Skocz do zawartości

Wybór modelu holownika 4x4 do ciężkiej przyczepy


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 707
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cezarr - co ty za bzdury wypisujesz ?

 

Teoretycznie to nie są bzdury, bo z rozszerzalności temperaturowej cieczy wynika, że przy przyroście temperatury o 25C i zbiorniku 1000l może się zwiększyć objętość o około 30 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tego powielać bo nie jestem nabijaczem ilości wpisów.

Proszę tylko - nie powielajcie żartobliwych bzdur jako prawdy objawionej.

Zbiornik 1000 litrów ma korek więc nie tak szybko z tymi 50/30 litrami.

Do tego różnica od rana do południa o ponad 25 stopni to kompletna bzdura.

Parking to nie laboratorium.

Jest tylko jedno wytłumaczenie gdzie kierowcy może "wyparować" 50 litrów.

Ale to nie to forum , nie ta tematyka jak "odparować" oszczędności.

OT uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tego powielać bo nie jestem nabijaczem ilości wpisów.

Proszę tylko - nie powielajcie żartobliwych bzdur jako prawdy objawionej.

Zbiornik 1000 litrów ma korek więc nie tak szybko z tymi 50/30 litrami.

Do tego różnica od rana do południa o ponad 25 stopni to kompletna bzdura.

Parking to nie laboratorium.

Jest tylko jedno wytłumaczenie gdzie kierowcy może "wyparować" 50 litrów.

Ale to nie to forum , nie ta tematyka jak "odparować" oszczędności.

OT uważam za zamknięty.

Jarek to był żart z tą rozszerzalnością paliwa i nic więcej, ;)

Jesteś strasznie poważny, czasami trzeba troszeczkę wyluzować i nie brać wszystkiego na poważnie :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panów

jak widać jestem nowy na forum. Zdecydowałem się na założenie konta ponieważ mam podobny problem jak mój przedmówca. Przeczytałem już setki stron dotyczących holowników. Mam jednak trochę inne wymagania a mianowicie:

potrzebuję holownika do ciągnięcia przyczepy o wymiarach 2,5m x 9m x 3,5m wysokości - całość oplandekowana. Waga przyczepy 2500 kg - jest to scena mobilna. Samochód będzie używany przez 3 dni w tygodniu od maja do końca października. Przeloty do 250 km

Zdecydowałbym się pewnie na zakup busa, jednakże niejednokrotnie muszę wjechać ze sceną w podmokły teren np. boiska i inne takie, a busy typu Ducato, Daily ze względu na wagę i napęd na jedną oś po prostu często sobie nie poradzą. Będzie to drugi samochód w domu, używany do ciągnięcia sceny oraz wyjazdów na ryby, grzyby itp. 

Cena do 25.000zł (najlepiej z pakietem startowym) czyli cena w zakupie ok 20 000zł

nie stronię od roczników poniżej 2000 roku - ważna jest dla mnie bezawaryjność, może być manual, może być automat. Jeżeli benzyna to będę gazował. Spalanie nie gra roli ponieważ auto będzie pracowało na siebie i spalanie)

zastanawiam się nad kilkoma modelami:

Kia Sorento 3.5 E (jednak kolega miał identyczną przy takiej przyczepie i strasznie nią bujało i była nie stabilna podczas transportu)

Pajero III 3.2 DiD (bardzo mi się podoba, jednak nie wiem czy w tej kwocie znajdę coś godnego uwagi)

Pajero Sport 3.5 (bardzo mi się podoba, silnik nadaje się do gazu jednak nie wiem jak z ciąganiem przyczepy czy nie będzie problemu jak w Sorento)

Frontera 3.2 (również mi się podoba ale słyszałem że silniki się przegrzewają od ciągnięcia przyczepy)

Jeep Zj 4.0 lub 5.2 (trochę stara konstrukcja - wszystkie poprzednie nieco ładniejsze, silnik 4.0 chyba trochę za słaby a 5.2 spalać będzie jak czołg)

nie mam więcej pomysłów, nie mogę się też nikogo poradzić ponieważ jest to specyficzny temat (opory powietrza). 

Czy Pajero Sport 3.5 da rade z taką przyczepą?

 239640d1ea2c5db0979d1ae6b55bf8c1_1000_10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorento to lepiej poszukać 3.3pb lub z pewnego źródła 2,5 diesel 170km.,a do tej przyczepki założyć stabilizator i nie powinno bujać.

Edytowane przez swrx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Terracan  w dieslu ,który ma na haku 3,5 T plus ewentualnie chip . A te 2,5 m szerokości to razem z błotnikami ?

 

Boiska i inne takie miejsca to rozumiem ,że DISCO POLO  i Ostróda  :)   

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie- Pajero Sport nie jeździ 4x4 po czarnym, Pajero III Cię zrujnuje jak siądzie pompa paliwowa - typowa awaria, Sorento w benzynie często pochodzą z USA - trzeba uważać czy nie był po konkretnym dzwonie, Frontera- ciężko znaleźć w dobrym stanie, rzadko już spotykany samochód. Ja bym brał Sorento z automatycznie dołączanym napędem albo Grand Cherokee WJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.