Skocz do zawartości

Wybór modelu holownika 4x4 do ciężkiej przyczepy


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

7 litrów to mi pali Ford C-max 2.0 TDCi. Nie wiem jak ludzie uzyskują spalanie na poziomie 5-6 litrów w samochodach wielkości Sharana, ale ja jestem kiepskim kierowcą bo nie potrafię tak. Może trzeba nie przyspieszać i nie wyprzedzać? Nie wiem.

Uważam, że różnica około 2 - 2.5 litra na 100 km porównując C-maxa z masą własna 1500 kg i silnikiem 2.0 do D-maxa z masą własną 2000 kg oraz silnikiem 3.0, jest rozsądna i nie należy spodziewać się spalania mniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 707
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Galaxy 1.9 TDI 90km przy masie 1730 pali 5.2 na trasie do 7 w mieście. Użytkuje 8 rok i spalanie liczone podczas tankowania pod korek za każdym razem.

Galaxy 2.0 TDCi 140km przy masie 1806 pali 6.5 na trasie, do 8 w mieście. Użytkuje 3 rok i także liczone z tankowania pod korek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie nie potrafię jeździć samochodem. Trudno, tak bywa.

 

Z Jeepem 3.0 CRD jest taki problem, że rocznika 2011 nie kupię za cenę D-max'a. Obawiam się, że musiał bym dać dwa razy drożej i to załatwia sprawę. Już mój D-max przekroczył pierwotnie planowany budżet, ale dostałem go w ratach. A taki Jeep jest dla mnie nieosiągalny w tym roczniku.

Ogólnie to uważam, że lepiej się cieszyć z tego co się ma niż smucić z powodu samochodu, którego się nie ma. W każdym razie ja jestem z Isuzu bardzo zadowolony i niech tak zostanie. A bogatsi niech jeżdżą lepszymi samochodami i życzę im szerokiej drogi. Nie muszę zazdrościć, że ktoś ma lepszy wózek.

 

Edit.

Właśnie sprawdziłem na alle... Za ładny krajowy egzemplarz Jeepa GC 3.0 CRD z 2011 roku musiał bym dać 2,5 raza tyle ile za Isuzu. Wobec tego różnica w spalaniu o litr czy nawet dwa nie ma już żadnego znaczenia.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak troche z innej beczki ale tez odnośnie normy.

 

Ile czy w ogóle rośnie wam srednia w obecnych temperaturach.

Pokonuje te same trasy do pracy 25 w jedną i spalanie juz mi poszło o jakie 0,4l.

 

Auta stoją na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak troche z innej beczki ale tez odnośnie normy.

 

Ile czy w ogóle rośnie wam srednia w obecnych temperaturach.

Pokonuje te same trasy do pracy 25 w jedną i spalanie juz mi poszło o jakie 0,4l.

 

Auta stoją na dworze.

 

 

Zimno jest to paliwo się kurczy no i tym sposobem silnik musi go więcej łyknąć  .....poważnie

 

:miga:  :]  :look:  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie szło jakieś wypalanie DPFa?

Silnik się wolniej nagrzewa i więcej pali zanim sie ugrzeje. Taka moja teoria.

 

EDIT: BTW co wy macie z tym spalaniem? Na prawdę aż tak na to patrzycie?

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega tak mówił...

Jak to napisałeś „jak kto dba tak ma” ja nie narzekam.

Nie potwierdzam tez wyższej awaryjności w stosunku do innych samochodów które miałem.

 

EDIT:

Zmieniłem posta bo się za bardzo rozpędziłem...

:yes: Potwierdzam, Jeżdziłem LR disco 3 sześć lat. Sprzedałem jak miało 280tys. km. Nie psuło się. Gdyby nie cena kupiłbym "4".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.