Skocz do zawartości
kokos1987

Przyczepa lekka,

Rekomendowane odpowiedzi

Cathay

Poinformowałeś już odpowiednie służby? Bo to powinieneś zrobić na wstępie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kokos1987

Kolego zobaczyłem to 9min temu przeglądając olx.

Kogo sugerujesz poinformować bo nie bardzo wiem jak się za to zabrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Tak znaleziona przypadkiem, kolejny geniusz w rejestrowaniu:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-lunar-saturn-lekka-do-750kg-1994r-CID5-IDnD1bs.html

Specjalnie tak zarejestrował, bo wiedział doskonale, że przegląd bezterminowy to jedyna szansa dla takiego trupa. Na kolejny ta przyczepa na własnych kołach by nie dojechała :P

A poważnie to temat powinien być "ku przestrodze". Nie dość, że wałek na wadze i pewnie roczniku to jeszcze trup totalny i zgniłek.

Edytowane przez jacek00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klonik058

Specjalnie tak zarejestrował,...... Nie dość, że wałek na wadze i pewnie roczniku to jeszcze trup totalny i zgniłek.

A może tyle waży? Jak już kornik zeżarł cała konstrukcję. :);););):):o

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maras

Tu nie chodzi o trupa  nie trupa  tylko o wałek ,który to jest trudniejszy do wykrycia.

Nie ma corocznych przeglądów nie ma kłopotu i nieświadomy właściciel albo kolejny cieszy się z okazji jaką nabył.

A gdyby miała powyżej   750 DMC  to musi przejść coroczne przeglądy i po roku ,gdzieś tam na końcu polski, nieświadomy właściciel  robi przegląd i diagnosta wykrywa wałek .

Edytowane przez Maras

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

No ale jak z tym walczyć? Należało by zgłosić to do -nie wiem- ITD albo Policji. Niestety nie ma narzędzi by to zrobić - trzeba wziąć wolne w pracy, iść osobiście i przepychać się od okienka do okienka, po kilku godzinach pewnie zgłoszenie zostanie przyjęte. I? Czy ktoś coś z tym zrobi? Itd/Policja będzie stała przed domem właściciela i czekała aż ktoś z przyczepą wyjedzie na drogę publiczną?

Edytowane przez Lza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

wystarczy info do wydziału komunikacji, dowolnego, że przyczepa ma lewe dane. Wysłać polecony i muszą odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

Urzędnicy bazują tylko na papierach i to co w papierach jest święte. A w papierach pewnie wszystko pięknie się zgadza. W tym przypadku raczej potrzebna jest porównanie rzeczywistości do tego co w papierach. Tu nawet Itd czy policja mogła by mieć problem - mogą stwierdzić co najwyżej przekroczenie DMC. I to tylko wtedy gdy pojazd porusza się po drodze publicznej. Gdy stoi w ogródku, lub przewozisz nim cokolwiek w obrębie swojej działki możesz go przeładowywać ile chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tok

A ja mam DMC 850 i WK wpisał jako lekka i przegląd bezterninowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi