Skocz do zawartości

Zakup Hobby 540


Krzysztof75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,planuję zakup kolejnej przyczepy.Miałem nawet upatrzoną nową Hobby 540 WLU.Ten układ najbardziej mi pasuje z racji dużej łazienki ,dużej lodówki oraz dwóch oddzielnych łożek.Z reguły jeździmy w trójkę,raz w roku dołącza się do nas syn.Obecnie mam Hobby 450 i chciałbym trochę odnowić.

Co myślicie o tej z linku poniżej.Różnica w cenie do nowej to ok 8 tys zł,ale jest wyposażona w to co dla mnie jest niezbędne,tzn klima,mover,wyjście gazowe oraz bagażnik rowerowy.Aha,jeszcze jeden problem - nowa WLU miala 1500 DMC,ta z linka ma 1550,a mój holownik DMC ma 1995,max ciągniętej przyczepy 1600.Prośba o Wasze opinie.

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-540-przyczepa-hobby-540-faktura-vat-23-ID6z1pyx.html 


https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-540-przyczepa-hobby-540-faktura-vat-23-ID6z1pyx.html 

Porzedni link nie dział,może teraz będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy ktoś z forumowiczów,ma taką sytuację,że jeździ zestawem,gdzie jest to przekroczenie o 100kg i miał do czynienia z policją?

Ponoć np na południu Europy,jak masz 1600 kg max ciągniętej przyczepy,to taką możesz ciągnąć,odnosząc się do parametrów mojego holownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie poza polską tak jest, ile w dowodzie tyle ciągasz. O policje się nie martw, większiść jest niedouczona i głupoty gadają. Tu bardziej chodzi o to że w przypadku jakiegoś wypadku ubezpieczyciel albo adwokat drugiej strony Ci nie odpuści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów,ma taką sytuację,że jeździ zestawem,gdzie jest to przekroczenie o 100kg i miał do czynienia z policją?

Ponoć np na południu Europy,jak masz 1600 kg max ciągniętej przyczepy,to taką możesz ciągnąć,odnosząc się do parametrów mojego holownika?

Problem przelicznika 1.33 jest chyba polskim wymysłem. Moje auto w angielskim dowodzie rejestracyjnym ma 1400kg i tyle mozesz ciągnąć. W PL musisz dzielić wage z dowodu przez 1.33. Niestety

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie poza polską tak jest, ile w dowodzie tyle ciągasz. O policje się nie martw, większiść jest niedouczona i głupoty gadają. Tu bardziej chodzi o to że w przypadku jakiegoś wypadku ubezpieczyciel albo adwokat drugiej strony Ci nie odpuści

Tylko,niestety wypadki "chodzą po ludziach".Zastanawiam,się tylko nad tym,czy to dzielenie przez 1.33 jest prawnie ustanowione.Nie mogę znaleźć w necie,precyzyjnej wykładni tego przepisu:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,niestety wypadki "chodzą po ludziach".Zastanawiam,się tylko nad tym,czy to dzielenie przez 1.33 jest prawnie ustanowione.Nie mogę znaleźć w necie,precyzyjnej wykładni tego przepisu:( 

 

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 31 grudnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakre
su ich niezbędnego
wyposażenia
(tekst jednolity)

Art.14 pkt 7

 

 

https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/w/warunki-techniczne-pojazdow_11617//Warunki%20techniczne%20pojazd%C3%B3w.pdf

Edytowane przez Krzysiek5 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.