Skocz do zawartości

Zakup przyczepy do 40 tys zł


Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gratuluję zakupu. niestety ogłoszenie już nie aktualne i fotek ze środka nie ma - a szkoda. Chętnie bym obejrzał. Miałem dokładnie takiego tabberta z tego roku i dłuższą chwilę musiałem weryfikować czy to nie on :). Ale zweryfikowałem na nie :).

 

przyczepa fajna i bardzo solidna. Po raz kolejny utwierdzam się, że sprzedałem przynajmniej 5000 za tanio :)

 

jakbyś miał jakieś pytania odnośnie cepy chętnie pomogę.

 

Miodzio - golf to tylko przystawka, na bank sąsiad z campingu, kolega. Przecież to jest 1500kg :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mowa na początku, że holownikiem jest Golf 1.9 Tdi mający na haku 1300 kg. A cepa ta ma DMC 1300. Natomiast masa pojazdu gotowego do jazdy wg producenta to 1155 kg. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to git. Szkoda tylko, że ja za nic nie mieściłem się w 1550kg. MW z wagi wyszła ok 1200kg, jest szansa utrzymać 1300 pod warunkiem, że mamy do zapakowania duży pojemny samochód. W tym przypadku sorry ale holownik do wymiany na wiosnę a teraz absolutnie 80kmh max. To jest tabbert, ciężka budka i o ile rozpędzić nie będzie trudno to zatrzymać już owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław gratuluję zakupu - holujesz tego Tabberta golfem tym co na zdjęciach? To chyba trochę za duża przyczepa jak na możliwości tego samochodu :hmm:  

 

Tak holuję jak na razie Tabberta golfem jak na zdjęciu. Jakoś daje sobie radę, no może poza zbyt stromym ostatnim podjazdem w Swaderkach pod który po prostu się zakopał i nie dał rady. No ale to nie wina mocy tylko samego przedniego napędu i zbyt wolnej prędkości początkowej. Gdyby nie pomoc dwóch Panów z pola to musiał bym na hamulcach zjeżdżać do tyłu, chociaż podjazd był kręty także nie byłoby to ciekawe.  

 

Gratuluję zakupu. niestety ogłoszenie już nie aktualne i fotek ze środka nie ma - a szkoda. Chętnie bym obejrzał. Miałem dokładnie takiego tabberta z tego roku i dłuższą chwilę musiałem weryfikować czy to nie on :). Ale zweryfikowałem na nie :).

 

przyczepa fajna i bardzo solidna. Po raz kolejny utwierdzam się, że sprzedałem przynajmniej 5000 za tanio :)

 

jakbyś miał jakieś pytania odnośnie cepy chętnie pomogę.

 

Miodzio - golf to tylko przystawka, na bank sąsiad z campingu, kolega. Przecież to jest 1500kg :) Pozdrawiam

 

Cepka sprowadzona z Danii także na pewno nie Twoja. Pierwsza rejestracja w kraju to 08.2017.

Jak pisałem powyżej na razie holownik to golf który z dowodu może ciągnąć 1300kg no i Tabbert też ma 1300kg DMC w dowodzie także wszystko zgodnie z przepisami :) Kiedyś przed wyjazdem jak będzie zapakowany musze go zważyć to zobaczę czy nikt nie obniżał DMC chociaż dane z tabliczki oraz duńskich dokumentów oraz dowodu rejestracyjnego mówią że jest to 1300kg.

 

Była mowa na początku, że holownikiem jest Golf 1.9 Tdi mający na haku 1300 kg. A cepa ta ma DMC 1300. Natomiast masa pojazdu gotowego do jazdy wg producenta to 1155 kg. 

 

no to git. Szkoda tylko, że ja za nic nie mieściłem się w 1550kg. MW z wagi wyszła ok 1200kg, jest szansa utrzymać 1300 pod warunkiem, że mamy do zapakowania duży pojemny samochód. W tym przypadku sorry ale holownik do wymiany na wiosnę a teraz absolutnie 80kmh max. To jest tabbert, ciężka budka i o ile rozpędzić nie będzie trudno to zatrzymać już owszem.

