Skocz do zawartości

Zachód Węgier baseny termalne na campingu


michal8

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy  koledzy i koleżanki w tym roku planujemy się wybrać nad balaton  i tu moje pytanie  zestaw  samochód + duża przyczepa 6,5m   oraz nas czwórka duże dzieci  13+17  co byście polecili na pierwszy wypad  oraz jakie są koszty pola  jaką drogą najlepiej  się udać   czy trzeba i gdzie wykupić winety   ogólnie  proszę o dokładne info  będę wdzięczny za linki   i podpowiedzenie  co i jak  w tamte strony wybieramy się pierwszy raz  i nie chcielibyśmy coś  namotać   planowany termin  19-24  czerwiec  a może ktoś leci lub będzie  to chętnie  poznamy  czekamy  i pozdrawiamy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fenix26

1. Co Balaton ma wspólnego z tematem "Zachód Węgier baseny termalne na campingu" ?

2. Staraj się używać znaków interpunkcyjnych. 

3. Czy użyłeś opcji szukaj? To wyniki jakie mi wyskoczyły:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodnie Węgry to trzy krainy leżące po zachodniej stronie Dunaju:  - Kraj Zadunajski- na południe od Balatonu;

  -Balaton ;

  -Kraj Zadunajski- na północ od Balatonu .

 

Patrząc na mapę to masz rację, dzielimy Węgry na wschodnie i zachodnie biorąc pod uwagę Dunaj.Praktycznie dzielimy je trochę inaczej, nawet sami bracia od wina i papryki też inaczej nazywają poszczególne części kraju i dosyć szybko się denerwują za niepoprawność geograficzną

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

e7cc478f0b381976080285727a213316.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

W dniu 18.08.2017 o 23:58, czepkateam napisał:

Berekfurdo - teren kempingu niczym nie odgrodzony od strefy basenów  jak w Bogacs. Sanitariaty jak i infrastruktura późny PRL (nie mylić z "wczesny PRL"). Baseny zewnętrzne całkiem fajne (rodzina z dziećmi) - brodzik dla maluchów, większy basen z grotą + 2 zjeżdżalnie: łagodniejsza - kręta i ostrzejsza prosta. Co dla nas istotne, ratownicy nie sprawdzają wzrostu czy też wieku  dzieci wchodzących na zjeżdżalnie, więc nasze mogły śmigać do woli. Baseny wewnętrzne typowo geriatryczne. Poza tym na zewnątrz basen pływacki i moczadła z "brązową" gorącą wodą.

Orientujesz się jak wygląda płatność kartą na berekfurdo? Czy jest możliwość płatności za pobyt w recepcji i w okolicznych sklepach?
Zapowiada się fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Exen napisał:

 

Orientujesz się jak wygląda płatność kartą na berekfurdo? Czy jest możliwość płatności za pobyt w recepcji i w okolicznych sklepach?
Zapowiada się fajnie...

Tak, jest możliwość płatności kartą, zarówno w recepcji jak i w większości fastfood'owych barach, restauracji czy coop'ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gofer napisał:

Tak, jest możliwość płatności kartą, zarówno w recepcji jak i w większości fastfood'owych barach, restauracji czy coop'ie

Dodatkowo jest bankomat na terenie basenów, także na lody też można wybrać kasę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kempingi powstawały przy obiektach basenowych a nie odwrotnie. Kempingi przy zespołach basenowych to dodatek do tych basenów. W wielu przypadkach na Węgrzech zlikwidowano kempingi przy basenach w miarę rozbudowy tych obiektów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

Pytanko o Berekfurdo - przeczytałem kilka postów i nie bardzo skumałem. Czy w ramach pobytu na kempingu, wstęp na baseny jest płatny czy bezpłatny? Czy też może jest jakaś zniżka na baseny?

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś więcej niż trzy noce to za baseny nie płacisz wcale. Nawet za dwa pierwsze dni .Tak było w tym roku w maju  jak byłem .

Edytowane przez leszek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leszek napisał:

Jeżeli jesteś więcej niż trzy noce to za baseny nie płacisz wcale. Nawet za dwa pierwsze dni .Tak było w tym roku w maju  jak byłem .

To chyba się skuszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie używajcie określeń typu baseny " geriatryczne" , bo to najdelikatniej mówiąc określenie  po prostu chamskie.

Te baseny są basenami leczniczymi i taka jest ich nazwa prawidłowa.

Z basenów leczniczych korzystają nie tylko osoby starsze lecz bardzo często osoby w sile wieku  lub młode. Wyjątkowo dzieci do 14 lat z zaleceniami lekarskimi.

Informuje , ze gdyby nie lecznicze wody to większości tych wspaniałych ośrodków z rekreacyjnymi basenami  nie byłoby w ogóle. Baseny lecznicze to podstawa funkcjonowania tych ośrodków

Informuje również , ze wszystkie baseny lecznicze codziennie wieczorem są czyszczone i rano napełnione nowa czysta woda.

 

Z całym szacunkiem dla własnego zdania - nie uważam, aby to określenie miało mieć pejoratywne znaczenie.

Równie dobrze baseny dziecięce można określić jako pediatryczne - i co, to też jest chamskie??

Geriatria to po prostu dziedzina medycyny, zajmująca się zapobieganiem i leczeniem chorób wieku podeszłego. nie ma w tym nic negatywnego i w żadnym wypadku ja tego określenia nie używam w negatywnym kontekście (bo go nie ma).

Sam ZAWSZE jak jestem na Węgrzech korzystam z dobrodziejstw tych basenów, a co do rzeczonego wózka "geriatryka", to ja się z nim zaprzyjaźniłem (choć moja małażonka jak z nim idę idzie parę kroków za mną;-).

Więc wychodzi na to, że jestem chamski sam wobec siebie...

 

Sorki, ale nie wyszło mi coś zacytowanie postu Lucek26 z poprzedniej strony...;-)

Pierwsza część to oczywiście cytowany post...

2 godziny temu, leszek napisał:

Jeżeli jesteś więcej niż trzy noce to za baseny nie płacisz wcale. Nawet za dwa pierwsze dni .Tak było w tym roku w maju  jak byłem .

Of kors nie "nie płacisz wcale" tylko "baseny masz wliczone w cenę pobytu na kempingu";-)

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.