Skocz do zawartości

Zakup przyczepy do 40 tys zł


Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

Będę szukał najmocniejszego, jeśli nie znajdę będzie to 140PS.

maarec z tego co sobie przypominam to miałeś taką samą cepkę jak ja, tylko z tego co pisałeś w Twojej DMC było 1500kg a u mnie jest 1300kg. Ile miałeś MW bo u mnie jest 1075kg? Teraz już cepka zimuje u brata, ale przed przyszłym sezonem musze ja zważyć taką przygotowaną do jazdy żeby wiedzieć ile za dużo w niej jest załadowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jakie dodatkowe wyposażenie miałeś (mover, klima itp.) jak ważyłeś?

 

Z tego co przeglądałem kilka ogłoszeń to widzę że u mnie DMC ktoś zaniżył przy zakupie. Większość ma pomiędzy 1400-1500kg, a moja 1300.

Edytowane przez Przemysław (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy to dobrze że piszę o wszystkie nurtujące mnie pytania w jednym temacie. Jeśli jest to nie złe to proszę mnie sprostować.

 

Teraz do rzeczy.

Planujemy wyjazd gdzieś na majówkę w góry. Po przejrzeniu forum wybór padł na dwa pola:

 

http://camp66.pl/

 

lub

 

http://www.camping-milkow.karkonosz.pl/_pl.html

 

Który z tych miejsc byście w ostateczności polecili? Rodzina to 2+2 (w dniu wyjazdu wiek dzieci to 1rok i 6lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na powyższy post ???

 

Mam jeszcze jedną prośbę ostatnio gdzieś czytałem że któryś z Jacków zwiększał DMC swojej Hobbitki. Niestety nie mogę znaleźć posta. Może ktoś podlinkuje?

http://forum.karawaning.pl/topic/24842-jak-zwi%C4%99kszy%C4%87-%C5%82adowno%C5%9B%C4%87-przyczepy/

 

Jak coś więcej potrzebujesz wiedzieć to pytaj albo w tym wątku albo na pw

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia tabliczki na osi. Zobacz ile tam jest kg.

 

 

Cenna uwaga. Jak pojadę teraz w miejsce zimowania cepki to zacznę od tego.

Na tabliczce, w dokumentach i dowodzie mam 1300DMC, tylko z tego co patrzę to te modele były różnie nawet 1500DMC.

Na razie nie pisałem do producenta, dzwoniłem tylko do WK i wiem że nie będzie łatwo. Pani powiedziała że jak będę chciał zmieniać tzn. zwiększać DMC to na pewno nie będzie to takie proste i sprawa oprze się o TDT (Transportowy Dozór Techniczny) bo to oni trzymają nad wszystkim pieczę. Powiedziała że nowa tabliczka znamionowa i wyciag z homologacji z informacją że były np. w zakresie od do nie wystarczy bo tych mas tak sobie nie można zmieniać.

 

Także nie będzie to takie proste jak u kolegi jacekzoo. Co WK to inne zwyczaje, chociaż nie powinno tak być wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, napisz oficjalne zapytanie i muszą odpisać powołując się na paragrafy. Przez telefon to różne bzdury gadają.

Jaķ będę w wk odbierał dowód to podejde do naczelnikabi zapytam jaki paragraf pozwala na zmiane. Może będzie miał humor powiedzieć to tu wrzuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisałem do Tabberta czy można zwiększyć DMC mojej cepki no i odpisali że ze względu na podwozie max DMC to 1300kg, czyli ani grama więcej niż mam aktualnie. W związku z tym koniecznie muszę się zważyć na wiosnę żeby wiedzieć ile ważę za dużo i ile przełożyć do bagażnika.

Edytowane przez Przemysław (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Holownik zmieniony tzn. kupiony drugi, Golf jak na razie pozostał na dojechanie jak to mówią "w koło komina".

 Z racji tego że miałem kilka razy problem z podjazdami pod górkę oraz ruszaniem nawet z miejsca na mokrej trawie na polach zmieniłem upodobania i chciałem kupić coś z napędem na 4 koła. Zamiast Passerati wybór padł na Audi A6 3,0TDI quattro z automatem tiptronic. Teraz tylko montaż haka, zakup viatolla i w drogę.

Pytanie do forumowiczów, czy ktoś orientuje się w temacie czy z racji tego że hak nie był oryginalny to powinienem montować jakąś dodatkową chłodnicę oleju do skrzyni tiptronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 21:24, Przemysław napisał:

Holownik zmieniony tzn. kupiony drugi, Golf jak na razie pozostał na dojechanie jak to mówią "w koło komina".

 Z racji tego że miałem kilka razy problem z podjazdami pod górkę oraz ruszaniem nawet z miejsca na mokrej trawie na polach zmieniłem upodobania i chciałem kupić coś z napędem na 4 koła. Zamiast Passerati wybór padł na Audi A6 3,0TDI quattro z automatem tiptronic. Teraz tylko montaż haka, zakup viatolla i w drogę.

Pytanie do forumowiczów, czy ktoś orientuje się w temacie czy z racji tego że hak nie był oryginalny to powinienem montować jakąś dodatkową chłodnicę oleju do skrzyni tiptronic?

Moim zdaniem powinieneś uderzyć do dilera audi i dowiedzieć się, czy egzemplarze oryginalnie wyposażone w hak mają dodatkową chłodnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.