Skocz do zawartości

Wybór modelu holownika 4x4 do ciężkiej przyczepy


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

Na temat awaryjności się nie wypowiem,ponieważ autem przejechałem dotychczas 3000km z czego ok 1 tys.z przyczepą. Dzisiaj wymieniłem cewkę za 150zł na pierwszym cylindrze, po zmianie lepsza reakcja na pedał gazu i podejrzewam, że lekko spalanie spadnie. Mosty nie ciekną i zarówno na przeglądzie w PL, jak i mój zaprzyjaźniony mechanik,raczej pozytywnie o tej konstrukcji się wypowiadali. Rama nie jest zgnita ( warto zaznaczyć,że tylko Sorento I to konstrukcja ramowa ,II i III ,to już konstrukcje samonośne) i ogólnie stan ok. Reduktor załączamy pokrętłem i zarazem spina napęd 4x4 na sztywno,można używać na luźnej nawierzchni do 70km/h. Wersja ,,przedliftowa",którą się interesujesz ma na ,,haku"2800kg natomiast po ,,lifcie" 3500kg ,poza tym w wersji 3,5 występowały 2 skrzynie automatyczne 4-biegowa bez,,sekwencji" i 5-biegowa z ,,sekwencją",po lifcie jest tylko ta 2 opcja. Wiele informacji o modelu znajdziesz na : klubsorento.pl/forum.

Edytowane przez swrx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 707
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nieśmiało zapytam, a t4? Z tego co kojarzę występowały z napędem na 4 buty (...) z silnikiem 2,8. I tu bagażnik masz spory

Interesowałem się T4 baaardzo całkiem niedawno. T4 jest drogi jak piorun. Do tego rdzewieje. Wersja 4x4 jest rzadka i jeszcze droższa. A silnik 2.8 do prostych nie należy. Czyli ogólnie auto fajne, ale w praktyce nie do kupienia w ładnym stanie za rozsądne pieniądze. Nawet za więcej niż rozsądne nie do znalezienia.

 

Reduktor załączamy pokrętłem i zarazem spina napęd 4x4 na sztywno,można używać na luźnej nawierzchni do 70km/h. Wersja ,,przedliftowa",którą się interesujesz ma na ,,haku"2800kg natomiast po ,,lifcie" 3500kg

Czy to jest normalny porządny mechaniczny reduktor? Jakoś prędkość 70 km/h wydaje się dość duża na low range.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak,ale głowy nie dam.Nie mam doświadczenia w tego typu autach,z tego co wiem występowały tam 2 rodzaje rozwiązań napędu,opisane jest to np.tu :

http://4x4.auto-swiat.pl/kia-sorento-terenowka-nie-dla-kazdego/8e4wc

Ciekawostką jest,że zawieszenie było opracowane przy udziale firmy Porsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem

To nie jest terenówką.

Jest nisko zawieszona i tam chyba nie ma blokad(miałem fwd)

Ale auto mega wygodne

Auto duze z opcja AWD, duza moc, duza przestrzeń w środku, myślę że na holownik się nada, a z tego co czytam, to właściwości terenowe nie są już tak mega konieczne...

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez mafik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto duze z opcja AWD, duza moc, duza przestrzeń w środku, myślę że na holownik się nada, a z tego co czytam, to właściwości terenowe nie są już tak mega konieczne.

Pacifica to fajne auto, ale nie dla mnie.

AWD to nie to samo co 4x4 załączane przez kierowcę na stałe. Do tego Pacifica nie ma reduktora, a bez reduktora dla mnie nie ma sensu kupować samochodu. Pomijając masę przyczepy od strony formalnej (przepisy), to nawet Ford 2.0 TDCi mojej żony uciągnie tę przyczepę po płaskim i nawet pod górkę (320 Nm robi swoje). Ale problemem jest wyciąganie zestawu po stromym slipie. To nie jest kemping tylko podłodziówka. Musi być reduktor albo nie kupię auta.

Same właściwości terenowe nie są dla mnie aż tak ważne. Istotne jest bym miał woła roboczego, a nie kremowe skóry i welury. Ja chcę auto, do którego wsiądę nawet w mokrych kaloszach (ubłoconych też). Ma być prosty, wytrwały, łatwy w naprawie i trwały w eksploatacji. Nie interesują mnie odtwarzacze dvd ani masaż pupy. Prosta terenówka dla drwali albo pick-up są ok. Tylko silnik ma być benzynowy, skrzynia automatyczna (klasyczna, nawet 4-biegowa, choć wolał bym 5-cio) i koniecznie reduktor.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaz ...  :]  ... A mnie Toyota Land Cruiser 70, ale niedostępna w Europie i do tego cena.

 

A co do Navary to jest problem. Z danych to mógłby być, ale ja nim kiedyś jechałem. Z przodu spoko, ale to jest auto 2-osobowe. Tylna ławka to jakiś żart. Tylko dla teściowej i to na krótko! Dla rodziny można proponować Navarę tylko gdy się nią nigdy nie jechało. Niestety, ale Nissan dał d... w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, szukamy dalej :)

 

Nie pamiętam o jaki to model chodziło, jakiś czas temu ktoś na forum opisywał że kupił do firmy navaropodobnego pick upa ale chińczyka. Był bardzo z niego zadowolony, trzebaby się przyjrzeć specyfikacji. Szukam ale nie mogę znaleźć tego tematu, może ktoś skojarzy i podrzuci.

 

Navarą jechałem, ale z przodu, wtedy jeszcze bie zwracałem uwagi na tył :)

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.