Skocz do zawartości

Zakup przyczepy do 40 tys zł


Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tevo typu stoliki są fajne , bo lekkie i fajnie się składają. Ta lekkość czasem jest jednak również wadą.... Delikatne przypadkowe kopnięcie w nogę, powoduje wywracanie kubków z napojami...generalnie taka mała niestabilność przy rozłożonym. No i czyszczenie trochę uciążliwe (sporo zakamarków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki stolik? Tylko zastanawiam się czy nie za wielki.

https://www.obelink.pl/campart-michigan-dlx.html?category_params=s_company%3D9%26category_id%3D7387

I te dukdalfy.

https://www.obelink.pl/dukdalf-limbo-0649.html

Do tego cadac grill.

https://www.obelink.pl/cadac-safari-chef-2.html?sqr=cadac&

I można się relaksować.

 

Apropo poprzednich postów to gdzie to wszystko pakujecie? Najbardziej chodzi mi o krzesła żeby było bezpiecznie tzn. nie luzem.

Pod łóżkiem francuskim byłoby ok ale tam wożę przedsionek i jeszcze jakieś graty no i nie ma tam za dużo wolnego miejsca.

 

Dodatkowo na 100% przed jakimś dłuższym wyjazdem muszę się zważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty musisz wozić w samochodzie. Będzie bezpieczniej. Takie dodatki sporo ważą.

 

Ja nie bawię się w drogie dodatki, bo spodziewam się, że jak kupię krzesła Po 300 zł to zaraz znikną jak ich w Pl łańcuchem nie przypnę. Kupiłem taniochę z jusk i 3 sezon zaliczyły bez usterki.

 

Inną sprawą jest waga właścicieli. U nas jest z tym korzystnie dla krzeseł. Te moje dla osób 100kg+ nie wytrzymają jednych wczasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jakiś czas temu kupiliśmy taki stolik

http://allegro.pl/skladany-stolik-turystyczny-stol-cateringowy-182cm-i6842984196.html

Duży,stabilny i relatywnie tanie. Jesteśmy zadowoleni z zakupu.

Krzesła i stolik wożę w schowku pod łóżkiem natomiast przedsionek (jesli go zabieramy) pakuje do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup takie które wytrzymują 100kg :D

 

Tak zrobię kolego tylko tak jak pisałem 100 nie wystarczy muszę 100+ :skromny:

 

Myślę że temat krzeseł i stolika wyczerpany. Wiem mniej więcej czego chcę i kupię co mi będzie pasować. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi chociaż są różne jak to na forum ilu użytkowników tyle opinii. Dla jednego za słabe, dla innego za porządne, jeszcze dla innego za tanie lub za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pakowania to wszystko zależy. U mnie żeby wyrobić z naciskiem na hak ciężki przedsion musze wozić pod tylną podkową, inaczej bacisk mam >130kg :/ krzesełka i stolik wożę w bagażniku. Najszybszy dostęp na postoju, nie musze się szarpać żeby wyjąć je przez malutkie drzwiczki spod francuza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgodnie z wcześniejszymi przemyśleniami, wiem już na 100% do przyszłej wiosny zmieniam holownik. Z racji tego że z moim VW Golfem nie miałem prawie wcale problemów wybór padł też na VW tylko inny model, a mianowicie Passat Variant B7 2,0TDI CR. Nie chcę mieć dodatkowych kosztów eksploatacyjnych więc chcę kupić samochód z manualną skrzynią biegów i napędem na jedną ośkę.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada takiego Passata i może napisać jaką ma DMC w dowodzie. Na stronie www.autocentrum.pl jest napisane że DMC tego autka to 2170kg, także z moją cepką DMC 1300kg będę się mieścił w 3500kg. Nadmienię tylko że prawo jazdy kategorii C+E posiadam ale nie chce się bawić w dodatkowe opłaty chociażby Viatoll, a myślę że stosunek DMC pojazdu / DMC przyczepy w takim przypadku będzie ok i jeździć będzie się lepiej niż obecnie (nie żeby golf nie dawał rady ale jest już trochę wysłużony i nigdy nie ciągał przyczepy, a po przejechaniu w tym sezonie około 1000km z budką wychodzą jakieś jego mankamenty, które bez budki się nie ujawniały no i stąd czas na zmianę).

Druga sprawa to do wyboru są silniki o różnych mocach 140, 170 i 177PS. Będę szukał najmocniejszego, ale jeśli nie znajdę w takim stanie który by mi odpowiadał to czy ten motor 140PS będzie dawał radę? O równiny się nie martwię bo skoro golf dawał radę to i ten da radę, ale powiedzmy gdzieś chociażby w górach jazda będzie komfortowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownam Ci tego 140 do mojego TDCi też 140 gdzie buda jest wyższa i ogólnie fura cięższa. Szybciej jedzie i rozpędza się mój niż ten vw

Najlepiej spojrz w zakładkę spalanie to zobaczysz który motor jest najbardziej popularny. Z tej strony więcej części będzie dostępnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że najwięcej jest tych 140PS, tylko czy on sobie będzie radził? Jeśli chodzi o spalanie to wg raportów wychodzi podobnie we wszystkich, no może pół litra mniej na 100km na korzyść 140PS, no ale to na pusto i z budką może się to zmienić gdyż taki 170 czy 177PS będzie miał lżej od tego 140PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.