Skocz do zawartości

Zachód Węgier baseny termalne na campingu


michal8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukujemy - jak w temacie - basenów na campingu ze zjeżdżalniami. Czy któryś z wymienionych: Lipot, Papa, czy Sarvar spełnia ten warunek? A może znacie inne termale na których z przyczepy do basenu jest blisko i są zjeżdżalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukujemy - jak w temacie - basenów na campingu ze zjeżdżalniami. Czy któryś z wymienionych: Lipot, Papa, czy Sarvar spełnia ten warunek? A może znacie inne termale na których z przyczepy do basenu jest blisko i są zjeżdżalnie?

Z całym szacunkiem - trochę głupio zadane pytanie. Wszystkie te ośrodki mają swoje strony internetowe, jest Wujek Gugl ze swoimi mapami i akurat to, czy są zjeżdżalnie czy nie i czy jest blisko z kempingu czy nie to można bardzo łatwo rozkminić samemu...

Lepiej było zapytać o opinie - akurat w tym rejonie (powiedzmy północno-zachodnia ściana Węgier), jest co najmniej kilka jeszcze innych ośrodków z dość dobrze rozwiniętą - z racji bliskości bogatszych klientów z Austrii, Niemiec i Czech - infrastrukturą rozrywkową (w sensie np. zjeżdżalni i innych wodnych atrakcji poza "geriatrykami", jak co-po-niektórzy określają gorące i brudne baseny) i każdy będzie pewnie dobrym bądź złym wyborem w zależności od własnych preferencji.

Ja akurat mogę podzielić się opiniami z Buk - kemping kameralny, część odnowiona z nowymi przyłączami, woda w geriatrykach codziennie zmieniana, blisko na baseny, kilka zjeżdżalni (m.in. lejek), choć nie-za-ekstremalnych w cenie (plus kilka więcej w dodatkowo płatnym aquaparku wewnętrznym), jakieś animacje, koncerty i oczywiście w zasadzie nic do zobaczenia poza płotem ośrodka, ale to standard większości miejsc. Mi to odpowiadało i pobyt wspominam b. dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukujemy - jak w temacie - basenów na campingu ze zjeżdżalniami. Czy któryś z wymienionych: Lipot, Papa, czy Sarvar spełnia ten warunek? A może znacie inne termale na których z przyczepy do basenu jest blisko i są zjeżdżalnie?

Bylismy w lipcu w Sarvar i Papa. Polecamy Bukfurdo :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem - trochę głupio zadane pytanie. Wszystkie te ośrodki mają swoje strony internetowe, jest Wujek Gugl ze swoimi mapami i akurat to, czy są zjeżdżalnie czy nie i czy jest blisko z kempingu czy nie to można bardzo łatwo rozkminić samemu...

Lepiej było zapytać o opinie - akurat w tym rejonie (powiedzmy północno-zachodnia ściana Węgier), jest co najmniej kilka jeszcze innych ośrodków z dość dobrze rozwiniętą - z racji bliskości bogatszych klientów z Austrii, Niemiec i Czech - infrastrukturą rozrywkową (w sensie np. zjeżdżalni i innych wodnych atrakcji poza "geriatrykami", jak co-po-niektórzy określają gorące i brudne baseny) i każdy będzie pewnie dobrym bądź złym wyborem w zależności od własnych preferencji.

Ja akurat mogę podzielić się opiniami z Buk - kemping kameralny, część odnowiona z nowymi przyłączami, woda w geriatrykach codziennie zmieniana, blisko na baseny, kilka zjeżdżalni (m.in. lejek), choć nie-za-ekstremalnych w cenie (plus kilka więcej w dodatkowo płatnym aquaparku wewnętrznym), jakieś animacje, koncerty i oczywiście w zasadzie nic do zobaczenia poza płotem ośrodka, ale to standard większości miejsc. Mi to odpowiadało i pobyt wspominam b. dobrze.

 

Może trochę głupio zadane pytanie. Jest dużo tematów na temat tych kąpielisk i opinie na ich temat także, ale ani wujek Google ani w tych tematach nie ma informacji czy baseny są połączone z campingiem.

Nie czy są obok, czy jest osobne wejście, tylko zależy nam na tym aby camping i baseny były jednym obiektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę głupio zadane pytanie. Jest dużo tematów na temat tych kąpielisk i opinie na ich temat także, ale ani wujek Google ani w tych tematach nie ma informacji czy baseny są połączone z campingiem.

Nie czy są obok, czy jest osobne wejście, tylko zależy nam na tym aby camping i baseny były jednym obiektem.

Papa, Sarvar i wspomniany Bukfurdo maja. Lipot z tego co wiem (nie bylismy) tez ma polaczenie.

Dalej obstawiamy Bukfurdo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa, Sarvar i wspomniany Bukfurdo maja. Lipot z tego co wiem (nie bylismy) tez ma polaczenie.

Dalej obstawiamy Bukfurdo :)

Czytałem na temat Bukfurdo wiele pochlebnych opinii, także bardzo chętnie.

Czy z campingu na baseny przechodzi się jakąś bramką, czy to jest jeden obiekt jak np. w Bogacs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie praktycznie przechodzisz jakaś bramką. Zarówno w Papa, Sarvar, Bukfurdo, Lipot. Te wszystkie obiekty mają osobne kempingi z dostępem do basenów. Czyli z kempingu da się dojść do basenów. Czasem krótsza, a czasem dłuższą drogą. Czasem przejść się nie da jak w Sarvarze bo jest durny kołowrotek i jak idziesz np z wózkiem dziecięcym to dymasz przez główne wejście.

