Skocz do zawartości

Thetford C402 zewnętrzny system wentylacyjny


KlAn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do posiadaczy toalet  thetford c 402. Czy w waszych toaletach jest zamontowany zewnętrzny system wentylacyjny? Jest to odpowietrzenie kasety wyprowadzone na zewnątrz przez podłogę. U mnie tego nie ma, i tak się zastanawiam czy zapomnieli zamontować, czy jest to wyposażenie dodatkowe.

 

Na rysunku są to elementy 23, 24, 25

post-24180-0-20381600-1503073506_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tego nie mam. Raczej był to dodatek.

Trochę głupio jest to rozwiązane, bo po włożeniu kasety otwiera się odpowietrznik i gazy wydostają się pod toaletę. Ciekawe jaką ma konstrukcję ten zawór i czy jest możliwy wyciek zawartości kasety. A powiedz mi proszę czy miałeś jakieś przecieki przez odpowietrznik? Bo u mnie było trochę nasyfione pod kasetą i teraz nie wiem czy to przez odpowietrznik, czy uszczelką pod muszlą. Przyczepę niedawno kupiłem i podejrzewam, że przez 10 lat nikt tam nie zaglądał i nie mył tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągnąłem teraz cała kasetę i kubełek na zewnątrz i naprawiam podłogę bo są nieszczelności, coś cienko od tej przebytej rurki, ale wywietrznika nie mam. Ale obok toalety mam taki dokładnie pod łóżkiem, chyba wentylacja do termy.

Myślę że nie jest to jakaś specjalną funkcją:)

 

A wyślij mi zdjęcie jak możesz samych otwartych drzwiczki do opróżniania kasetki, bo u mnie chyba nie ma jednego elementu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągnąłem teraz cała kasetę i kubełek na zewnątrz i naprawiam podłogę bo są nieszczelności, coś cienko od tej przebytej rurki, ale wywietrznika nie mam. Ale obok toalety mam taki dokładnie pod łóżkiem, chyba wentylacja do termy.

Myślę że nie jest to jakaś specjalną funkcją :)

 

A wyślij mi zdjęcie jak możesz samych otwartych drzwiczki do opróżniania kasetki, bo u mnie chyba nie ma jednego elementu...

Nie mogę zrobić zdjęcia, bo też mam wszystko zdemontowane. Sprawdz na rysunku z pierwszego postu

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio jest to rozwiązane, bo po włożeniu kasety otwiera się odpowietrznik i gazy wydostają się pod toaletę. Ciekawe jaką ma konstrukcję ten zawór i czy jest możliwy wyciek zawartości kasety. A powiedz mi proszę czy miałeś jakieś przecieki przez odpowietrznik? Bo u mnie było trochę nasyfione pod kasetą i teraz nie wiem czy to przez odpowietrznik, czy uszczelką pod muszlą. Przyczepę niedawno kupiłem i podejrzewam, że przez 10 lat nikt tam nie zaglądał i nie mył tego.

U mnie jedynie gdzie delikatnie się poci to przy wlocie do kasety,ale zauważyłem że dopiero w momencie wyciągania się to dzieje. Koło odpowietrznika miałem suche strupy jak kupiłem budkę, po wyczyszczeniu już się więcej nie pojawiły. Czyli poprzedni właściciel zbyt rzadko opróżniał kasetę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja sprawdzilem u siebie i nie mam elementu nr 18 - chetnie kupie :)

U mnie też nie ma tego elementu, ale wynika to z tego, że toaleta nie przylega bezpośrednio do ściany zewnętrznej tylko jest odsunięta kilka centymetrów od niej , sprawdz to u siebie może też tak masz i nie potrzebujesz tego montować. A tak poza tym to jest jeszcze dodatkowo obniżona, bo jest zamontowana na takim jakby stopiu. W sumie to zdecydowałem się jednak zamontować tą wentylacje, muszę tylko zlokalizować kabel grzewczy, coby go nie uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc system wentylacyjny zamontowałem, przy okazji uszczelniłem dokładnie ,,brodzik,,i zamontowałem oświetlenie kasety. Uzyłem do tego zwykłej rurki kanalizacyjnej 50mm, która idealnie pasuje, troche silikonu i mam nadzieję, że więcej nie będę miał problemów z zaciekami pod ściany. Ewentualne przecieki powinny teraz spływać do tego ,,brodzika,, a smrody z kasety na zewnątrz budy. Przerobiłem równierz zapadkę kasety, dzieki temu blokuje się teraz o wiele lepiej. I o ile wcześniej można było ją wyciągnąc lekko bez podnoszenia zapadki, to teraz jest to niemożliwe. Jutro muszę jeszcze uszczelnić butylem podłogę wokół rurki i założyć wyłącznik do oświetlenia

post-24180-0-82016500-1503347375_thumb.jpg

post-24180-0-86691200-1503347390_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jeszcze jedno w temacie wentylacji kasety.

Podczas czyszczenia kasety rozebrałem i wyczyściłem automatyczny zawór odpowietrzający i wszystkie uszczelki. Polecam to zrobić, bo po kilku latach zbiera się tam nalot lub kamień przez co nie jest szczelny  a oringi robią się twarde i trudno jest otworzyć rewizje czy obrócić wylewkę. Po czyszczeniu wszystkie uszczelki nasmarowałem smarem silikonowym, dzięki temu zawor otwiera się zdecydowanie lżej a uszczelki przylegają o wiele lepiej i są zabezpieczone przed osadami Po tych zabiegach zapachów z toalety jest zdecydowanie mniej, ale w tej chwili trudno powiedzieć czy to zasługa wentylacji, czy dokładnego umycia pod brodzikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.