 

Wg dokumentów i DR masa własna cepki to 1075 kg natomiast DMC 1300 kg. Tak jak pisałem powyżej muszę go zważyć kiedyś żeby upewnić się jak jest naprawdę.

Holownik będzie do wymiany, może nie na wiosnę ale będzie na pewno. Jak na razie jeżdżę tak do 100 km/h tylko chwilowo np. przy wyprzedzaniu.

Jeśli chodzi o hamulce to Tabbert porządnie hamuje także z tym nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdecydowałem się trochę doposażyć swoją cepkę na przyszły sezon takim oto wyposażeniem

 

https://www.obelink.pl/cadac-safari-chef-2.html?sqr=cadac&

 

https://www.obelink.pl/roltafel-texas.html?category_params=s_company%3D9%26category_id%3D7387

 

https://www.obelink.pl/bo-camp-copa-rio-deluxe.html?category_params=s_company%3D9%26category_id%3D7385

 

Stąd moje pytania:

- czy te pozycje są godne polecenia (jeśli chodzi o grilla to jestem zdecydowany na 100%), nie wiem jak będą się spisywać te krzesła i stół (może ktoś takowe posiada i podzieli się opinią),

- nie spieszy mi się z zakupami i stąd moje pytanie czy te ceny są ok czy czekać na lepsze promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi coś odpowie bo nie za bardzo wiem czy to dobry okres na zakupy, czy może będzie taniej no i czy ktoś z forumowiczów posiada takie krzesła albo stół.

Może polecacie jakieś inne? Jak tak to poproszę o link. Wiem że najlepiej byłoby coś zobaczyć, przymierzyć tyłek, no ale w Olsztynie nie za bardzo mam gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tych krzesełek ktore wg mnie wyglądają biednie, kupiłbym te http://allegro.pl/krzeslo-kempingowe-skladane-venezia-comfort-turyst-i6917189488.htmlMa je kolega z forum i jest zadowolony. Sam kupiłem kika tygodni temu dukdalfa i są rewelacyjne. http://allegro.pl/krzeslo-paso-doble-dukdalf-i6390401817.html

Edytowane przez Kondziorro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kampingu to gratki - świetny sprzęt.

Krzesła Dukdalfa użytkuję już 10 lat. Zero problemów - też je mogę polecić.

Kupuje się raz a dobre - wychodzi najtaniej.

 

Co do setki z taką ppą + Golf...hmmm.... to powiem szczerze niezbyt roztropne postępowanie.

Ja mam budę 400kg cięższą a holownik ma MW 2300kg/DMC 3 tony... i staram się nie za bardzo wychodzić powyżej 100tki

/nawigacyjnej :-) /....nawigacyjnej dla poprawienia samopoczucia :-) bo licznikowa kłamie/zaniża.

 

Nie moja sprawa ale do czasu zmiany holownika zalecałbym korektę prędkości bo może nie być co ciągnąć jak już owa zmiana nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta setka licznikowa to tylko chwilowo jak pisałem. Normalnie jeżdżę 90 licznikowe także myślę że jest ok.

Holownik w najbliższym czasie do wymiany (myślę że do przyszłego sezonu) bo przyznam że Tabbert swoje waży i przydałoby się trochę więcej mocy i MW.

 

Myślałem o takich Dukdalfach tylko niestety niedostępne są teraz, będę się rozglądał i do wiosny raczej gdzieś kupię

https://www.obelink.pl/dukdalf-limbo-0649.html

Na allegro są dostępne ale za sztukę wychodzi 60 zł drożej. Mam nadzieję że w obelinku za przesyłkę zapłacę tylko raz € 19,95 kupując 4 krzesła, grill i stolik.

 

Czy ten stolik z mojego linka jest ok czy może szukać czegoś innego?

 

PS.  Gdzie wozicie swoje krzesła i stolik w cepie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.