-czyli-napęd-do-przyczepy-uwagi-do-samodzielnego-montażu/?p=357180

jest rysunek i informacja o dopuszczalnej, minimalnej odległości od nawierzchni drogi, wszelkich elementów zamontowanych pod przyczepą (w tym przypadku napędu). 11 cm, to absolutne minimum, a nie wymagana odległość, która z reguły powinna być jeszcze większa. Jeśli dla tego modelu napędu nie jesteś w stanie tego minimum uzyskać, to montaż jest niedopuszczalny.

 

PS

To, że wymieniłeś "gumy" osi nie musi jeszcze dawać pewności, że wszystko jest prawidłowo. Należałoby pomierzyć zawieszenie i zakresy ugięcia wahaczy itd. Są tematy na forum, gdzie ktoś wymieniał te gumy wielokrotnie i nic to nie dawało. Są również tematy z podanymi wymiarami dla pomiarów wahaczy. Dotyczą one co prawda ram i osi AL-KO (nie wiem, jaka jest u Ciebie), ale przypuszczam że na zasadzie porównawczej, można to również odnieść do zawieszeń innych producentów.

IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy tego prześwitu nie mierzyłem, 11 cm mam. Tylko ja widzę dużo większe zagrożenie niż uszkodzenie movera. Jeżeli ten trafi na bardzo silną przeszkodę typu betonowa krawędź krawężnika drogowego, to może wydarzyć się wszystko.

 

Musisz sam to ocenić po spięciu swojego zestawu na poziomej drodze. Może wcale nie jest tak źle i można jechać. Ja ostatnio byłem  z moverem na rolkach na oskp i ledwo ledwo przez rolki przejechałem, silnik w moim modelu wisi bardzo wysoko, a mimo wszystko palca bym tam nie wsadził między rolki a silnik movera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się zamontować mover z tylu i prześwit jaki uzyskałem od najniższego punktu movera tj. Silników do ziemi wynosi 11 cm więc myślę że jest ok jutro pokaże jak to wygląda.

 

Jeśli masz wciąż tą samą przyczepę, to może daje o sobie znać stary problem :hmm:

http://forum.karawaning.pl/topic/4522-naprawa-zawieszenia-wymiana-gum-amortyzatorów/?p=134582

Jak już tu wielokrotnie napisano, wspomniana minimalna odległość jest bardzo istotnym wymogiem i nie można patrzeć na nią przymkniętym okiem. Jak słusznie napisał Marek, gdy jest zbyt mała, to może grozić dużo gorszymi skutkami, niż tylko uszkodzenie napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno nie mam tej pierwszej przyczepy o której pisałem kilka lat temu. 11 cm mam od krawędzi silnika który jest ukośnie skierowany ku dołowi . A prześwit od rolek do ziemi to 15 cm więc myślę ze jest ok.

 

Właśnie jesteśmy w trasie z przyczepą i przejezdzalismy śpiących policjantów i nawet nie przytarlem. Ą po ktaweznikach nie jeździe i jeździć nie będę.

Edytowane przez lucskywalker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.