Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Hooby 440 schemat przewodów elektrycznych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 danielox

danielox

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 5 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:HOBBY 440 '99

Napisano 13 sierpień 2017 - 14:09

Witajcie!

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Hobby 440 r.prod.99. Chciałbym umieścić akumulator w przyczepie, tak aby podczas postoju nie zużywać akumulatora samochodowego oraz najlepiej gdyby ten akumulator ładował się podczas jazdy. Czy można podłączyć pod alternator drugi akumulator, czy to nie uszkodzi elektroniki albo alternatora w samochodzie?

Szukam schematu jak to zrobić oraz informacji pod jaki kolor przewodu w Hobby podpięte jest napięcie przychodzące z samochodu po przekręceniu stacyjki. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :blagac:

Taka wiązka wchodzi do przyczepy, czy jest oryginalna, jeżeli nie to jak powinna wyglądać?

Załączone miniatury

• gniazdo_elektryka_srodek.jpg

Użytkownik danielox edytował ten post 13 sierpień 2017 - 14:11

#2 dvd

dvd

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 20 postów
  • SkądRymanów / Clonmel
  • Model:Coachman Mirage 500/5
  • Holownik:VW Passat B5 FL 1.9 TDi i Skoda Octavia 1.9 TDi

Napisano 16 sierpień 2017 - 07:29

Wyłącz 230v, włącz z samochodu i szukaj miernikiem? Sam mam podobny problem i rozwiązuje go tak łopatologicznie.

#3 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 875 postów
  • SkądKraków
  • Model:Hobby 460 De Luxe DMC1350 2002r
  • Holownik:Ford S-Max 2.0 TDCI 163KM DMC 2505 2012r

Napisano 16 sierpień 2017 - 08:22

Może to trochę podpowie

http://forum.karawan...wtyczka-13-pin/

#4 Proqr

Proqr

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów
  • Model:Hobby Prestige 650 KMFe 2010r 6-8 os
  • Holownik:Volvo XC90 D5 190km

Napisano 24 sierpień 2017 - 22:17

Dołączę się do zapytania bo chciałbym zrobić podobną rzecz :) u mnie jak podłączę gniazdo to generalnie działają tylko światełka na zewnątrz - a chciałbym aby w przyczepce można było uruchomić jakieś światełko, pompkę od kranu i kibelek (takie minimum do spania na postoju) - dajcie znać jak jest u was?

Również chcę podłączyć dodatkowy akumulator i docelowo solary...

#5 beloryb

beloryb

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów
  • SkądRYBNIK
  • Model:HOBBY 495 z 2006r
  • Holownik:DACIA LOGAN 1,5DCI

Napisano 25 sierpień 2017 - 17:37

Witam ja mama Hobby 2006 UFE pod łóżkiem znajduje się skrzynka w której jest podłączony kabel z wtyczki 13 pinowej tam są dwa połączenia są po dwa kable grube 2,5 kwadrat jeden to jest plus po stacyjce i idzie bezpośrednio do lodówki ( biały - , czarny+) drugi komplet tak samo oznaczony plus stały z samochodu i idzie do zasilacza dometic ja wyciąłem konektory z wtyczki od listwy i podłączyłem akumulator , samo przełączanie wykonuje zasilacz tzn. jak się pojawi 230V to zasila przyczepę jak zniknie to leci z akumulatora trzeba pamiętać o wyłączeniu aku po powrocie i oczywiście o naładowaniu prostownikiem jeszcze jestem w trakcie modernizowania i przyczepa dostanie prostownik BLOW bo on po naładowaniu pracuje w buforze a nie jak inne wyłączają się .Wszystkie urządzenia w przyczepie mi działają.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych