Skocz do zawartości

Wybór modelu holownika 4x4 do ciężkiej przyczepy


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 707
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to rozpoznawanie napędu już chyba mam opanowane. Jeep KK bardzo mi się baaardzo podoba, ale cena powala. Zastanawiam się czy w praktyce użytkowania będzie jakaś istotna różnica pomiędzy KK z silnikiem 3.7 za 40-50 tys. zł z rocznika 2008, a Kia Sorento z silnikiem 3.5 za około 30 tys zł z tego samego rocznika 2008. Oba auta mają w zależności od wersji napęd 4x4 part time albo full time, oba mają reduktor, oba mają V6 z podobną pojemnością i oba mają podobną moc. Jeep KK ładniejszy i nowszy konstrukcyjnie, ale za to Kia ma łatwiej dostępne części i większy bagażnik. Czy jest sens dopłacać +50% albo +60% do Jeepa, szczególnie jeśli się nie ma tych pieniędzy? A tak szczerze mówiąc to w Sorento pewnie bym celował nie w 2008 tylko bardziej rocznik 2004-2005 za około 20 tys zł. Muszę się z tym spokojnie przespać.

 

P.S. Mercedesa nie sprzedałem i odzew był niewielki. Były rozmowy i maile, ale nie bardzo dużo. Macie pomysł jak sprzedać auto, które jest wyraźnie w lepszym stanie niż średnie z danego rocznika, a jednocześnie nie dostać za nie kwoty średniej lub niższej? Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak fun z jazdy...i tzw pazur. KK żadnej z tych rzeczy odmówić nie można. Auto powszechnie się podoba bo jest zgrabne i ma ładne proporcje.

Czegoś takiego jak gorszy dostęp do części Jeepa przynajmniej w Krakowie nie występuje. W najgorszym przypadku czekałem na oryginalną piastę 2 dni...

Nie wydziwiaj Inhalt...wiem że Ci się podoba...hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się bardzo. Ale wcale nie myślałem o tak nowym samochodzie. Nie dlatego, że mi się nowe nie podobają, ale jakoś kasa nie chce się mnożyć sama w kieszeniach. Zastanawiam się po prostu czy Jeep KK użytkowo jest warty dopłaty 60% ceny w stosunku do Sorento, skoro oba pojazdy oferują podobne parametry techniczne. Po prostu na te dodatkowe 60% trzeba zarobić. Albo inaczej - gdy nawet będę miał tyle pieniędzy to czy nie warto kupić tańszego samochodu, a różnicę przeznaczyć na fajny wyjazd. Ale to już inna bajka i każdy ocenia wedle swoich możliwości finansowych. Pewnie skończy się tak, że jaki model pierwszy się trafi w ładnym stanie technicznym taki kupię. Na razie myślę w jaki sposób zrobić miejsce w garażu na auto, bo stoi tam wciąż MB bez reduktora i bez 4x4. Szkoda, że nie było takich wersji W124  :skromny: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zastanawiam się czy w praktyce użytkowania będzie jakaś istotna różnica pomiędzy KK z silnikiem 3.7 za 40-50 tys. zł z rocznika 2008, a Kia Sorento z silnikiem 3.5 za około 30 tys zł z tego samego rocznika 2008. 

 Za 30 tyś to można kupić ,,poliftową" wersje Sorento z silnikiem 3.3 .

 Tutaj przykładowe ogłoszenie forumowicza ( nie znam człowieka i nigdy go nie widziałem) :

 

 http://www.klubsorento.pl/forum/viewtopic.php?f=122&t=13152

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jak za 2006 rok trochę wysoka, ale pewnie pole do negocjacji jest - szczególnie gdyby ktoś przyjechał z plikiem banknotów i płacić od zaraz.

Mnie przed jakimkolwiek zakupem w tej chwili wstrzymuje tylko jedno, czyli nie sprzedane poprzednie auto. Czekam na chętnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba wybrał KIA w tym zestawieniu.

Własnie ze względu na kase.

Różnica wiekowa żadna (3-4 lata przy tych rocznikach to nic), jednak została by kasa ba bardzo dobry serwis wstępny:

-rozrząd

- oleje, filtry

- oleje w mostach, reduktorze itd (trzeba robić w obu autach),

Jakaś drobna kosmetyka blacharsko-lakiernicza + konserwacaja podwozia

Co tam jeszcze by bylo.

Dodatkowo, zostala by jasa na jakiś fajny wypad na 2 tygdonie i jeszcze pewnie i tak by zostalo z kasy na Jeepa ;).

Ale to ja, nie wiem co i jak inni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak mówili "nigdy nie wydawaj wszystkich pieniędzy na auto"  brałbym tańsze a różnice jak już napisano przeznaczył na porządny przegląd i pierwszy serwis. Przy takiej kasie to bym celował jednak WJ / WG - V8 z końcówki serii z 2004r. Znawcy twierdzą, że wszystkie bolączki już zostały pousuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zestawienia Jeep/KIA IMO tez wyłącznie Jeep ... jest tego na pęczki, części dostępne i w każdym mieście jest specjalista do Jeepów ...

 

Trochę mam doczynienia z warsztatami, faktem jest że się poprawiło ale jakoś wciąż serwisowanie używanego Koreańczyka to wielka niewiadoma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil no nie przesadzaj, taka Sorento tonzadna niewiadoma (w sensie że specjalistyczna itd - tak zrozumialem Twojego posta).

 

Generalnie, to znaleść KIA bez dzwona to jedno ale słyszał ktoś aby ściągano Jeepy z USA w stanie innym niż "junk" w papierach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe,

Oczywiscie, można mnie złapać za słówko ale chodziło mi raczej o odsetek tych aut i wypowiedź sugerująca ze prościejnkupic Jeepa niz KIA bo ze to niby jakaś egzotyka w niej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.