Skocz do zawartości

Łączenie elementów w łazience


danielox

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Nabyłem przyczepę Hobby 440 r.prod.99 i patrząc na łązienkę zastanawiam się dlaczego miejsca łączenia elementów w łazience (bordzika, szafek, ubikacji) nie są uszczelnione silikonem?

 

Pytanie również do posiadaczy Hobby, jak wyglądają u Was łazienki, może brak uszczelnienia jest celowe aby nie zamykać przestrzeni i wilgoć mogła odparować??? Zabezpieczyłem już miejsca pod silikon ale nie wiem czy zapełnienie tych miejsc jest do końca dobre... :hmm:

post-27158-0-97586900-1502633957_thumb.jpg

post-27158-0-65182300-1502633958_thumb.jpg

post-27158-0-85742900-1502633959_thumb.jpg

post-27158-0-63613600-1502633960_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Bardzo ciekawe zagadnienie. U mnie choc mam osoby prysznic te szczeliny miedzy panelami na ścianach nie wyglądają na szczelne.

 

Ze względu na charakterystykę nadwozia silikon na bank nie wytrzyma ruchów nadwozia w czasie jazdy. Co myślicie o sika 710 ?

 

 

Ps. Zdjecie zapożyczone z internetu

 

Dołączona grafika

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy łazienki są  tak montowane, że woda pod spód nie wejdzie. Tak przynajmniej miałem w Dethleffsie Hobby powinno mieć tak samo.. Silikonowanie połączeń nic nie da bo;

- silikon nie będzie się trzymać gładkich powierzchni

- pod spodem będzie wilgoć

Przerabiałem temat i po pół roku pracowicie usunąłem uszczelnienie.

Zasłonę prysznicową przyczep rzepami do ścian by się nie kleiła do d...... i ewentualnie zrób dłuższą byś mógł siąść na kiblu.

Tak miałem przez 6 lat i zero wilgoci a nie używamy zewnętrznych sanitariatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez niczym nie jest to uszczelnione. Z drugiej strony po to chyba jest zasłona żeby ja zasłonić do okoła i nie lać wady po ścianach?

U mnie tez niczym nie jest to uszczelnione. Z drugiej strony po to chyba jest zasłona żeby ja zasłonić do okoła i nie lać wady po ścianach?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Nabyłem przyczepę Hobby 440 r.prod.99 i patrząc na łązienkę zastanawiam się dlaczego miejsca łączenia elementów w łazience (bordzika, szafek, ubikacji) nie są uszczelnione silikonem?

Pytanie również do posiadaczy Hobby, jak wyglądają u Was łazienki, może brak uszczelnienia jest celowe aby nie zamykać przestrzeni i wilgoć mogła odparować??? Zabezpieczyłem już miejsca pod silikon ale nie wiem czy zapełnienie tych miejsc jest do końca dobre... :hmm:

Podepne sie pod temat. Bardzo ciekawe zagadnienie. U mnie choc mam osoby prysznic te szczeliny miedzy panelami na ścianach nie wyglądają na szczelne.

Ze względu na charakterystykę nadwozia silikon na bank nie wytrzyma ruchów nadwozia w czasie jazdy. Co myślicie o sika 710 ?

 

Witam!

Na forum są dziesiątki wątków na temat prysznica.

Zamiast je mnożyć, zakładając "nowe", znacznie lepiej jest czytać forum ;)

Pierwsze z brzegu:

http://forum.karawaning.pl/topic/10126-używanie-prysznica-w-przyczepie/?p=238376

ewentualnie kolejny (z szeregiem odnośników do przeczytania):

http://forum.karawaning.pl/topic/20847-prysznic-w-eifellandzie/?p=454099

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.