Skocz do zawartości

2017 Pogodowe anomalie, szkody ...


witus

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w nocy z 1 na 2 sierpnia. Nas na szczęście nie było w budzie. Co do ubezpieczenia tzn odszkodowania od campu to może być różnie

Mają ubezpieczenie, zobaczymy. Głownie przedsionek jest uszkodzony. Nie mieli wcześniej takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Biwak jest ubezpieczony, szkody na przedsionku, przyczepie bedą próbowali zgłaszać. Samochód jedzie do Gdańska w ramach AC.

Mnie podobna, o ile nie większa nawałnica napadła w lipcu 2010 r. w Gąskach. Ówcześnie posiadaną przyczepę Hobby (DMC 1000 kg) przesunęło mi o 40 cm i wyrwało przednie okno.

Mimo, iż właściciel pola miał ubezpieczenie, wydał mi zaświadczenie o szkodzie, itp. jego ubezpieczyciel (UNIQUA) odmówiła uznania mojej szkody, tłumacząc to tym, że ich ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe z winy właściciela i szkody spowodowane przez żywioł ich nie interesują.

Przydrożne grube drzewa były połamane jak zapałki.

Dlatego nauczeni doświadczeniem (postojem przed wielu wielu laty w Śliwinie na zadrzewionym terenie przy szalejącej burzy i spadających konarach) nigdy nie stajemy już w zadrzewionym terenie, nawet mimo upału tylko patelnia nas interesuje.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podobna, o ile nie większa nawałnica napadła w lipcu 2010 r. w Gąskach. Ówcześnie posiadaną przyczepę Hobby (DMC 1000 kg) przesunęło mi o 40 cm i wyrwało przednie okno.

Mimo, iż właściciel pola miał ubezpieczenie, wydał mi zaświadczenie o szkodzie, itp. jego ubezpieczyciel (UNIQUA) odmówiła uznania mojej szkody, tłumacząc to tym, że ich ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe z winy właściciela i szkody spowodowane przez żywioł ich nie interesują.

Przydrożne grube drzewa były połamane jak zapałki.

Dlatego nauczeni doświadczeniem (postojem przed wielu wielu laty w Śliwinie na zadrzewionym terenie przy szalejącej burzy i spadających konarach) nigdy nie stajemy już w zadrzewionym terenie, nawet mimo upału tylko patelnia nas interesuje.

Obawiam się, że tak może być. W sumie logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś agent mówił że kwestia zgłoszenia, właściciel zgłasza że jego wina bo nie dopilnował drzewostanu i już oc łapie

Generalnie musi być wina ubezpieczonego

Zanim zgłosicie uderz do @Maarec on jest najbardziej zorientowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jak dbał i drzewo było zdrowe to nie ma winnego i z odszkodowania d... . To tak w skrócie

Dupa nie, możesz mieć swoje od takich sytuacji. Ale w szczególnym przypadku może zrobić gest dla nas i zgłosić jak szkodę wyrządzoną przez siebie.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w szczególnym przypadku może zrobić gest dla nas i zgłosić jak szkodę wyrządzoną przez siebie.

No jest to chyba jedyna opcja na jakąś kasę - po cichu też na taki gest liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Śniardwy nadeszla nawałnica, całe szczęście poszła bokiem, nie trzebabyło trzymać wszystkiego...

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

To co stało się w Borach to nie były żarty. Trzymanie czegokolwiek nie miało sensu. Las nie istnieje, wszystko co tam biwakowało ucierpiało. Niedaleko są ofiary śmiertelne podobno.

 

Będę tam wcześnie rano zrobię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.