 

Jeśli natomiast interesuje Cię kemping tak połączony jak Bogacs, że praktycznie wychodząc z przyczepy wchodzisz do basenu to nie oczekuj za wiele. Ze znanych mi tylko Bogacs oferuje tego typu atrakcję.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast interesuje Cię kemping tak połączony jak Bogacs, że praktycznie wychodząc z przyczepy wchodzisz do basenu to nie oczekuj za wiele. Ze znanych mi tylko Bogacs oferuje tego typu atrakcję.

Szukałem czegoś w "stylu Bogacsa" tylko na zachodzie i z większą ilością zjeżdżalni, ale na upartego inne rejony Węgier też mogą być - to w końcu nie jest tak daleko. Na wschodzie jest Bogacs, Hajduboszormeny też nie są odgrodzone i chyba Berekfurdo (chyba bo jeszcze tam nie byliśmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w stylu Bogacs nie ma raczej nic. Są inne kempingi ale połączenia z basenami są przez furtkę itp. Chyba najbliższy basen przez furtkę to Lipot, bo po przejściu przez furtkę już jesteś na basenach w zasadzie.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no camp. Lipot jest praktycznie wtopiony w baseny. Ma swoje minusy (brak krytego basenu w razie niepogody, komary i zapach z pól / oczywiście żadne z powyżych nie na 100%/ ) . ale generalnie to zintegrowana całość. ma i plusy: fajne zjeżdżalnie, ciepła woda w basenie kąpielowym. Ma zwolenników i przeciwników. Mi się podoba.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berekfurdo - teren kempingu niczym nie odgrodzony od strefy basenów  jak w Bogacs. Sanitariaty jak i infrastruktura późny PRL (nie mylić z "wczesny PRL"). Baseny zewnętrzne całkiem fajne (rodzina z dziećmi) - brodzik dla maluchów, większy basen z grotą + 2 zjeżdżalnie: łagodniejsza - kręta i ostrzejsza prosta. Co dla nas istotne, ratownicy nie sprawdzają wzrostu czy też wieku  dzieci wchodzących na zjeżdżalnie, więc nasze mogły śmigać do woli. Baseny wewnętrzne typowo geriatryczne. Poza tym na zewnątrz basen pływacki i moczadła z "brązową" gorącą wodą.

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na temat Bukfurdo wiele pochlebnych opinii, także bardzo chętnie.

Czy z campingu na baseny przechodzi się jakąś bramką, czy to jest jeden obiekt jak np. w Bogacs?

Wchodzisz bramka na teren basenow. Sa zarowno odkryte jak i po dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam znalazłem idealne dla siebie miejsce w Tisza-Parti (ale to nie ściana wschodnia).

Plusy opisałem w osobnym wątku.

Jedynym minusem jest deficyt zjeżdżalni, więc mogę zrozumieć dezaprobatę dla takiego stanu rzeczy rodziców nastolatków.

Ja mam 6 i 7 latki i dla nich było idealnie.

Na baseny wchodzi się bez żadnych opasek, co dla mnie jest bardzo dużym plusem.

W Buk jest tak, że jeśli trafisz na miejsce na kempingu oddalone najdalej od bramek i chcesz iść np. na baseny z zewnętrznymi zjeżdżalniami to w sumie trzeba trochę przejść, a mając liczne utensylia zwłaszcza dziecięce to najlepiej zainwestować w geriatryczny wózek zakupowy (za całe 35,- zł)...;-)

Z Buk jest też taka nieciekawa historia (być może z innymi miejscami też). Mój kolega pojechał tam z mojego polecenia w weekend majowy. Przy wejściu nic mu oczywiście nie powiedzieli (widzieli że był z 5 letnim dzieckiem), skasowali dokładnie tak samo jak w szczycie sezonu, po czym okazało się, że czynne były tylko geriatryki i baseny wewnętrzne i oczywiście żadna z atrakcji dla dzieci. Oczywiście na stronie nie ma żadnej informacji na ten temat... Czyli poza sezonem płacimy za wszystko, dostając połowę i to bez żadnej informacji w tym temacie - niezła promocja. Nie dziwię mu się, że powiedział, że jego noga więcej tam nie postanie...

Ale w sezonie jest oczywiście ok - płacisz wszystko i dostajesz wszystko co mają. Niemniej jednak absmak pozostaje;-)


A odnośnie Berekfurdo to to miejsce ma jedną niezaprzeczalną zaletę dla wymiotowców (znaczy się namiotowców) - do wynajęcia za skromne pieniądze są duże lodówki. Spokojnie jak jadą np. dwie rodziny wymiotowe, biorą jedną lodówkę na spółę i za ok. 8 zeta wszystko co trzeba się chłodzi;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Koledzy nie używajcie określeń typu baseny " geriatryczne" , bo to najdelikatniej mówiąc określenie  po prostu chamskie.

Te baseny są basenami leczniczymi i taka jest ich nazwa prawidłowa.

Z basenów leczniczych korzystają nie tylko osoby starsze lecz bardzo często osoby w sile wieku  lub młode. Wyjątkowo dzieci do 14 lat z zaleceniami lekarskimi.

Informuje , ze gdyby nie lecznicze wody to większości tych wspaniałych ośrodków z rekreacyjnymi basenami  nie byłoby w ogóle. Baseny lecznicze to podstawa funkcjonowania tych ośrodków

Informuje również , ze wszystkie baseny lecznicze codziennie wieczorem są czyszczone i rano napełnione nowa czysta woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.